Anahtar Deliği 08.11.2019

Anahtar Deliği'nden bakmaya devam edeceğiz. 08.11.2019

Anahtar Deliği 08.11.2019, 10:51 09.11.2019, 12:52
Anahtar Deliği 08.11.2019

DOKA’NIN ANKETİ VE DİKKAT ÇEKEN DETAY

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) bir anket başlattı.
Bu anketin başlayacağı günler öncesinden belliydi. Aslında geç kalındı.
Nereden belliydi derseniz biraz geçmişe gidelim. Yer Foleye Tesisleri.
Tonya Erikbeli.
Burada AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora bir konuşma yaptı.
Konuşmasında İşkur’a destek vererek iş imkanı sağlayarak insanları mevsimlik işçilere dönüştürdük. İş öğretmedik daha kötüye gitti. Keşke üretime yönelik, hayvancılığa ve tarıma yönelik destek paketleri hazırlasaydık” itirafında bulundu. Yanlış yaptıklarını dile getirdi.
İşte bu mesajın dibine de şunu ekledi; “Şimdi üreticilere yönelik köylere yerleşmeye yönelik uygulamalar yapacağız. Bunun için çalışıyoruz”
Şimdi DOKA’nın anketine gelelim.
Neden bu konuşmayla bağ kurduğumuzu daha net görebileceğiz.
Anket sadece muhtarları kapsamıyor.
Coğrafi olarak Doğu Karadeniz Bölgesi’ni.
İşte bu bölgedeki muhtarlara sorular soruluyor. Böylece köyler hakkında, yaşayanlar hakkında bir istatistiki reel notlar ortaya çıkacak. Sorularda köyünüzde kaç kişi bulunuyor, kaç hastane kaç okul kaç cami, kaç üretici.
Hatta köyünüzde kışın kaç kişi yazın kaç kişi kalıyor.
Yani bu çalışma aslında taa yıllar önce yapılıp ortaya konması gerekiyordu ya neyse..
Bizim asıl dikkatimizi çeken detay şu oldu;
Bazı köylerde kışın 30-35 kişi kalıyor.
Bir sorun bakalım kaç okul hastane ve cami var.
Kaç imam yada öğretmen var.
İşte bu az nüfusu olan köylerde 3 cami 5 imam bulunuyor.
Hastane yok!
Okul yok!
Yorum sizin..

SİZİ HALK GÖRÜYOR VE DİKKATLE TAKİP EDİYOR

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile  şehir merkezindeki dolmuş esnafının toplantılarını, başkanın ‘dolmuşçu esnafına rağmen birşey yapmayacağız’ sözlerini Trabzonlular dikkatle inceliyor.  Öyle dikkatle takip ediyorlar ki, ihbar hattımızı arayıp, ‘burada ne demek istiyor?’ ‘Neden şu rezilliği görüp, bişey yapmıyor’ diyorlar.
Yani anladığınız Başkan Murat Zorluoğlu hedefte!
Halk Hamamizade önü..
Meydan Tanjant altındaki duraklardaki uzun kuyrukların hesabını soruyor.
Artık bunları istemiyor.

Binlerce Trabzonlu şehir merkezinde her akşam uzun kuyruklar oluştuyorlar.
Haklılar!
Bugüne kadar Dolmuş esnafı bu konularda bir şey mi yaptı?
Büyükşehir bişey mi yaptı?
Ve diyorlarki; “Artık kimsenin söz hakkı yok. O az kazanacak bu çok kazanacak hesaplarından çok bizim bu şekilde rezilce evimize gitmemizin önüne geçecek radikal önlemler alınsın.”
Haklılar.

ORTAHİSAR PLATFORMU GELİYOR

Trabzon’da kaliteli simalar kabuğuna çekildi.
Öyle isimler önümüze geliyor ki; Öyle insalar Sivil Toplum örgütlerinde yönetici ki, adam kendi işinde bir arpa boyu yol alamamış (!) Lakin geçmiş karşımıza Trabzon ile ilgili ahkam kesiyor.
Adam bir zarfı zor açıyor.
Geçmiş ‘şu şöyle olmalı’ ‘bu böyle olmalı’ diyor.
Yuh artık!
Trabzon yönetilemiyor, yönetilmek istenmiyor.
Küsenler dedikodudan dert yanıyor.
Karalamalardan dert yanıyor.
Bu nedenle resmen kaçıyorlar.
Ama sonrada onlar da geçip kuytu köşelerde eleştiri yapıyorlar.
Gel diyorsun tut sende şu kenardan birlikte bu kara düzeni tersine çevirelim, ‘yok’ diyor.
Böyle bir geçimsizlik döngüsünde savrulup gidiyor Trabzon.
Şimdi Ortahisar Platformu kuruluyor.
Birileri ayağa kalkıyor.
Platform, Ortahisar yani eski Trabzon’un sorunlarını ortaya koyacak.
Yönetim kademelerinde Ortahisar’da oturan, Ortahisar’da oyunu kullanan, yaşayanları kapsayacak.
Böylece  Ortahisar ile dertlenmeyen, başka yerde oy kullanıp gelip Ortahisar’da söz sahibi olmak isteyenler ortaya çıkacak.
Onlara ‘Ortahisar derdi olanlarla yola çıkacağız’ denecek.
Yakında isimler de ortaya çıkar yavaş yavaş.

ADNAN GÜNNAR’A ÜSTÜ KAPALI CEVAP VERDİ

Saadet Partisi’nin HDP ve CHP’yle ittifak içinde olduğunu iddia eden AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar “Saadet Partisi mi var? HDP’yle, CHP’yle varlık göstergesi içerisinde. Saadet Partisi CHP’yle, HDP’yle nasıl ittifak yapabilir? Yakışıyor mu?” dedi. Günnar “Sizin bir tüzüğünüz, bir davanız, bir şeyiniz varsa ona göre hareket etmeniz gerekmektedir? Vatan hainlerine terörist diyemeyenlerle birlikte olunabilir mi? Türkiye’nin menfaatleri için olabilirsin. Bunu kabul edebilirim. Ama seçimlerde ‘bir oy daha nasıl kaybettirebilirim’ anlayışıyla birlikte olmayı kabul edebilir miyiz?” diye konuştu. 
Günnar’a cevap Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt’tan geldi.
Kurt şunları söyledi;

“Ülkeyi yönetenler hem kullandıkları dil, hem de siyaset yapma biçimleriyle insanları ayrıştırmakta, ötekileştirmekte ve kutuplaştırmaktadır. Bizim için en büyük tehdit ve tehlike budur”Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Trabzon lu 2 yıl önce
Kardeşim bırakın hikayeyi millet Trabzon da muhatap bulamıyor, Haydar revi, Muhammed balta, Adnan günnar, bahar ayvazoğlu, Süleyman soylu garibana randevu vermezler. Ancak stklarda zengin işadamı açılışlarında, hukuk bürolarında. Adama diyorsun bak bak böyle böyle yüzde yüz haklısın ses veren yok. Trabzon a platformlar hayır getirmedi çünkü garibanın değil güç sahiplerinin yanındalar... Trabzon da milletvekilleri, il müdürleri, Ak Parti İl teşkilatı tüm yönetim değişmeli...
Teşkilat çı 2 yıl önce
1.haydar revi ve tüm il yönetimi istifa etsin görevden alınsın 2. ak partili 4 vekil bir daha aday gösterilmesin. 3. Trabzon da tüm il müdürleri. Kültür müdürü ali ayvazoğlu otahisar ilçe müdürü şükrü Köse, havalimanı baş müdürü Ahmet Aydın bir an önce Gitsin 4.Trabzon da il ve ilçe müdürleri Trabzonlu rizeli samsunlu Artvin li Gümüşhane Giresunlu olmasın. Hakkarili bile olur yeterli samimi adaletli ve işini bilen olsun, 5. Trabzon da. Ak Parti milletvekili seçiminde ilk dört sıra 2 tanesi of arsin tarafından 2 tanesi Akçaabat Beşikdüzü tarafından olsun ama adam olmaları olmazsa olmaz 6.bitmesi gereken projelere ağırlık verilsin kanuni bulvarı için özel bir gayret var, kaş üstü hala bitmedi, uğurlu Karşıyaka yoluna selam veren yok ne zaman beşirliye inecek, 2020 de işler biraz hızlanacak inşaAllah ama bu ara da çıkması gerekenler bürokrasi vesaire hallolsun. Millet bahçesi başlandı, çöplerin yeraltına alınması da güzel gelişme. 7 tüm merdivenler bebek arabaları ve alışveriş arabaları için uygun hala gelmeli.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@