Ak Parti’de Atalay Sancısı

Yaklaşan Mahalli seçimler öncesi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevinden istifa eden Mehmet Atalay'ın istifası Türkiye gündemine düşerken, Ak Parti Trabzon Teşkilatı da hareketlendi. Spordan sorumlu Devlet Bakanı Murat Başeskioğlu ile olan anlaşmazlıkl

Bölgesel 01.12.2008, 23:41
Ak Parti’de Atalay Sancısı

Yaklaşan Mahalli seçimler öncesi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevinden istifa eden Mehmet Atalay'ın istifası Türkiye gündemine düşerken, Ak Parti Trabzon Teşkilatı da hareketlendi.

 

Spordan sorumlu Devlet Bakanı Murat Başeskioğlu ile olan anlaşmazlıkları 26-28 Kasım tarihlerinde Ankara'da yapılan Spor Şurası'nda ulusal basının da gündemine gelen Mehmet Atalay'ın istifası Trabzon Ak Parti kulislerinde derin yankı buldu.

 

Mehmet Atalay'ın istifasının, Ak Parti Trabzon Belediye Başkan adaylığı ile ilgili  olduğu yerel medyada gündemi getirilmişti... Yerel medyada yer alan bu haberler üzerine Ak Parti Mahalle Teşkilatlarının büyük tepki gösterdiği kulislerden gelen haberler arasında.

 

Atalay'ın Trabzon'da yaşamadığını, Trabzon'u bilmediğini dile getiren Ak Parti mahalli teşkilatları “Belediye Başkanımız 24 saat Trabzon'un havasını soluyan biri olmalı,  sadece bizleri değil herkesi tanıyabilmeli, kucaklayabilmeli. Bizim Trabzon'da rakibimiz ne Baykal, ne CHP; karşımızda Volkan Abi var… Volkan Abi kavramını iyi  tahlil etmek gerek. Bugün Meydan da ayakkabı boyacılığı yapan kardeşlerimizin duvarlarında Volkan Beyle çekilmiş fotoğrafları var, her cenazede, her düğünde Volkan Bey var.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

Ak Parti'ye yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, Atalay'ın Trabzon Merkezden olmaması da başka  bir eleştiri konusu… Bu konuda görüşlerini açıklayanlar “Trabzon'un Belediye Başkanı  Trabzon Merkezden olmalı… Hatta ve hatta mahallesinden olmalı… Bakın geçmiş Belediye Başkanlarımıza partileri değişik olsa bile hepsi Trabzon Merkezden. Bunu dikkate almak zorundayız. Sayın Atalay çok başarılı, genç, dinamik bir kardeşimiz ama biz bile kendisine ulaşabilir miyiz acaba diye düşünmeden edemiyoruz.  Bunu Trabzonlu seçmenlerimize  anlatmakta zorluk çekeriz…” diyorlar.

 

Ak Parti'de yeni seçilen Merkez İlçe Yönetiminin de Atalay'a sıcak bakmadığı, adayın kesinlikle Trabzon içinden ve herkesin bildiği, herkesin ulaşabileceği birinin olması gerektiği yönünde görüş birliğinde olduğu da kulislerde yüksek sesle dile getiriliyor.

 

Anlaşılan o ki; Ak Parti Belediye Başkan adaylığı süreci çok renkli tartışmalara sahne olacak…Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
cevahiroğlu 13 yıl önce
şimdiden ayırımlar başlamış bu ayırımı spordada yapıyorlar şimdide bel. secimlerine sıçramış.... iyi o zaman trabzonspor başkanıda merkezden olsun .... çok sacma bence... trabzona iyi hizmet i verecek kişi olsun uzaydan olsun....
tsayaz 13 yıl önce
Oflu olmama rağmen Volkan
murathasan 13 yıl önce
efendim ak partiymis pak partiymis hic umrumuzda degil , benim tavsiyem trabzon bel. secimine ak parti katilmasada olur cünkü hepimizin Volkan Abisi varken ak partiye kimse oy vermez vermeyecekte insallah her platformda trabzonun trabzon halkinin bilhassa tek gözbebegimiz trabzonsporumuzun haklari yenirken sesin cikmiyorda simdi ne bekliyorsun ne istiyorsun trabzondanki trabzonu istiyorsun
hoca 13 yıl önce
abiliğine ve insanlığına diyecek bir sözümüz yok.Ancak bu özellikler belediye başkanlığı için yeterli değil ne yazık ki!
SON KALE 13 yıl önce
Ben gurbette yaşayan bir trabzonlu olarak yazları geldiğim trabzonda 5 yıldır pek bir değişiklik göremedim.(sahil yolu ve tanjant ın bitirilmesi hariç)lütfen bilenler buralardan bizleride aydınlatsın ki volkan abinizin hakkını yemiş olmayalım belki oradaki akrabalara telkinde bulunuruz.!!!!
torik 13 yıl önce
arkadaşlar gerçekten olay işini bilenin oraya layık olanın getirtilmesi.evet volkan başkan hiç bir kötü olaya karışmadı,halkla içiçe samimi oldu ama bunlar yeterli değil.gözle görülür elle tutulr pek fazla birşeyi yok.ama yinede iyi oluyodu santada oyun oynarken yanımıza gelmesi.gerçekten tam buranın insanı ancak dediim gibi duygusal değil mantıklı olunması lazım.ha akparti yine mazhar yıldırımhan gibi bi adamı getirirse volkan abiye devam deriz.önemli olan burada parti değil başkanların kendileri.saygılarımla
arakop 13 yıl önce
çok sağlam bir yerden aldığım bilgiye göre trabzon a güneş doğacakmış

Gelişmelerden Haberdar Olun

@