Kardeşlik köprüleri artıyor

Mardin ile Trabzon arasında başlayan kardeşlik köprüsü Bitlis ile Artvin arasında da kuruldu.

Artvin 05.08.2017, 15:24
Kardeşlik köprüleri artıyor

Mardin ve Trabzon arasında başlayan kardeşlik köprüsü projesi dalga-dalga yayılıyor. Projenin ikinci ayağında Bitlis ile Artvin arasında karşılıklı ziyaretler gerçekleşti.


BAKAN SOYLU ÇOK ÖNEMSİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun himayesinde gerçekleşen ve büyük önem verdiği kardeş şehirler projesi büyük ilgi görüyor. Trabzon ve Mardin arasında şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün hayalini gerçekleştirme  kapsamında başlatılan kardeş şehirler projesinin ikinci ayağı  Artvin ve Bitlis arasında gerçekleşen karşılıklı ziyaretlerle tamamlandı. Projede amaç hayatın her alanında dayanışma ve paylaşma örneği sergileyerek önyargıları kırarak yerinde görmek ve dokunmak..

Kardeşlik köprüleri artıyor

SIRADA GÜMÜŞHANE VE GİRESUN VAR

Kardeşlik köprüsü projesi karşılıklı gerçekleşen ziyaretlerle illerin kültür kaynaşması, tanıtım ve turizme de da vesile oluyor. Her ilde dört gün süren gezi kapsamında kurulan dostluklar ise projeye büyük katkı sağlıyor. Trabzon-Mardin ve Artvin-Bitlis kardeşliği projesinden sonra şimdi sırada Gümüşhane-Bingöl ve Muş-Giresun illeri arasında kardeşlik köprüsü oluşacak. Ülkenin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğu şu günlerde bu projenin hayati önem taşıdığını belirten projenin koordinatörü Ahmet Külekçi “Bu ülke üzerinden hesap yapanlara en büyük tokadı işte bu tür projeler  vuruyor. Allah’ın izniyle ülkemiz doğusu-batısı kuzeyi ve güney ile hoşgörünün, huzurun ve kardeşliğin merkezi olmaya devam edecek” dedi.

Kardeşlik köprüleri artıyor

Kardeşlik köprüleri artıyor

Kardeşlik köprüleri artıyor

Kardeşlik köprüleri artıyor
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@