Atatürk'ün değil Erdoğan'ın sözü

Yazının 2007 seçimlerinden önce de duvarda olduğu ve yerel gazeteler tarafından gündem yapıldığı öğrenildi. Yazının sökülmeyerek bugüne kadar gelmesiyle ilgili TOKİ ve Gümüşhane Valiliği soruşturma başlattı. Vali Enver Salihoğlu, yazının inşaatı yapan müt

Bölgesel 21.02.2009, 08:45
Atatürk'ün değil Erdoğan'ın sözü

Yazının 2007 seçimlerinden önce de duvarda olduğu ve yerel gazeteler tarafından gündem yapıldığı öğrenildi. Yazının sökülmeyerek bugüne kadar gelmesiyle ilgili TOKİ ve Gümüşhane Valiliği soruşturma başlattı. Vali Enver Salihoğlu, yazının inşaatı yapan müteahhidin işgüzarlığı olabileceğini belirterek, bugüne kadar sökülmemesini ise, “Gözden kaçtı” şeklinde açıkladı.

 GÜMÜŞHANE'DE TOKİ idaresi tarafından 2006 yılında tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen ilköğretim okulunun dış cephesine Başbakan Erdoğan'ın sözlerinin çakılması tepki yarattı. Yazının 2007 seçimlerinden önce de duvarda olduğu ve yerel gazeteler tarafından gündem yapıldığı öğrenildi. Ancak buna rağmen yazının sökülmeyerek bugüne kadar gelmesi tartışma yarattı. TOKİ, olayla ilgili soruşturma başlatırken bir soruşturma da Gümüşhane Valiliği tarafından başlatıldı. Vali Enver Salihoğlu, yazının inşaatı yapan müteahhidin işgüzarlığı olabileceğini belirterek, bugüne kadar sökülmemesini ise, “Gözden kaçtı” şeklinde açıkladı.

Öte yandan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), idare tarafından Gümüşhane'de yaptırılan bir ilköğretim okulunun duvarındaki yazının, okulun Milli Eğitim Bakanlığına devredildiği sırada bulunmadığı belirtilerek, konuyla ilgili gerekli girişimlerin başlatıldığı bildirildi.

TOKİ'den, ulusal gazetelerden birinin internet sayfasında yer alan bir habere ilişkin yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

''Haberde, Gümüşhane ilimizde TOKİ tarafından yaptırılan ve 2006 yılında tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen Gazipaşa İlköğretim Okulu'nun duvarında Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ait bir sözün yazıldığı haberi yer almaktadır.

Söz konusu yazının, TOKİ'nin ilköğretim okulunu bakanlığa devrettiği sırada okulun duvarında bulunmadığını ve konu hakkında gerekli girişimleri başlattığımızı kamuoyunun bilgisine duyururuz.''

Yorumlar (1)
eray 12 yıl önce
ne olmuş yanı arkadaşlar nasıl atatürk bu ülkenın lıderıyse tayyıp te aynı ülkenın lıderidir ...hem doğru söz her yerde doğrudur ...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@