Trabzonlu akademisyenden Bayburt'a büyük kazanım

Trabzonlu akademisyen Uğur Serencam, Bayburt'a ilk patentini kazandırdı.

Bayburt 19.11.2017, 10:50
Trabzonlu akademisyenden Bayburt'a büyük kazanım

Akademinin yanı sıra sektöre katkı sunacak bilimsel faaliyetlerin de desteklendiği Bayburt Üniversitesi’nde, çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Mühendislik Fakültesi Hidrolik Bölümü, farklı işlevlerdeki 3 armatür bataryasının patentini aldı.3 farklı işlevde gelen tasarım

Trabzon Çaykaralı Hidrolik Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Uğur Serencam ve ekibi tarafından tasarlanan 3 farklı işlevdeki armatür bataryası, Türk Patent Enstitüsü tarafından ‘tasarım’ alanında tescillendi. Su salınımı ve sarfiyatını asgari seviyelere indiren tasarımlar, sektörün yanı sıra sürdürülebilir kalkınmaya da destek sağlayacak. Verimlilik-dekoratiflik-işlevsellik ilkeleriyle tasarlanan bataryaların, suyun küresel probleme dönüştüğü bir ortamda, birçok kuruluşa ilham olacağı düşünülüyor.

Trabzonlu akademisyene Bakan Ağbal'dan plaket

Ürün geliştirme ve patent süreci hakkında konuşan Serencam, Rektör Prof. Dr Selçuk Coşkun ve Dekan Prof. Dr. Hanefi Bayraktar’ın koşulsuz desteklerini hissettikleri süreçte ekip çalışmasının meyvesini topladıklarını, 201701110 numaralı patenti üniversiteye kazandırmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Bayburt Üniversitesi’nde gerçekleşen törende Yrd. Doç. Dr. Uğur Serencam, plaketini Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın elinden aldı. Bakan Ağbal, büyük gurur duydukları bu tür çalışmalara her zaman destek vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

 
Trabzonlu akademisyenden Bayburt'a büyük kazanım
Yorumlar (1)
davut 3 yıl önce
Bir musluk için bakan plaket veriyor. İşte 17 yılda akp nin ülkeyi getirdiği durum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@