Karaismailoğlu Artvin'de incelemelerde bulundu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Artvin'de selin etkili olduğu alanları inceledi.

Artvin 24.07.2021, 16:55
Karaismailoğlu Artvin'de incelemelerde bulundu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Artvin'de selden etkilenen alanlarda incelemelerde bulundu.

Sabah saatlerinde Artvin'e gelen Bakan Karaismailoğlu, ilk olarak Arhavi ilçe merkezindeki Cumhuriyet Mahallesi'nde sel suları nedeniyle çöken yolu inceledi.

Daha sonra Ortacalar köyünün bulunduğu bölgede inceleme yapan Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve diğer yetkililerden son duruma ilişkin bilgi aldı, yapılacak çalışmalarla ilgili talimat verdi.

Bakan Karaismailoğlu, Ortacalar yakınlarındaki 18. yüzyılda yaptırılmış Çiftekemer Köprüleri'nde sel nedeniyle oluşan hasarın giderilmesi için yürütülen çalışmaları da kontrol etti.

Selin etkili olduğu alanlardaki vatandaşlarla da görüşen ve "geçmiş olsun" dileklerini ileten Karaismailoğlu, ardından Murgul ilçesini ziyaret etti.

Karaismailoğlu, Artvin'in Murgul ilçesinde selde kaybolan Serdar Yiğit'in ailesine ziyarette bulundu

Bakan Karaismailoğlu, Murgul'da iki gün önce etkili olan şiddetli yağışa bağlı meydana gelen selde kaybolan Yiğit'in (42) ailesinin yaşadığı Kabaca köyüne geldi.

Baba Ekrem Yiğit ile görüşen Karaismailoğlu, Serdar Yiğit'e en kısa sürede ulaşmak için çabaladıklarını söyledi.

Yiğit'in nişanlısı Ayşe Yıldırım'la da görüşen Karaismailoğlu, "Nişanlımı bulun." diyerek gözyaşı döken Yıldırım'ı teselli etti.

Daha sonra Murgul Çayı'nın Civanköy mevkisinde AFAD, JAK ve diğer ekiplerce sürdürülen arama kurtarma çalışmalarını takip eden Bakan Karaismailoğlu, ekiplerin çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kamyon şoförü Serdar Yiğit'in, eylül ayında düğün yapacağı öğrenildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
don bas 2 ay önce
zaten bunlarin vatandasa teselliden baska verecek bir seyleri kalmadi.
Ali Papa 2 ay önce
Corona vakaları iki ,üç haftada,yüzde yüzden fazla artmış.Bakanlarımız,maskesiz mesafesiz ,vatandaşla sarmaş dolaş .Selden kurtulanları, Corona virus tehlikesiyle yüzyüze bırakıyorlar.Cumhurbaşkanımız nereye gitse maskesini sadece kürsüde mesafeliyken çıkarıyor.Maalesef ,bakanlarımız bu konuda çok vurdumduymaz davranıyor.Bulaşın artmasına örnek oluyorlar.Maske konusunda Cumhurbaşkanını örnek almaları lazım.TV lerde yüzlerinin tam görünmesi halk sağlığından önemlimi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@