Anahtar Deliği 19.06.2020

Anahtar Deliği 19.06.2020

Anahtar Deliği 19.06.2020, 10:22
Anahtar Deliği 19.06.2020

AK PARTİ’DE TEPKİ VERMEYENLER DİKKAT ÇEKTİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ile eşi Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu’na Sözcü Gazetesi’nde yazılan köşe yazısı tartışılırken yazıya tepki verenlerden çok vermeyenler dikkat çekti.
Hayır olumsuz tepkiden bahsediyoruz. 
AK Parti içinden bahsediyoruz.
Mesela HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demitaş’a yönelik çirkin ifadelerle yapılan paylaşıma ‘kınıyorum’ diyen AK Parti Trabzon eski Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Bahar Ayvazoğlu için hiçbir paylaşım yapmadı. Aksine, gün ağarırken bir fotoğraf koyup, “Gün ancak bu kadar güzel bitebilir…” diye mesaj paylaşması dikkat çekti.
Bu AK Parti kulislerinde fena halde konuşuluyor. 
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yazıyı kınarken Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’ndan henüz bir paylaşım gelmedi. Etrafındakilere ‘bu yazı doğru değil’ desede sosyal medyada herseye paylaşırken böyle bir kınama paylaşmaması dikkat çekti. Belki paylaşır ama şu ana kadar gördüğümüz bir paylaşımı olmadı. 
CHP kanadında bu işi en fazla eleştiren, gazeteci eleştirdi ve yazdı, cevap verin diyen CHPli meclis Üyesi Turgay Şahin oldu.
Şahin’e AK Parti Trabzon İl Yöneticisi Uğur Aydın cevap verdi ve aralarında sözlü münakaşa oldu. 


O YAZININ YAYINLANMASINDA KİM ETKİLİ OLDU? 

Bu arada Trabzon’da bir gazetecinin o yazının yayınlanmasında etkili olduğu söyleniyor ve kaynak olarak gösteriliyor. Bunları onun taşıdığı ifade ediliyor. Biz adını biliyoruz o konuşulanın ama buraya yazmak istemiyoruz. Yani bir kaç kişinin demesiyle yazılmaz. Kendisine ulaşıp sorduk,” Asla böyle birşey doğru değil” dedi.
Sözcü’deki yazı Trabzon’da uzun süre tartışılacağa benziyor.
Dünkü hengamede yaşananların en dikkat çekicilerini size aktardık.
Gelişmeler olursa kulislerde gündemde sık sık kalan detaylar yine aktarırız. 

KADERİN CİLVESİ YA İŞTE ONDAN OLACAK

Trabzonspor, Hüseyin Çimşir yönetiminde şampiyon olması halinde lig tarihinde "yerlinin yerlisi" teknik adamlarla şampiyonluğu ulaşma geleneğini sürdürmüş olacak. Hüseyin Çimşir, Ahmet Suat Özyazıcı, Özkan Sümer ve Şenol Güneş’ten sonra 4. kez bu başarıyı yaşayan Trabzonlu teknik adam olacak.
Hüseyin Araklı İlçesi’ndendir. Araklı İlçesi’ndeki hemşerilerini de ayrı bir heyecan sardı.
 
Bu arada Başakşehir bu akşam Ankaragücü ile karşılaşacak. Ankaragücü’nün teknik patronu Trabzonspor eski teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay... Galatasaray’a geçen hafta puan kaybettiren Rizespor’un da başında Trabzonspor'un eski teknik direktörü vardı. Yani Ünal Karaman. Bu akşam Ankaragücü Başakşehir’i yener ve puan kaybettirirse, Trabzonspor rahatlıkla yoluna devam edecek rakibiyle arasını açacak.

Böylece ortaya inanılmaz bir kader çıkacak.

Senaryo yazılsa bu denli olmaz herhalde denilecek..

Trabzonspor’un yetiştirdiğim adamlar şampiyonluk yolunda yol açtı denecek.

Geçmişte bu iki Trabzonsporlu teknik adamın hakkı yendi.

İstanbul’un futbol baronları bunu yaptı.

Futbolu saha dışında oynayanlar, ayak oyununu saha içinde değil saha dışında yapanlar, bu iki teknik adamı ve Trabzonspor’un hakkını yedi.

İşte kaderin cilvesi ya..

Ondan diyoruz.

Bir de başka bir ayrıntı verelim.

Sezona damga vuran 3 teknik adam Trabzonlu..

Alanyaspor Erol Bulut, Başakşehir Okan Buruk, Trabzonspor Hüseyin Çimşir…


SORULARIMIZI SANKİ GEÇİŞTİRDİ GİBİ GELDİ

AK Parti’nin Trabzon’da bir dönem ağır toplarından eski il başkanı Ali Rıza Akdeniz’e AK Parti Trabzon İl Başkanlığı konusunda sorular sormak istedik.

Tam ofisinin önünden Trabzon Büyükşehir eski Başkan Yardımcılarından Cengiz Çolak ile geçiyordu. Çolak şu anda büyükşehirde pasif görevde.
Yanlarına yaklaştık,” AK Parti İl Başkanı değişir mi?” diye sorduk.
“Bilemem” dedi.
“Aklınızda bir il başkan adayı var mı?” diye bir soru daha yönelttik,” Ben siyaseti bıraktım” diyerek cevap verdi.
Eski kurt siyasetçi.
Pek açık vermiyor yada harbiden çok da siyasetle alakası yok.

KTÜ’DE REKTÖR KİM OLUR?

KTÜ Rektörünün kim olacağı Trabzon’da konuşulmaya, her geçen gün tartışılmaya devam ediyor.
YÖK’e Temmuz ayının ilk haftasında verilecek.
“Rektör olmak isteyenler dilekçelerini sunacak değerlendirmeye alınacaklar. Eskisi gibi seçim yok. Asım Örem’in rektör olmasını şehirde isteyenler oldukça fazla. Eski Trabzonspor yöneticisi olması, daha tanınır olması, KTÜ’de her kesimce sevilmesi avantajlar. Trabzon medyasından kendisine destek olanları da görüyoruz.
Takip ediyoruz.
Asım Örem şu an şanslı adaylardan diyebiliriz.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
vatansever 1 yıl önce
Bir kadının namusuna söz atmak kabul edilemez ancak; işin asıl boyutu gözden kaçırılıyor bir insan işçi iken 4-5 sene de ülkenin en önemli konumlarına gelebiliyor, bu alanda emek veren insanlar ne düşünüyor
Ali yılmaz 1 yıl önce
Bir kadını namusuna söz atmak kabul edilemez nokta ama, dedin mi işine ğelen kadının namusuna laf ederim işime ğelmeyen in etmem anlaşılır patriot
yorum 1 yıl önce
Asım örem trabzonsporda yöneticilik yapmış diyerek rektörlük için öne çıkarıyorsunuz. iyi de adam orda 3 ayda kavga ederek ayrıldı....
Vatandaş 1 yıl önce
KTÜ'de tıpçı rektör istemiyoruz artık. KTÜ teknik bir üniversite, rektör de mühendis olmalıdır.
Sbir 1 yıl önce
Birinin Trabzonsporlu olması iyi rektör olacağı anlamına gelmez. KTÜ nün geleceği için mevcut yönetimden kimse ne rektör ne de gelecek üst yönetimde olmamalı. 8 yılda mevcut yönetim ne yaptı ki. Umarım sayın cumhurbaşkanımız bu durumu dikkate alır.
kazım 1 yıl önce
Siz sanırım yanlış bilgi alıyorsunuz… üniversitenin şimdiki yönetimden nefret eden en az %60’lık bir kesimi var siz hala asım hoca diyorsunuz bu boş işleri bırakın asım hoca hiç sevilen biri değil hem üniversitede hem şehirde ortaya adılan adaylardan uğur çevik harici kimse ktü’ye fayda getirmez uğur hoca tam bir bilim adamıdır ktü’nün kaybedecek 1 dakkası bile yoktur öyle hikmetlerle asımlarla bu iş yürümez gerçekleri konuşun lütfen….
cevap 1 yıl önce
ktü de asım beyi seven sayısı bir elin parmaklarını geçmez. bu görüşünüze katılırım.
Trabzon da 1 yıl önce
Trabzonlu bakanlar, Trabzon ak parti teşkilatı acilen değişmeli.
Oy oy dağlar 1 yıl önce
Aile mahremiyeti ilgili meseleler bize nede saygısıza laf düşmez. Herşeyin usulü belli boşanmaları toplumun sorunumu Ama beni beni alakadar eden kısmı bir sürü örnek var ama ali ayvazoğlu bahar ayvazoğlu böyle yükselişi izahı ne. Trabzon da bakana yeğeni liste yaptırılacak kadar namussuzlar. Bakanın danışmanları istedikleri gibi at koşturuyor. 20 yılını vereni değil sarhoş dahi olsa adamı olanı listeye aldırıyorlar,
Orhan 1 yıl önce
Şenol Güneş ne zaman şampiyon yaptı Trabzonsporu, kendisi Beşiktaşa gittiği zaman, hoca olarak şampiyon olmadım demişti ya hani!!! Ondan diyorum ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@