banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Anahtar Deliği 05.03.2020

Anahtar Deliği 05.03.2020

Anahtar Deliği 05.03.2020, 09:48 06.03.2020, 09:36
Anahtar Deliği 05.03.2020

SULUHAN YIKILMADAN KENT MERKEZİNİN ÇEHRESİ DEĞİŞMEZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 5 milyon lira ödenek alan Trabzon Büyükşehir Belediyesi meydanın çehresini değişmek için kolları sıvadı.

Yapılacak iş meydan parkının çevresindeki binaların ön yüzleri tarihi dokusuna dönecek şekilde restore edilecek. Şu anda Cemil Usta, Güloğlu, La-Şener hizasında inşaat başladı. İskeleler konuldu! Bu çalışma çok güzel bir çalışmadır. Yıllar nice yapılması gerekirken yine şimdi başlandı! Bu çalışmayla meydanın tarihi dokusu korunacaktır. Ayrıca ön yüzü değişen mağazalar, restoranlar için de bu bir şans.  Marka değerleri yükselecek! Bu noktada meydanda Suluhan yıkılamsı gerekir. Bu bina artık meydana yakışmıyor. “Bu bina yıkılmadan da meydanın çehresi çok değişmez” diyenler var. Bu dikkate alınmalı ve buna göre bireyler yapılabilir mi bakılmalıdır. 

EYÜP ERGAN NİYE TANZANYA'YA GİTTİĞİNİ AÇIKLADI FETÖ’YÜ İŞARET ETTİ 

 Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Ergan, Afrika'nın orta-doğu bölgesinde yer alan bağımsız ülke Tanzanya ziyaretini anlatırken dikkat çeken ifadeler kullandı. 
Eğitim alanındaki bir soruya,”Maarif Vakfının okulları var. Maarif vakfı FETÖ’nün okullarını almış. Cumhurbaşkanı yardım edeceğim diye söz vermiş. Bu FETÖ’nün okullarını alın demiş. Bizim gitme nedenimiz de biraz o amaçlı. Türkleri orada görsünler.” diyerek cevapladı.
Eyüp Ergan, ticari bağların gelişmesi için gitmişler hemde FETÖ’yu buralardan silmek için..
Demekki TTB buralara daha yoğun ticari bağ kurmaya gidecekler.
Hatta grup halinde de..
Daha önce Afrika’ya gidenlerin fotoğrafları FETÖ terör dosyalarında çıktı!
FETÖ mensupları oralara ziyaretler yaptıkları, sık gittikleri, kimlerle gittikleri, yanlarında ne getirdikleri soruldu ifadeleri alındı.
E haliyle oralara gitmeler duraksadı.
Şimdi yeniden başladı gibi duruyor. Bunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin etkili oldu.
Ama hala tedirginlik var tabi..
Sırf o ziyaretleri gittiği için ismi terör dosyalarına girmiş, hesaplarına el konup yıllarca mahkemelere gidip, ardından bir özür bile demeden berat etmiş insanlar var bu şehirde!

KAVGA MESELESİNE SERT YORUM
 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, sosyal medya hesabından dünkü meclis kavgasını yorumladı.
Meclisteki kavgada söylenen sözler kadar sert sözler kullandı.
 “Genel Başkan yalakalığı CHP de tavan yaptı. Vekil EnginÖZKOÇ (pardon; Trabzon tabiri ile ÖZSIĞUR) Sn. Kılıçdaroğlu'na yalakalık için siyaseten harakiri yaptı. Ancak sorun üslubundan çok zamanlamasında idi. Cumhurbaşkanımıza yönelik, Dostu üzen düşmanı sevindiren üslubu siyasetin değil ahlakın ve ihanet ölçüsünün sorunudur.” ifadelerini kullandı. 

MURAT ZORLUOĞLU YANLIŞ MI YÖNLENDİRİLDİ? 

Trabzon’da yeni dolmuş sistemi açıklandıktan sonra, hayal kırıklığı yaşayanlar oldukça fazla… 
Hatta şunu diyorlar, “Bundan sonraki yerel seçimlerde kimse hafif raylı sistem, yeni ulaşım sistemi falan bahsetmesin!” 
Haklılar tabi. 
Ne diyebiliriz ki! 
12+1 yeni sistemin bile uygulanma tarihi 6 ay. 
Bu bir yıla düzelmez, 6 aydan uzun sürer diyerek eleştirenler var. 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nu danışmanları yanlış yönlendirdi diyenler de oldukça fazla. Hatta bunun AK Parti kanadından dillendirilmesi ilginç.. Şu anda Dolmuşçular bir tek şeyden şikayetçi o da 3 yaş atlı araçlar şartının 5 yaş altına çıkarılması. Yani 5 yıllık araçlar daha uygun fiyata alınacağından 3 yaş altı külfetli geleceğini düşündüklerinden bunu istemiyorlar. 
Şoförler Odası Başkanı Hakan Usta, Murat Zorluoğlu’na teşekkür ederek,”Gerçekten şoför dostu bir başkanımız var. Kendisine sizin aracılığınızla beraber tekrar teşekkür etmek istiyorum.” dedi. 
Bu konuda Murat Zorluoğlu’na fazla eleştirmeye gerek yok.
Zamanla belki dönüşümler daha hızlı olur.
Lakin şu bir gerçek yeni sistem açıklandı ama tartışması bitmez gibi duruyor.


ŞEHİR PLANCILARI 4 SORUYLA YAKLAŞIM GÖSTERDİ

Trabzon Şehir Plancıları Odası Başkanı Ercan Şen, konuya sorularla yaklaşım sergiledi. 
Daha önce Mimarlar Odası Başkanı Gürol Ustaömeroğlu, yeni dolmuş sistemini eleştirmiş hatta Trabzon tarihi fırsatı kaçırdı demişti. 
Başkan Ercan Şen, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu tarafından açıklanan dolmuş modernizasyonunun, dolmuş sisteminin düzenlemesi anlamına gelmediğini söyledi ve şu sorulara cevap verilmesi gerektiğini söyledi;
“ Bu kararlar yani modernizasyon ve seyahat konforunun artırılması kentteki özel araç kullanımını azaltacak mı? 
Toplu taşımayı özendirecek mi? 
Modernize edilmiş dolmuşlara ve konforlu seyahat yapılacak araçlara ulaşmadan önceki konfor şartları ve seyahat için ne gibi düzenlemeler kararlaştırıldı? 
Örneğin dolmuş depolama alanları, güzergah, durak yerleri, bekleme süresi gibi konularda ne gibi çalışmalar yapılacak?”
Ne dersiniz şu sorulara biraz kafa yoralım mı?


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
ibrahim köseoğlu 7 ay önce
suluhan yıkılsın da eski havayolları binası dursunmu
ahmet 7 ay önce
TRABZON ÖLÜYOR AĞLAYANI YOK
Trabzon Dolmuş rantı 7 ay önce
Benim bildiğim esnaflık kamu görevidir. Dolmuşlar da esnaf olduğuna göre dolmuş şoförleri de kamu görevini yerine getiriyor. Kamuda halka hizmet anlayışı vardır. Trabzonda dolmuşçulara hizmet anlayışı vardır. İstedikleri gibi hareket ediyor denetim yok denetleme yapanda dolmuşçulardan farkı yok. Şikayet ediyoruz değişen bişey yok. Dolmuşçular bazı duraklarda yolcu sayısına göre hareket ediyor, yolcu fazla ise çıkıyor yoksa durakta bekliyor. Çocuklarını verdikleri okulda öğrenci sayısına göre okula giden öğretmenler, , hasta sayısına göre hastaneye giden doktorlar hakkında ne düşünürler acaba.. ?? Yaptıklarının bundan hiç farkı yok. Kendi aralarındaki telefon görüşmelerinde hiç dikkat edilmiyorlar. Araba boş ise yolda trafiği aksatacak şekilde yavaş gidiyorlar(özellikle Bahçecik). Duraklar belirlenmeli. Yolcunun indirilip bildirilmesi kesinlikle belirten duraklar dışında olmaması lazım. Vs. Vs. Gibi hangi sorunlar konuşuldu hangi sorunlara çözüm bulundu. Trabzonun can damarlarından biri olan dolmuş meselesinde karar alırken neden halkın istekleri sorulmuyor. Karar komisyonunda hakl adına kimler çağrıldı. Şunu yine anladık ki herşey HALK için değil RANT için....... Sadece araçlar yenileniyor.,birileri Kazansın diye . Kısacası benim büyük köyüm ah Trabzonum vah Trabzonum....
Selim61 7 ay önce
Yalaka arıyorsa atilla sabah kalınca aynaya bir baksın
Proje No:1 7 ay önce
Gazipaşa Caddesi direk tanjanta bağlansın.
Davut kazancı 7 ay önce
İki sıradan kişi Trabzon şehrine belediye başkanlığı yapıyor,oysa Şehri Trabzon çağdaş ve daha Şehircilikten anlayan Başkanlara ihtiyacı var
ısmı musluman 7 ay önce
suluhan yıkılmadan meyadanda okadar bına yıkılması gerekıyorkı
Ali 7 ay önce
Kimse dolmuşların düzenini bozmasın sadece arabalar ve şoförler değişsin bizim yollarımız dar büyük arabalar bu yollarda çalışamaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@