Anahtar Deliği 14.02.2020

Anahtar Deliği'nden bakmaya devam edeceğiz. 14.02.2020

Anahtar Deliği 14.02.2020

DOLMUŞ SİSTEMİ ÜZERİNDEN HESAP GÖRENLER! 

Trabzon’da yeni dolmuş sisteminin tartışmaları sürüyor.
Trabzon halkı sistemin bir an önce faaliyete geçmesini istiyor.
Lakin tartışmalar, kavgalar bunu engelliyor.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, her şeye kulak tıkayıp, bir an önce bu konuda adım atmalıdır.
Yeteri kadar bu kent bekledi.
Kendisinden cesaretli bir şekilde artık dolmuşçulara gün vermesini, araçların yenilenmesini istiyoruz. 
Çünkü artık öyle söylentiler çıkıyor, kulağımıza geliyor ki, insanların kafalarını karıştırıyorlar. Bu bilgi kirliliği son bulması gerekir.
Bazıları yeni sisteme geçirilirken kendi hesaplarını bu işe dahil edip, amacından konuyu saptırıyorlar!
Amaçları sırf rakibi, yada rakibi gördüklerini kamuoyunda zayıf göstermek!
Gücü elinde tutma savaşı!
Kimsenin derdi Trabzon dolmuş sistemi ve yenilenmesi ile bu sistemle insanların rahat yolculuk etmesi değil.

Anahtar Deliği 14.02.2020

CHP’DE HANGİ ADAY İL BAŞKANLIĞINDA ÖNDE?

CHP Trabzon İl Kongresi 23 Şubat tarihinde yapılacak.
Bu kongrede ilçelerden seçilen delegeler sandık başına gidecekler. 
Güzide Uzun,
Ömer Hacısalihoğlu,
İbrahim Akbulut’a oy verecekler.
İbrahim Akbulut her kongrede aday oluyor.
O zaten sanırız bu kongreleri kendine yeni bir heyecan görüyor. Çok da oy alırım falan demiyor zaten diyemez çok da delege üzerinde bir etkisi yok!
Burada önce çıkanlar Güzide Uzun, Ömer Hacısalihoğlu.
Peki bu iki aday ilçelere bakıldığında nerelerden oy alırlar?
İşte kulisler bunu ölçüp tartıp biçiyorlar.
Akçaabat: 40, Araklı: 6, Arsin: 5, Beşikdüzü: 17, Çarşıbaşı: 5, Çaykara: 5, Dernekpazarı: 5, Düzköy: 7, Hayrat: 5, Köprübaşı: 5, Maçka: 11, Of: 7, Ortahisar: 148, Sürmene: 7, Şalpazarı: 5, Tonya: 9, Vakfıkebir: 10, Yomra: 10
Ortahisar İlçesi'nin tek başına 148 delegesi var. Bu tabloya göre Ömer Hacısalihoğlu bir adım önde.  Ortahisar dışındaki bütün ilçelerin delege sayısı toplamı ise 159. 
Seçimlerde toplam 307 delege oy kullanacak. 

Anahtar Deliği 14.02.2020

KTÜ’DE KÖTÜ İMAJ ÇİZERKEN KAN KAYBEDİYOR

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi’nin önde gelen başarılı hekimlerinden Prof.Dr. İftihar Köksal emekliye ayrılırken, Halk Sağlığında Trabzon’a çok önemli katkılar sunan Prof. Dr. Gamze Çan da Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesine geçiş yaptı.
Profesör İftihar Köksal’la ilgili KTÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Asım Örem şunu yazdı; “KTÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof.Dr. İftihar Köksal hocamız 32 yıllık akademik yaşamına bugün bir emeklilik veda töreni ile virgül koydu. Bu süre içerisinde değerli hocamız uzmanlık alanında başarılı akademik hizmetler ve idari görevleri icra etmiştir. Bu hizmetleri için kendisine teşekkür ediyor bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluklar diliyorum.” dedi.
Trabzon’da özellikle uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede simge isimlerden biri olan KTÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Gamze Çan da eşinin memleketi olan Çanakkale’ye tayin istedi ve dileği kabul gördü. Profesör Çan, bundan böyle bilimsel çalışmalarını Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında yürütecek.
Köksal ve Çan’ın KTÜ Tıp Fakültesinden ayrılışı Farabi Hastanesi adına da önemli bir kan kaybı olarak değerlendirildi.
Karadeniz Teknik Üniversitesi son yıllarda başarılı bilim insanlarını kaybetmenin yanı sıra eş dost akraba atamaları, torpil yerleştirmeleri ile kötü bir imaj çiziyor.
Bu kan kayıpları, bu kötü gidişat nasıl duracak?
Yeni rektör seçiminde mi?
İşte KTÜ koridorları bunu konuşuyor. 

HAYDAR REVİ’NİN MUSTAFA USTA MESAJI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

AK Parti Trabzon İl Başkanı Hayda Revi, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Usta’dan bir hediye aldı.
Bu hediye sonrası ikili fotoğraf çektirdi.
Bunu sosyal medya hesabından paylaşan İl Başkanı Haydar Revi, “Partimizin en zor günlerinde elini taşın altına koymaktan hiç çekinmeyen değerli dava arkadaşım, İl Başkan Yardımcımız Mustafa Usta'ya bu anlamlı hediyesinden dolayı teşekkür ederim.” yazdı.
Mustafa Usta’ya elini taşın altına koymaktan hiç çekinmeyen değerli dava arkadaşım diye hitap etmesi kafamızda şu soruyu öne çıkardı, “Acaba bunu il yönetiminde yapmayanlar var mı?” 
Öyle ya demek ki var…
Demek ki Haydar Revi’yi yalnız bırakanlar var.
Onlara da gönderme olarak kabul ediyoruz bunu…
Bu arada dün akşam gerçekleşen AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu toplantısına Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da katıldı. Toplantıda kentin en önemli sorunu dolmuş sistemi de gündeme geldi. Başkan Zorluoğlu, en kısa zamanda yeni sisteme geçileceğini söyledi.

Anahtar Deliği 14.02.2020

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA
MUSTAFA - 2 ay Önce

DOLMUŞ MESELESİ HERZAMAN OLDUĞU GİBİ RANT MESELESİ

dolmuşçu
dolmuşçu @MUSTAFA - 2 ay Önce

katılıyorum artık bir an önce sistemin adı konulmalı ve bir kaç kendini bilmez eylem yapmaya çalışan herkesi kendi dönemlerindeki gibi kirli sanan kişiler kaale alınmamalı...

RIDVAN
RIDVAN - 2 ay Önce

Çumhurbaşkanı, Trabzon valisi, Trabzon Milletvekilleri, Trabzon ak Parti İl Başkanı sesleniyorum. Atatürk Üniversitesi Sosyal bilgiler öğretmenliği 2010 bitirdim.Anadolu Üniversitesi 2 yıllık sosyal hizmet bitirdim.Anadolu Üniversitesi 4 yıllık havacılık yönetimi okumaya başladım ve bu son sınıfım.Silahlı güvenlik belgem var.Trabzon havalimanı özel güvenlik girmek istiyorum ama olmuyor. Adamı olan lise mezunu dahi dahi alındı . en önlisans ve lisans iktisat vesaire değil, havacılık yönetimi okuyorum. Eğer bir adam sırf çok iyi ingilizce bildiği içinse lise de olsa itirazım yok ama bu bakış açısı yok zaten. Nerede adalet

Trabzon
Trabzon - 2 ay Önce

Körler sağırlar birbirini ağırlar ak Parti İl teşkilatı haydar revi dahi tamamen değişmeli, 4 tane maaş vekilde dahil. Erdoğan verdik gereği yapsın. Selahattin Çebi, Hakan terzioğlu birşey çıkmaz.

Gökhan
Gökhan - 2 ay Önce

KTÜ'de genen sene fen bilimleri alanında ödül alan Jeoloji'deki hocayı araştırın. Adama bilim ödülü verip kadro vermediler. Bölüm başkanı o gittikten sonra kendi asistanını aldırdı. Bilim değil film yuvası!

doğan yıldız
doğan yıldız - 2 ay Önce

21.yüzyıl bitmek üzere.trabzon dolmuşu tartışıyor.

Ali Bal
Ali Bal - 2 ay Önce

Haydar başkan kendini hep sağlama almaya devam eder..Mesele turizmci olan idarecisi belediye diğer işlerden soğuşlediği paralardan ne kadar faydalanıyor. Bunun işi hediye almak yakınlarını bir yerlere yerleştirmek..

Hamsi Temel
Hamsi Temel - 2 ay Önce

Şoför esnafını rahatlatan,kollayan bir sistem uygulanmalı

SIRADAKİ HABER