banner491

Beşikdüzü’nde park krizi

Mahkeme durdurma kararı verdi, Başkan kepçeyi vurdu, bir grup protesto etti, yıkım durduruldu...

banner432

Haber61 - Haber Servisi - Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi’nde bu sabah park krizi yaşandı.

Şehit Üsteğmen Erdal Kurtoğlu parkının kentsel dönüşümle yıkılması ve yerine bir proje hazırlanması üzerine Beşikdüzü Kentsel Dönüşüm Dayanışma platformu, konuyu mahkemeye taşımıştı.

Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi, bununla yetinmeyen Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, yeniden imar değişikliği yaparak askıya çıkmadan, yasal 15 gün şikayet süresini beklemeden bu sabah ilk kepçeyi vurmaya kalktı.

Bir kaç ağacın da kesildiği yıkıma platform üyeleri tepki gösterdi.

Belediye çalışanları ile gerginlik yaşanırken yıkımdan vazgeçildi.

Ardından platform sözcüsü avukat Neslihan Çıtlak, açıklama yaptı. Çıtlak yaptığı açıklamada bu sürecin takipçisi olacaklarını ve "Beşikdüzü Beşikdüzülülerindir" diyerek, “Bu dava sonucunda karşı tarafın savunması alınmadan, kesin olarak yürütmeyi durdurma karar verildi. Bu karardan 2-3 gün sonra yeni yapılan imar planı çerçevesinde burası tekrar imar planında park alanı olarak gözükmedi, yeniden satışa çıkarıldı. Ama ne var ki bizim aldığımız yürütmeyi durdurma kararı imar kanunun 8 ve 19 maddeleri gereğince karar kesinleşinceye kadar, İtiraz etme süreci var. O itiraz süreci bittikten sonra itirazlar değerlendirilip, belediye tarafından karara bağlanıp o şekilde kesinleşiyor. Ağaçların kesilmesi, zarar verilmesi hem Türk Ceza Kanunu'nda mala zarar verme, hem görevi kötüye kullanma, hem de Beşikdüzü halkının çevre hakkını gasp etmektedir” ifadelerini kullandı.

Grup yapılan açıklama sonrasında olaysız bir şekilde dağıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti Beşikdüzü ilçe başkanı Mustafa Zeki Bayram "Bugün Sarıkamış şehitlerimizin ruhlarını yad etmek için Sis Dağına yürüyüş yapıldığı sırada, bu vatan için şehit olan P. Üsteğmen Erdal Kurtoğlu parkındaki ağaçları kesip, birilerine rant için insanların rahat oturup istiratini yaptığı parkı, yok etmeye çalışanları tarih gelecekte kara harflerle yazacak. Beşikdüzü her zaman vardır, yalnız sizler olmayacaksınız" ifadelerini kullandı. 

Beşikdüzü’nde park krizi

Beşikdüzü’nde park krizi

Beşikdüzü’nde park krizi

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 17:39

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali KAYA
Ali KAYA - 11 ay Önce

Boş konuşmaya gerek yok. 31 Martta haddini bildirirsiniz olur biter.

sami uzunarslan
sami uzunarslan - 11 ay Önce

Beşikdüzü halkının parkı elinden alınıyor resmen gasp ediliyor ama bir avuç duyarlı insanlar dışında Beşikdüzü halkından çıt çıkmıyor. Bu nasıl bir halk nasıl bir millet anlamış değilim bunlara halk demek millet demekte aslında bana çok komik geliyor. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir halk hiçbir millet böyle aşağılıklara asla izin vermez.

Mustafa
Mustafa - 11 ay Önce

Şerif değil tam bir eşkiya Oy verdim haram zıkkım olsun

Özcan
Özcan - 11 ay Önce

Bu gidişle trabzon da azınlığa düşeceğiz.

trabzonlu
trabzonlu - 11 ay Önce

konuşan bu bayan nereli bi araştırın

banner441

banner472