banner556

Anahtar Deliği 01.08.2020

Anahtar Deliği 01.08.2020

Anahtar Deliği 01.08.2020, 09:44 02.08.2020, 10:49
Anahtar Deliği 01.08.2020

EKREM İMAMOĞLU “BEN SİZİN DAMADINIZ” NEDEN DEDİ?


Kurban Bayramı nedeniyle memleketine gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, moralliydi.
Önceki Trabzon ziyaretleri gibi değildi.
Daha doluydu, daha moralliydi.
Hele de Çarşıbaşı İlçesi’ni ziyaretinde çok içten konuştu.
İlçe merkezindeki parkta onu karşılayanlara seslenirken, “Ben sizin damadınızım. Her zaman yanınızdayım. Damat burada oğul gibidir. Bende öyleyim.” dedi.
Ayrımcılık yapmadan herkesin yardım isteğine cevap vereceğiz. Ben sizim. Kesinlikle ayrımcılık yapmadan tüm Trabzon belediyelerinin yardım çağrılarına kulak vereceğim” diyerek seslenmesi büyük alkış aldı.
İlçede bayramlaştıktan sonra eski Belediye Başkanı Mehmet Turan, eski milletvekili Avni Akkan ile yakın dostlarıyla kesilen kurbanı yedi.
Kavurma yedi. Hoşaf içti. Pilav yedi. Masa köy sofrasıydı.
Dostlarıyla şakalaştı.
Sİyaset konuşmadı. Fazla derinlere dalmadı Güzel bir gün geçirdikten sonra ilçeden ayrıldı. 
Bu noktada şunu belirtelim İlçe Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, MHPli. İlçede onu karşılamaya katılmaması da kimi kesim tarafından tartışma konusu oldu. Bazıları karşılamalıydı ve ‘hoşgeldin’ demeliydi diyerek söylendi. 


METİN ALPER’İ ARADIK BAYRAMINI KUTLADIK

Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper, görüntülü bir video paylaşıp buradan Kurban Bayramı’nı kutladı.
Tüm islam aleminin kurban bayramını kutlayan Alper, “Kurban kardeşliktir, kurban ibadettir. Kurban uzakları yakın, gönülleri bir edendir. Bizim gönlümünde vatan, sevdamız bayram,  canımız ise kurbandır. 
Bize zahirde uzak ruhumuza yakın olan cenneti-i aladır. Nasıl ki, Hz. İbrahim oğlu İsmail’i yaradana kurban vermekten geri durmadıysa, biz de evlatlarını Rabbe ve vatana kurban veren kurban veren aziz bir milletin, ölüme meydan okuyarak şehadete kışan koç yiğitleriyiz. Şahsım ve personelimle birlikte baş koyduğumuz bu ulvi yol uğrunda şehadete yürümenin ve bu yola kurban olmanın azmi ve gururu içerisindeyiz. Türk Polis teşkilatımız aynı yolda nice yiğitlerini kurban vererek bu şanlı bayrağın ebede kadar göklerde dalgalanmasını sağladı ve sonsuza kadar da sağlayacaktır. Rabbe ve vatana kurban olma yolunda birlikte yürüdüğümüz kahraman silah arkadaşlarımın ve değerli Trabzonluların mübarek Kurban Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.
Bu duygusal mesajla alakalı hemde bayramını kutlamak için Müdür Alper’i aradık.
“Trabzon’da bayramla alakalı tatsız olaylar oldu mu?”
“Nasıl işleriniz?”
“Trabzon emniyette mi?” diye sorular sorduk.
Hepsine olumlu cevap verdi.
Bir de Trabzonlulara, Trabzon’da yaşayanlara teşekkür etti.

AHMET AĞAOĞLU MUHARREM USTA’YA CEVAP VERİR Mİ? 

Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Muharrem Usta, CAS süreciyle alakalı, bazı ihmal suçlamaları yöneltti.
Bildiğiniz gibi ceza alan Trabzonspor gibi üst sırada bitirmesine rağmen Avrupa maçlarına gidemeyecek. Bu durumu Muharrem Usta, ihmal olduğundan olarak yorumladı. Trabzonspor Hukuk Birimi’nde ihmal olduğunu ima etti.
Bu suçlamaları yine twitter hesabından kendi duyurdu.

Ayrıca Muharrem Usta’nın açıklamaları öncesi büyük eleştiriler ve suçlamalarla bir taraftar grubu da  eleştiri getirdi.
Kupa’nın hemen ardından bunlar ardı ardına geldi.
Hepsine karşılık Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu,  ne diyecek? Yönetim sessiz mi kalacak?
Merak edilenlerle ve eleştirilerle ilgili şimdi gözler yönetimde.

TRABZON BU TARTIŞMANIN İÇİNE DÜŞTÜ!

 Cumhuriyet Caddesi ile Bahadır Otomotiv’in arasından tünel açılma kararı alınması fena helde tartışılıyor bu sıra..
Herkes bunu konuşuyor.
Nereye gitsek bu soruluyor!
Trabzon Mimarlar Odası Başkanı Gürol Ustaömeroğlu’na konuyu ilettik. 
Düşüncesini merak ettik.
Bir dokunduk bin ah işittik!
 “Sahilde özel hastane önündeki trafik karmaşası önlenemeyince Gazipaşa, Kahramanmaraş ve Cumhuriyet Caddelerinin trafik düzenleri kökten değişmişti” dedi ve devam etti;
“ O noktada şimdi de tünel açılacak. Denize paralel gelişen bir kentin kıyısının herhangi bir noktasından denize dik tünel açılması kentin kimliğini, yapısını bozar. Trafik bypass edilmek isteniyorsa bunun tek çözümü güney çevre yoludur. Kentin ortasından geçen tünel değil” dedi.
Yani bu tartışmanın en büyük eleştirisini o getirmiş oldu.

Söz konusu tünelin İmperial Hastanesi’nin arasından bir yerden girip Değirmendere’den çıktığını ifade eden Ustaömeroğlu, “Bu çok ilginç. Şehircilikte de böyle bir kriter yok! Bir kıyı şeridine dik bir tünelin açılması dünyada rastlanır bir şey değil. Bir tepeyi aşmak için tünel açarsın, kıyıya paralel, Yarımadayı geçmek için tünel açarsın. Ama denize dik, kente dik bir tünele girmek rastlanır bir şey değil. Gereğini anlayamadık” dedi.
Bakalım bu tartışma bitmeden proje biter mi?


MURAT ZORLUOĞLU NE AHLANABİLİYOR NE VAHLANABİLİYOR

Trabzon’da ne konuşuluyor, hangi proje tartışılıyor diye başlamışken Çömlekçi işle devam edelim. Çömlekçi projesi hatırlarsanız ilk şeklinden daha da daraltıldı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Murat Zorluoğlu, seçilir seçilmez Çömlekçi projesini kucağında buldu! Bu konuda hiçbir günahı yok. Geçmiş dönemdeki 10 yıllık süreçte becerilip bir türlü bitirilemeyen proje nedeniyle Murat Zorluoğlu’nun epey bir başı ağrıyor. 
E haliyle kendisi bunu söyleyemiyor. Çünkü önceki belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da partisinden yani AK Parti’den.
Ne ahlanabiliyor ne vahlanabiliyor!
Mecburen gelen eleştirileri kabul ediyor. 
Ne diyelim Allah kolaylık versin!
Şimdide yeni bir proje çıkarıldı. 
Bu projenin başında Murat Zorluoğlu var. Yine eleştiri aldı. 
Trabzon Şehir Plancıları Odası Başkanı Ercan Şen, Çömlkeçi’nin son hazırlanan projesi’nin TOKİ’yi amorti etme yani zararını karşılama gibi hazırlandığını kente faydasının olmadığını kentin değerleri düşünülerek hazırlanmadığını verimli olmayacağını söyledi.
Projenin yeniden gözden geçirilmesini istedi.
Eğer Şen’in dediği doğruysa Murat Zorluoğlu’ndan sonra gelecek başkan da aynı şimdi Zorluoğlu’nun kalacağı hale kalır.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (15)
Ömer 9 ay önce
İstanbulu lağın çukuruna çevirdin şimdide Trabzonamı el atacaksın git işini yap. Herifte hiç utanma bile yok.
Sami Uzunarslan 9 ay önce
Utanması gerekenler hırsızlar, yalancılar, sahtekarlar ve onlara destek verenler. Onurlu, haysiyetli, dürüst, adam gibi adam olan Ekrem İmamoğlu neden utansın ki? Sizin kitabınızda adam gibi adam olunca utanmak gerekiyorsa o başka. Alkışlamak için illede aşağılık biri olması gerekiyorsa başka kapıya bizim cenahtan öyleleri çıkmaz. Onları görmek istiyorsanız kendi çöplüğünüzde arayın.
Davut 9 ay önce
Ne yaptı maman mı kesildi? Geleceği cumhurbaşkanı olacak hemşehrimize güzel sözler söyleyelim
Yaşar Dursun 9 ay önce
Ne cevabı? Artık bu konu kapansın. Zaten şampiyonlar ligin gruplara kalmazdı. Avrupa lige bu sene gittik de ne oldu? Sorun yok, gerçekten hiç yok. Ancak transferler belki biraz daha zor olur. Ve artık tartışan tartışmasan ne fark eder. Başkan hatasız kul değildir. Hiç kimse de bunu beklemesin. Ama Sadri Şener den sonra tek başkan, ötekileri başkan bile saymak yanlış. Ağaoğlu ve yönetimi yada onların işçileri hata yapabilir ler. İnsan hali. Artık lütfen öne bakın. Çünkü şartlar çok zor. Kulub şuan çok güçlü bir başkana ihtiyacı var. Böyle şeylerle başkanımız şuan uğraşmasın. İşine baksın. Başkanın hatası ola bilir, biz yine de seviyoruz, saygı görüyoruz, ondan gururluyuz. Yeterli iyi niyetli ve çalışkan olsun. Bizim başkan da bunlar var ve de genel olarak becerikli. Biya da iki hata için böyle başkan mı kovulur. Bu konu kapansın. Herkez işine baksın. Önemli olan yeni hoca kararı ve 4-6 kritik nokta transfer!
T.C. HACI 9 ay önce
Malesef bugünden geriye dönük olarak AKPARTİ Trabzon ana karar vericileri ( b.şehir beld.başkn ve eski ulaştırma bakanı) nin kişisel ego vizyonsuzluk sanki Trabzonu ayağından tutup aşağıya çekmeleri nedeniyle Trabzon yüz yıllarda katılmayacak yanlış projelerle ihanete uğramıştır. Bunuda malesef s. Erdoğanın yatırım konusunda son derce cömert davranmasına rağmen kasten yaptılar. Buna günün il başkanları m.v de ses çıkaramadılar. Kısaca Trabzon eline geçirdiği bu siyasi desteği kullansa idi buğün çağın gerektirdiği farklı yatırımları konuşacaktık. Hâlâ dolmuş hâlâ g.cevr. yolu hâlâ deniz kenarına dikilen (cenevizliler kalesi limanı!!!) Çin seddi. Buğünkü idareciler radikal kararlarla mevcut projeleri durdurmalı. Asıl projelere dönmeleri gerekir. Şehir hastanesi de derhal durdurulmalı bunları AK PARTİYE oy veren vatantaş olarak söylüyorum.
Horyanli kazim 9 ay önce
Sayın usta sende utanmak y
dördüncücemre 9 ay önce
Bu neye konuşuyor Ahmet Ağaoğlu o borçları Golf Federasyonu' danmı getirdi. Tabiri caizse senin pisliklerini temizliyor. İnsan konuşurken utanır Fenerbahçe casusu.
Ramiz 9 ay önce
Cevap vermesine gerek var mı? Kulübün düşürüldüğü durum ortada zaten.. Allah Ağaoğlu ve ekibine derman versin..
Taka61 9 ay önce
İstanbul'un ulaşım problemi 25 yıl idare eden çözemedi çözmekde zordur çünkü kim olursa olsun idare eden 25 yılda otopark proplemini çözemeyenler daha bir yıl oldu imamoglu idaresi sonra imama oy vermedim
Vah vah 9 ay önce
Aponun heykelini dikeceğiz diyen Demirtasa medhiler dizen bir adama Trabzon günü Müslüman Türklüğün kalesi olan bir yerde iki laf edilmiyorsa ve MHP li başkan karşılamalıydı deniyorsa vah benim Trabzonuma demekten başka bir söz kalmamıştır. Demekki chp li olmak Türk olmaktan daha önemli.
tarafsiz 9 ay önce
diyarbakirda migrimigri sarkisini sivan perverle rte okurken cadir mahkemeler kurdurup pkklilari af ettirirken salih müslümün ayaginin altina kirmizi hali serilirken barzani akpti kongrelerinde konusurken apo nun mektubu TRT de okunurken sen nerdeydin milliyetci trabzonlu türk kardesim.imamoglu baskan oluncami vatan sever oluyorsun
Görünen köy. 9 ay önce
Bu tür söylemler ulu orta konuşulmalı, savunmada bir hata yapılmışsa yönetim gereğini yapmalı. Sn. Usta bu işi iyi yönettiler de TS bu günkü durumuna bakıp biraz vicdan muhasebesi yapsınlar! O zaman bildikleri bir konu var da TS bundan zarar görebilir öngürüsünü mevcut yönetimle neden paylaşmadıklarını sormazlar mı adama! TS hepimizin üzerinde bir efsanedir! Eğer futbolcular gibi oyundan sonra performansları ölçüsünde önlerine yıldız konuluyorsa, TS yi yönetmenlerinde dönemleri bittiği zaman o yıldızı verecek olan taraftarlarıdır. Ben şu an ki yönetimi eleştiri yapmama rağmen iki yıldız daha fazla veriyorum! Şu anki durumu özetlersek Fırtına, fırtınaya kapılmışken limana yanaştırma esnasında alması muhtemel hasar olarak görmek lazım. Bu takıma ve yönetime kusurlarını da gidermek kaydıyla güvenerek desteklemeye devam etmeliyiz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14°
parçalı az bulutlu
banner547
banner520
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 33 71
2. Fenerbahçe 34 69
3. Galatasaray 33 65
4. Trabzonspor 34 59
5. Alanyaspor 34 52
6. Gaziantep FK 33 51
7. Hatayspor 33 50
8. Sivasspor 33 50
9. Karagümrük 33 49
10. Göztepe 34 46
11. Antalyaspor 34 42
12. Konyaspor 33 41
13. Rizespor 33 39
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 34 37
17. Kayserispor 33 34
18. Başakşehir 33 33
19. Erzurumspor 34 31
20. Gençlerbirliği 33 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 31 61
4. Altay 31 57
5. İstanbulspor 31 57
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Ümraniye 31 47
9. Tuzlaspor 31 47
10. Bursaspor 31 43
11. Bandırmaspor 31 39
12. Boluspor 31 38
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 31 34
15. Menemenspor 31 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 31 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 32 66
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 32 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 32 53
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 32 46
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 31 33
17. Burnley 32 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 31 70
2. Real Madrid 31 67
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 31 64
5. Villarreal 31 49
6. Real Betis 31 48
7. Real Sociedad 31 47
8. Granada 30 39
9. Levante 31 38
10. Celta de Vigo 31 38
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Osasuna 31 37
13. Cádiz 31 36
14. Valencia 31 35
15. Getafe 31 31
16. Deportivo Alaves 31 27
17. Huesca 31 27
18. Real Valladolid 30 27
19. Elche 31 26
20. Eibar 31 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@