Ali Biçim Kimdir?

Ali Biçim kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Biyografi 15.07.2019, 14:24 12.10.2020, 13:44
Ali Biçim Kimdir?

ALİ BİÇİM KİMDİR?

17 Nisan 1987 tarihinde tekstilci bir anne / babanın oğlu olarak  İzmit’te dünyaya gelmiştir. Çocukluğu 2000 yılına kadar İzmit'te geçmiştir. 2001 yılında liseyi okumak için İstanbul'a yerleşen Biçim, 2005'te İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi'nde mezun olmuştur.

3 sene boyunca konservtuar sınavlarına hazırlanmış ve 2007 yılında Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümünü burslu kazanmıştır. Oyunculuk ile aynı anda Sahne ve Gösteri Sanatları yönetimi de okuyan Ali Biçim, 2011 yılında Beykent Üniversitesi - Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur.

KARİYERİ:

Ağustos 2011 ‘de Michael Jackson'ın Beat It parçasından etkilenip, profesyonel bir şekilde kaydettiği "Just Pide" adlı parçasına bir klip çekmiştir. Çektiği klip milyonlarca insan tarafından izlenmiş, ana haber bültenlerine konuk olmuştur.

2011 Ağustos ayında Okan Bayülgen ile çalışmaya başlamıştır. Tv8’de cuma günleri yayınlanan Medya Kralı ve cumartesi günleri yayınlanan Disko Kralı programları için skeçler ve parodiler yazmıştır.

Ocak 2013’te ‘Baya İyi’ turnesi ile canlı performanslar yapmaya başlayan Ali Biçim, özellikle 80'li ve 90'lı yılların popüler olmuş en hit parçalarının altyapılarına Türkçe sözler yazarak; kimi zaman toplumsal bir soruna değinerek, kimi zaman da medya eleştirisi yaparak onları daha eğlenceli ve komik hale getirmektedir.

ÖZEL HAYATI:

Ali Biçim geçmişte; Melis Tüzüngüç, Gupse Özay ve Şirin Ediger ile aşk yaşamıştır.

Ali Biçim, Sar Başa filminde rol almıştır.

Yorumlar (3)
KÜRŞAT ÜSTÜNYAĞIZ 8 ay önce
Tinder videoları çok iyi ya keşke konuşa bilsem onla
Mehmet Göçer 7 ay önce
Ali abi en sevdiğim Youtuber. Ben de tanışıp, konuşmayı çok istiyorum. Keşke öyle bir fırsatım olmaz :(
bla bla bla 9 ay önce
ya ben yaşını sordum şu anda enes batur tinder 1 videosunu izliyorum ama ALİ BİÇİM çok komik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@