Anahtar Deliği - 16.10.2018

Anahtar Deliği - 16.10.2018

Anahtar Deliği 16.10.2018, 08:53 16.10.2018, 09:33
Anahtar Deliği - 16.10.2018

Yine bir Celil Hekimoğlu klasiği..
Trabzonspor’da yaptığı gibi yine o cesurca çıkışlardan birini yaptı. Nasıl mı? Cephanelik ile ilgili tartışmamlar için dediki; “Burada hiçbir sorun yok. Arkadaşımız güzel bir yatırım yapmıştır. Hem Trabzon turizmine hem de tarihe sahip çıkmıştır” Birileri gibi ‘onla bunla kötü’ olurum hesabı yapmadı… ‘Şu şehirde irade ortaya koyabilecek kimse yok mu?’ sorusuna cevap oldu. Sorumluların kapı-baca saklandığı yerde yüreklice çıktı ‘bu budur’ dedi.. Aman şu kırılır aman bu dökülür felan hiç takmadı.. Trabzon’da liderlik örneğinin tekrar altının çizdi. Alkışlar Hekimoğlu’na..

Haber61 uyardı Trabzonspor harekete geçti
Arkadaşımız Okan Çıtlak önemli bir konuyu gündeme getirmişti. Geçtiğimiz günlerde bir yazı kaleme alan Çıtlak, Trabzonspor taraftarlarının sesi olmuştu. Yazısının bi bölümünü hatırlatalım; “Trabzonspor taraftarının sevgisini kazanç kapısı yapan yapana. Özellikle bu günlerde 0850 340 74 12 diye bir numara dadandı bordo mavili tarfatarların telefonlarına. “Trabzonspor resmi ürün departmanından arıyoruz” diyerek, ürün satmaya çalışıyorlar. Bir kaç soru sorup köşeye sıkıştırdığınızda telefonu suratınıza kapatıyorlar. Biliyoruz ki bir çok taraftar bu durumu Trabzonspor’a iletti. Ama şuna kadar elle tutulur bir işlem yapıldı mı bilmiyoruz. Gerçi yapılmadı ki hala taraftarları aramaya ve ürün satmaya devam ediyor bu malum numara. Trabzonspor’un tabiri caizse “Çakma ürünleri” yani lisanssız ürünleri ülkenin her tarafında pazarlanmaya da devam ediyor. Sadece bu numara değil bir çok yerde karşınıza çıkabiliyor. Üstelik resmi ürün adı altında satılıyorlar merdiven altı mağazalarda ve sokaklardaki tezgahlarda.”

İşte bu yazı sonrası kulüp yetkilileri harekete geçti. Trabzonspor şöyle bir açıklama geçti; “Kulübümüz, Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu’nun çevresinde bulunan ve gelen şikayetler üzerine yapılan incelemelerde sağlık standartlarına uymadığı tespit edilen yiyecek – içecek satış noktaları ile sahte ürün satanlarla ilgili olarak harekete geçmiştir. Buna göre; stadyum çevresindeki alanlarda yiyecek - içecek ve sahte ürün satışlarının engellenmesi amacıyla Trabzon Vergi Dairesi ve Büyükşehir Belediyesi’yle ortak bir çalışma başlatılmış olup bu tür satış yapanlara yönelik yasal işlem gerçekleştirilecektir. Kamuoyunun bilgisine duyurulur.” Şimdi bakalım kimler ve kaç kişi işlem görecek.. Bekliyoruz. Trabzonspor kulübü bu konuda kimlere ceza verildiğini ve ne kadar verildiğini duyurursa caydırıcı olur.

Trabzonspor’da çift forvet tartışması başladı
​​​​​​Çift forvete dönlemi mi dönmemeli mi? Kimine göre bu duruma maçlara bağlı, kimine göre hep böyle devam temeli. Trabzonspor’un eski efsane yıldızlarından Serdar Bali de çift forvetli sistemi takımın artık öğrendiğini söyledi. Bali, “Trabzonspor takımı çift santrforla oynamayı öğrendi. Bence ikisinin formu iyi. Ünal hocamız çift forvet oynatırken orta sahada Yusuf veya Abdülkadir’den birini tercih etmek zorunda. Aynı anda ikisi oynarsa rakibe ileri uçta baskı kuramıyoruz. Hocamız bunu tespit etmiş. Bu çok iyi. İkisinin yan yana oynayacağı maçlar da olacak. İki forvetimizin formu böyle sürer, taraftarımız da her zaman olduğu gibi destek verirse; iyi yoldayız” dedi.

BU İDDİALAR YENİLİR YUTULUR DEĞİL
Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek hakkında Cumhuriyet Gazetesi’nde inanılmaz iddialar çıktı. Bu iddialara kendisi cevap verir herhalde.. Bakın o haberde neler var; “19 Mayıs Üniversitesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeybek, 25 Ocak 2016 yılında Gümüşhane Üniversitesi’nde rektör olarak göreve başladı. İddialara göre, Rektör Zeybek, göreve başladıktan hemen sonra Samsun’dan öğrencisi olan 19 Mayıs Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nden mezun Ayşen Gönül Ekşioğlu’nu işçi olarak 29 kişi ile birlikte Gümüşhane Üniversitesi’nde işe başlattı. Kurumsal iletişim biriminde 1300 TL maaşla çalışmaya başlayan genç kız, geceliği 40 TL’den üniversitenin misafirhanesinin 5. katında rektöre ait süit odanın yanındaki odada kalmaya başladı. Tezsiz yüksek lisansı bulunan Ekşioğlu ve kardeşi Ömer Faruk Ekşioğlu, 2017-2018 eğitim öğretim yılı güz döneminde açılan Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı’nda yüksek programa kayıt yaptırdı. Temmuz 2017’de Girne Amerikan Üniversitesi tarafından Kıbrıs’ta düzenlenen ikili anlaşmanın imzalanması töreninde yer alan 4 kişilik heyete Ayşen Gönül Ekşioğlu’nu dahil eden Prof. Dr. Zeybek, uçak biletlerinin üniversite bütçesinden alınmasını istedi. Gümüşhane Üniversitesi Şehir Planlama ve Mimarlık Bölümü bünyesinde Coğrafi Bilgi Sistemleri Programı açtıran rektörün, Aralık 2017’de öğretim görevlisi alım ilanına üç öğretim görevlisi kadrosu koydurduğu da belirtildi. Kadronun açıklama kısmına Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü mezunu olmak ve en az 3 yıl alanında tecrübe sahibi bulunmak şartı getirterek Ayşen Gönül Ekşioğlu’nun yolunu açtı. Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ’in, Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Bölümü öğrencisi olan oğlu Ahmet Alperen Zeybek’i de, 2017-2018 eğitim öğretim yılı güz döneminde rapor aldırarak, özel öğrenci statüsü ile Gümüşhane Üniversitesi Mimarlık Fakültesine naklettirdiği de kaydedildi. 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi’nden 10 Ağustos 2017 tarihli raporu aldığı dönemde 23 yaşında olan Ahmet Alperen Zeybek’e hastanenin göğüs hastalıkları bölümü yerine çocuk alerjisi polikliniğinden ağır astım tanısı ile rapor düzenlendiği iddia edildi. Okuldaki birçok öğretim üyesi hiçbir dönem astım ilacı kullanmadığını ileri sürdükleri Ahmet Alperen Zeybek’in Gümüşhane’ye doktora hiç gitmediğini ileri sürdüler. Toplam 19 derse kayıt yaptırdığı ileri sürülen Alperen Zeybek’in, 15 dersten geçtiği belirlendi.”

Güzel anılar bırakıp gitti
DSİ Trabzon Bölge Müdürü Oğuz Kasap bugün Trabzon’a veda edecek. Trabzon’da sadece işini yaptı başarılı bulundu ve terfi etti. Şimdi Ankara’da görevlendirildi. Trabzon Bölge Müdürlüğü'nü neredeyse 2 yıldır başarılı bir şekilde yürüten DSİ Genel Müdür Yardımcısı oldu. Oğuz Kasap Trabzon’u çok seviyordu. Karadenizli. Samsun Bafralı. Yöre insanıyla diyaloglarını bu yönden iyi geliştirdi. Şimdi Ankara’da ama Trabzon’u unutmayacağım diyor. Yine Trazonla ilgili hayati konularda kenti düşünen adımlar atacağa benziyor.

O da belediye başkan aday adayı
Bir dönem önce AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ile çalışan AK Parti Trabzon eski il başkan yardımcısı Murat Zeki Solak’ın da kulislerde adı geçmeye başladı. Ahmet Metin Genç ve Haydar Revi’nin adı il ve Ortahisar ilçeye başkan adayı olarak geçiyordu zaten. Şuana kadar Ortahisar'a talip olanlar 10 aday adayını buldu. Hani ortaya çıkmadılar ama kulağımıza gelen isimlerin sayısı 10'u buldu. Murat Zeki Solak da çevresi tarafından aday adayı olacağı söyleniyor. Şu anda Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminde yer alıyor. Kentin kritik noktalarında ve özellikle bazı projeler konusunda uyarıları ve yaptığı düzeltmelerle adını sıkça duyuruyor. Bundan sonra da duyurmaya devam edeceğe benziyor. Aday adayı olur da aday gösterilir mi? Trabzon’da uzun yıllar esnaflık yapıyor, eşi ve çocukları ile Trabzon’da yaşıyor, kentin spordan, ticarete, siyasetinden sanatına kadar hepsinde adını yaşatmasını beceriyor. Mutlaka bir kenarından tutuyor. Bırakmıyor. Şansı var.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@