7m


7m

hyundai

Araklı'daki servis kazası sonrası

Trabzon'un Araklı ilçesinde, öğrenci servis minibüsünün şarampole yuvarlanması sonucu 3 öğrencinin öldüğü, 12'si öğrenci 14 kişinin de yaralandığı kazaya ilişkin gözaltına alınan minibüs sürücüsü, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. İlçeye bağlı Erenler bel

Bölgesel 19.09.2008, 16:15
Araklı'daki servis kazası sonrası

Trabzon'un Araklı ilçesinde, öğrenci servis minibüsünün şarampole yuvarlanması sonucu 3 öğrencinin öldüğü, 12'si öğrenci 14 kişinin de yaralandığı kazaya ilişkin gözaltına alınan minibüs sürücüsü, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlçeye bağlı Erenler beldesinde önceki gün meydana gelen kazanın ardından jandarma ekiplerince gözaltına alınan servis minibüsü sürücüsü Servet Dakes, işlemlerinin ardından Araklı Adliyesine sevk edildi.

Dakes, nöbetçi savcılıktaki sorgusunun ardından, ''Dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu ölüme sebebiyet vermek'' suçundan tutuklandı.
Bu arada, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in, kazada ölen öğrencilerin ailelerini telefonla arayarak baş sağlığı dilediği öğrenildi.

Öte yandan, Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, olayda ihmal olup olmadığının anlaşılması için idari soruşturma başlattığı, bunun için iki müfettiş görevlendirdiği belirtildi.

Araklı ilçesine bağlı Erenler Beldesinden, Ezekli Mahallesine giden Servet Dakes'in kullandığı 61 NE 241 plakalı öğrenci servisinin önünde bulunan incir dolu poşet, Dakes'in ayaklarının yanına düşmüş, poşeti almaya çalışan sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu araç, yaklaşık 60 metrelik şarampole düşmüştü.

Kazada, araçtaki öğrencilerden Ali Bektaş (7), Esra Karamehmet (13) ve Sümeyra Karamehmet (12) hayatını kaybetmiş, 12'si öğrenci 14 kişi de yaralanmıştı.


Yorumlar (1)
araklılıalemdar 14 yıl önce
araklı şununla çalkalanıyor 1 bu okul neden yıkılmıştır ,bu okul ne zaman yapılmıştır ,bu okul yeni ise kimlere rant sağlamak için restorasyona alınmıştır.2-okulu restero eden müteitin mütaitlik belgesi varmıdır.3neden bu okul yazın değilde öğrencilerin okulunun açıldığı dönemde restorasyona alınmıştır.4 bu servis şöförlerini kim nasıl ayarlamıştır.5belediye başkanının akp ilçe yönetiminin ilişkisi nedir6-köprü ihalesine dikkat . sayın editör araştırın lütfen neler bulacaksınız göreceksiniz neler olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@