Anahtar Deliği 13.12.2019

Anahtar Deliğinden bakmaya devam edeceğiz. 13.12.2019

Anahtar Deliği 13.12.2019

EN ŞAŞALISINDAN TUTAR SANA AYNAYI

İsmail Kansız Trabzon Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nden çalkantılı bir şekilde ayrıldı.
Birkaç defa Ankara'da bakanlıkta uzman olarak görevlendirildi.
Emekli olmak istemedi!
Dava açtı Trabzon Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü koltuğuna oturdu.
Sonra yine görevden alınınca pes etti ve emekli oldu.
Şimdide Kuzey Ekspres Gazetesi’nin yeni yazarlarından biri oldu. 
Mağdur edildiğine inanıyordu şimdi mağdurlar için kalem tutacak.
Yorumlarını gazeteye yansıtacak.
Şimdi merakla kendi dönemiyle alakalı noktaları yazıp yazmayacağı konuşuluyor.
Onun yerine gelen AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun eşi Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Ayvazoğlu’nu nasıl eleştirileceği de merak ediliyor.
Bakalım neler yapacak.
Şimdiden yeni görevinde, yeni hayatında başarılar dileriz.
Ha bu arada Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü yaptığı dönemdeki başarısı da gazetecilik yaparken, köşe yazıları yazarken sorgulanır tabi ki…
Bu mesleğin güzelliği de bu ya!
En şaşaalısından tutar sana aynayı…

YENİ OTOGAR PROJESİNİN YARIŞMASI NE ZAMAN YAPILIR?

Yeni Otogar için meclis adımı attı.
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi, aralık ayı toplantılarında görüşüldü.
Yeni otogarın yapılması için düşünülen hem Büyükşehir Belediyesi hem de Ortahisar Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürlüklerinin bulunduğu alan boşaltılacak. Bu müdürlükler taşınacak. Meclis bu taşınmaya oy çokluğu ile karar verdi. Müdürlüklerden boşalacak Değirmendere’deki alana yeni otogar yapılacak.
Peki projesi ne olacak?
Farklı mimarlık ofislerden fikir alınıyor diye geçenlerde yazmıştık. 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, kentten yükselen, “Bütün mimarlar proje hazırlasın, katkısı olsun” fikrini benimsiyor gibi duruyor.
Yarışma olacaksa eğer nasıl olacak belli değil.
CHPli Meclis Üyesi Turgay Şahin yarışma düzenlenmesi noktasında hem fikir. 
CHPli Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu da yarışma diyor ama yarışmanın öncesi sonrası 4 aylık bir süreç olduğunu şimdiye kadar neden beklenildiğini sorguluyor.
Yani zaman daralıyor. Yarışma yapılacaksa bir an önce başlanmalıdır başlanmıyorsa, demek ki böyle bir niyet yok. Yyapılacak proje belli, ofis belli, mimar bellidir endişesine hakim…
Zorlu, “Bence fikir işi kamuoyunda konu duyulunca ortaya koyuldu.  En azından bundan sonra bu yöntem denenmez yarışma olur” dedi.

NEDEN SUSUYORSUNUZ NEDEN KONUŞMUYORSUNUZ?

Erman Toroğlu, futbol gündemini değiştirdi.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Kulübü yöneticisi Semih Özsoy ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp’in gizli toplantısını deşifre etti.
Toroğlu bu buluşmayı şu çarpıcı sözlerle gündeme getirdi; 
“Bu olay Almanya'da İngiltere'de olsaydı futbol federasyonu başkanıyla merkez hakem kurulu başkanı istifa ederlerdi, etmeleri gerekirdi.”
“Şampiyonluk nedir? İnsanları buralara sürüklüyorsunuz, paralarının karşılığını verin. Güzel futbol verin, bırakın şampiyonluğu. Bu yapılan iş çok ucuz bir iş, ayıp. Bu işi bir restaurantta yapsanız bile tartışılır, siz bir araya nasıl gelirsiniz? Merkez Hakem Komitesi artık bu işin altından kalkamaz. Bakın göreceksiniz bu hangi boyutlara gidecek, neler olacak…”
Sonrasında TFF, resmi internet sitesinden açıklama yaptı.
“Bu tür art niyetli yaklaşımların Türk Futboluna herhangi bir katkısının olmayacağı kanaatindeyiz” sözleriyle savunma yaptı. Her kulüp yönetici ve başkanlarıyla toplantı yapılabileceğini ve oturabileceklerini savundular.
Peki, TFF’nin Trabzonspor kanadından yöneticileri Yılmaz Büyükaydın,  Mustafa Hacıkerimoğlu bu konuda ne düşünüyorlar?

Hala sesleri çıkmıyor? Neden konuşmuyorlar? 
Merak ediyoruz doğrusu.
Yılmaz Büyükaydın, TFF’de Başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi, 1. Lig - 2. Lig - 3. Lig Kulüpleri Sorumlusu, Mustafa Hacıkerimoğlu ise E-Bilet ve Futbol Menajerleri Değerlendirme Komisyonu Sorumlusu.

AHMET DAVUTOĞLU TRABZON’DAN İSTEDİĞİNİ ALAMADI

Ahmet Davutoğlu’nun kurucu isimlerine bakınca Trabzon’dan pek de tanıdık sima görülmüyor.
Trabzon’a ekibi gelmişti.
İstediğini alamadı demek ki…
Rize’den ve diğer illerden daha fazla öne çıkan isim var. Trabzon Gümüşhane’den bile az… Neredeyse hiç yok denecek kadar…
Ama bir isim dikkatimizi çekti.
Trabzon’un sağlık camiasından…
Talha Erol Durmaz KTÜ mezunu.
Erzincanlı.
Uzun yıllar Maçka’da görev yaptı.
İptal olan seçimlerde 3 ay vekillik yaptı. Ardından Binali Yıldırım üstünü çizdi bir daha aday gösterilmedi. Vekillik serüveni 3 ay sürdü. Ahmet Davutoğlu’nun ihracı istenince AK Parti’den istifa etti.  
Milli Gençlik Vakfı’nın öne çıkan simalarından.
Refah Partisi’nde de epey bir dönem kaldı.
Gümüşhane’den bir isim dikkat çekti.
Feramuz Üstün. 
AK Parti eski Gümüşhane Milletvekili.
Feramuz Üstün Kelkit doğumlu.
Öte yandan Trabzon doğumlu şu iki isim dikkat çekti:
Fatma Aydın Ataş – Çaykara – Gazeteci 
Halit Özyurt – Araklı – Uluslararası Lojistik
Çok Trabzon gündeminde yer almayan bu isimler listede yer aldı.
AK Parti Ümraniye eski ilçe Başkanı Maçkalı Enver Sedat Çakıroğlu da listede yer aldı.

EBRU SİVRİ NEYE SİNİRLENDİ VE OLAYI ANLATTI 

Trabzon Tabip Odası Başkanı Ebru Sivri, hastanenin acil servisinde darp edilen meslektaşı Dr. Tacettin Karaman’a geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Olay şöyle olmuştu; 
Alkollü acil servise gelen B.K. ve C.P., acil serviste patırtı çıkardılar.
Onları uyaran ve orada görev yapan Dr. Tacettin Karaman’a küfredip, parmağını kırdı.
Doktoru darp ettiler…
Trabzon Tabip Odası Başkanı Ebru Sivri, konuyla alakalı gelen bazı yorumlara içerlenerek şu açıklamayı yaptı;
“Doktor arkadaşımıza darp olayı ile ilgili haber sitelerinde yapılan yorumları okudukça hem insanlığımdan, hem mesleğimden utandım. İşin aslını bilmeden klavye şövalyeliği yapmak kolay tabi ki. Sizin de can ciğer gözünüzden sakındığınız evlatlarınız doktor olsun belki o zaman hissettiklerimizi anlarsınız.
Ayrıntıya çok girmek istememiştim, her ne sebeple olursa olsun şiddet olmaması gereken bir şey ama madem yorumlarda tüm hekim camiasına saldıracak derecede densizler var buyurun olayın ayrıntıları. Gece 02.00’de gelen alkollü, muhtemelen de madde bağımlısı kişiler. Acilde bağırıp çağırıyorlar. Dr. arkadaşımız sessiz olun burası acil servis dediği için darp ediliyor. Parmağı kırılıyor, yüzünden darbe alıyor, dudağına iki dikiş atılıyor. Başka vatandaşlar gelip yetişiyor. Ve geçmiş olsun demek için aradığımda buna da şükür ölebilirdim diyor.
Haberde olayın ayrıntısı yazmadığı için yok devletin verdiği para ile hastaya ahkam kesemez, ilaçlarımızı yazmak zorunda, hakediyorlar, az bile yapmışlar yok öyle, yok böyle. İnanın ki yorulduk. Sizin gibiler yüzünden bu meslekten soğuyan, işini zevkle değil görev icabı yapan bir sürü insan var ve sizin gibiler insan olmadıktan sonra, devletimiz de bize sahip çıkmadıktan sonra bizler daha çok şiddete maruz kalırız.”

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 09:53

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Kalyoncu
Osman Kalyoncu - 2 ay Önce

Trabzon spora yapılan bu komplo kimselerin haberi olmadan yapılmamıştır. Ülkenin en tepesinde bulunan dünya lideri bundan haberdardır. Daha önceden bu yanlışlar yapıldığı halde dünya liderine trabzondan % 70 oy çıktı.Biz çok akıllı bir milletiz.Bu işleri yapmaya devam edelim

Hayri
Hayri - 2 ay Önce

Yeni otogarın oraya yapılması saçmalık. Daha 10 sene bile olmadı ora yapılalı bu milletin parasına yazık değil mi. Başka biyer bulunmalı bence vede yarışma daha önce Otogar projesi yapmış tecrübeli yani referansı olan mimarlar arasında yapılmalı yoksa dışı seni içi beni yakar cinsten olur.

Misafir
Misafir - 2 ay Önce

Feramuz Üstün iyi bir Trabzonsporludur. Şike davası sırasında Trabzonlu vekillerden daha çok Trabzonsporun hakkını savunmuştur kendisi. Mecliste bulunmasını isterim.

SIRADAKİ HABER

banner441