banner556

Yaylada mahsur kalan Katarlı turistler kurtarıldı

 Bayburt’ta kardan kapanan yolar açıldı, mahsur kalan turistler kurtarıldı.

Bayburt 05.01.2021, 12:07
Yaylada mahsur kalan Katarlı turistler kurtarıldı

Bayburt'ta vefat eden kadının cenazesi, kardan kapanan yolun ekipler tarafından açılmasının ardından toprağa verildi. Soğanlı Dağları'nda mahsur kalan Katarlı 3 turiste kurtarıldı.

Bayburt’un Aydıntepe ilçesine bağlı 2 bin 400 rakımlı Dumlu köyünün yolu kar yağışı nedeniyle kapandı. Bayburt'taki evinde vefat eden Hatice Bozo'nun cenazesini köyde toprağa vermek isteyen aile, İl Özel İdare ekiplerinden yardım istedi. İl Özel İdaresi Konursu Şantiye Şefliği ekipleri, yer yer kalınlığı 1,5 metreyi aşan karı temizleyip yolu ulaşıma açarak cenazenin köye ulaştırılmasını sağladı. Bozo'nun cenazesi, köy mezarlığında toprağa verildi.

Soğanlı Dağları'nda kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan Katarlı 3 turiste, İl Özel İdaresi ve AFAD ekiplerinin çalışmayla kurtarıldı. Ekiplerin yaklaşık 4 saat süren çalışması sonucunda turistlerin araçlarıyla dağdan inişi sağlandı.

Yorumlar (4)
Remzi 2 hafta önce
La bırakın donsunlar afat zevk yapanları kurtarmak için kurulmadı adi üstünde afat..
s ömer 2 hafta önce
turistler katarlı değiller - bilginize
Temel 2 hafta önce
Suriyelimi
Adamın1i 2 hafta önce
Keyif için derken adamlar zaten keyif için geliyorlar gezmeye. Gelirler bir dert gelmezler ayrı bir dert. Bu zihniyetle bizim neyimize turizm

Gelişmelerden Haberdar Olun

@