Artvin'deki kazanın ardından...

ARTVİN'İN Arhavi İlçesi eski tünel çıkışında 18 Kasım tarihinde meydana gelen kazada, yolcu otobüsünün karayolları tabelasına çarpması sonucu yaralanan Ermenistan vatandaşı Kayana Karapetran (36) önce KTÜ Tıp Fakültesi'nde ardından Fatih Devlet Hastanesi'

Bölgesel 29.11.2008, 08:42
Artvin'deki kazanın ardından...

ARTVİN'İN Arhavi İlçesi eski tünel çıkışında 18 Kasım tarihinde meydana gelen kazada, yolcu otobüsünün karayolları tabelasına çarpması sonucu yaralanan Ermenistan vatandaşı Kayana Karapetran (36) önce KTÜ Tıp Fakültesi'nde ardından Fatih Devlet Hastanesi'nde bir dizi ameliyatın ardından hayata döndürüldü. Eşi Arut Karapetran, hastane önünde yaptığı açıklamada herkese teşekkür etti.

Son aylarda Ermenistan ile Türkiye arasında diplomatik alanda esmeye başlayan dostluk rüzgârlarına bir yenisi Trabzon Fatih Devlet Hastanesi'nde eklendi. Geçtiğimiz günlerde Artvin'de meydana gelen içinde yabancı uyruklu vatandaşları taşıyan ve 4 kişinin hayatını kaybettiği kazada ağır yaralanan Ermenistan vatandaşı Kayana Karapetran'a Fatih Devlet Hastanesi sahip çıktı. Maddi gücü olmayan Karapetran, önce tedavi edildi ve hastane masrafı alınmadı. Karapetran, dün hastaneden taburcu edilerek ülkesine gönderildi. 18 Kasım tarihinde Artvin'in Arhavi İlçesi eski tünel çıkışında meydana gelen kazada, yolcu otobüsü, Karayolları tabelasına çarpmış, çarpma sonucu 4 kişi ölmüş 25 kişi de yaralanmıştı. Yaralılar arasında yer alan ve durumu ağır olan Ermenistan vatandaşı 36 yaşındaki Kayana Karapetran, önce Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'ne, oradan da Trabzon Fatih Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Fatih Devlet Hastanesi'nde hemen ameliyata alınan Karapetran, bir dizi ameliyatla hayat döndürülmüştü. Hiçbir maddi geliri olamayan Karapetran'ın hastane masraflarını Fatih Devlet Hastanesi karşılayarak, güzel bir dostluk örneği sergilemiş oldu.
Yaklaşık 10 gün Fatih Devlet Hastanesi'nde kalan Ermeni vatandaşı Kayana Karapetran, hastaneden taburcu edilerek 112 acil ambulansı ile önce Sarp Sınır Kapısı'na oradan de ülkesi Ermenistan'a gönderildi.
Kayana Karapetran'ın eşi 41 yaşındaki Arut Karapetran, hastane önünde yaptığı açıklamada, duygulu anlar yaşadı. Karapetran, eşine gösterilen ilgiden dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek, " Herkese çok teşekkür ediyorum. Hastane yetkilileri dostluğun en güzel örneklerini gösterdiler. Onlara minnettarım" dedi.
Ermeni vatandaşı Kayana Karapetran'ın sağlık durumu hakkında bilgi veren Beyin Cerrahı Uzman Doktor Ahmet Akyüz, hastanın kendilerine geldiğinde durumun ağır olduğunu belirterek bir dizi operasyon sonrası hastanın kısmı felçli olsa yaşam döndürüldüğünü söyledi. Akyüz, hastanın hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@