7m


7m

hyundai

Batı Karadeniz'e şiddetli yağış ve sel uyarısı!

Meteoroloji'den 7 il için şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Dün İstanbul'da hayatı felç eden şiddetli yağışlar yer değiştiriyor.

Bölgesel 19.07.2017, 09:12 19.07.2017, 09:39
Batı Karadeniz'e şiddetli yağış ve sel uyarısı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlük tahminlerine göre, Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli, Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağış tahmin ediliyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre; kuzey kesimlerin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzeybatı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji'den yapılan açıklama şu şekilde;

Yağışların; Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli, Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


TRABZON VE DOĞU KARADENİZ'DE HAVA DURUMUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@