Koita'nın maliyeti eleştiri topladı

Trabzonspor yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdürürken dün 4. transferini resmen duyurdu.

İlk olarak Bruno Peres ve Gervinho ikilisini transfer eden bordo mavililer daha sonra da Marek Hamsik bombasını patlatmıştı. Fırtına'nın son açıkladığı isim ise Fode Koita oldu.

Devre arası transfer döneminden beri bu transferin gerçekleşeceği zaten herkesin malumuydu.

Bu transferde dikkatleri çeken ise Koita'nın maliyeti oldu.

Peres, Gervinho ve Hamsik gibi üst düzey isimler için tavan fiyatları hatta imza ücretiyle biraz daha fazlasını ödeyecek olan Trabzonspor'un Gineli forvete ödeneceğini açıkladığı rakamlar taraftarın tepkisini çekti.

Bordo mavililer 3 yıllığına anlaştığı Koita'ya yıllık 1 Milyon 100 Bin Euro ücret (takip her yıl 50 Bin Euro artacak) ödeyecek olan bordo mavili kulüp ayrıca yine her sezon için 333 bin Euro imza parası verecek. Menajerede yıllık ücretin yüzde 7'si verilecek.

İşte bu rakamlar taraftarın eleştiri oklarının hedefi oldu.

Alternatif golcü olarak alınan 30 yaşındaki futbolcuya verilen bu ücret yüksek bulundu. Kasımpaşa'da bu ücretin yarısını aldığı öne sürüldü.

Sakatlık ve skor karnesi geçmişte çok da iyi olmadığı için bu sözleşmenin piyango olduğu bile yazıldı.

Nitekim taraftarlar Koita'nın transferine değil de sözleşmesine tepki gösterdi.

Biz Koita'nın bu yılın sürpiz çıkış yapacak isimlerden biri olduğunu düşünüyoruz, umuyoruz.

Ancak sözleşme konusunda taraftarın da hakkı var.  Eğer Koita'nın önüne bir forvet daha alınacaksa bu rakamlar biraz fazla...

Koita'nın maliyeti eleştiri topladı

**

CHP’li Oyman’dan AK Partili Genç’e teşekkür

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, tarihi bir ilke imza atarak Trabzon’da faaliyet gösteren 12 Partinin Ortahisar ilçe başkanları ile toplantı yaptı.

Başkan Genç’i tebrik ediyor ve bu hareketin ülke siyasetine de örnek olmasını diliyoruz.

Ayrıca 12 ilçe başkanını da egolarına yenik düşmeyip, siyasi ayrılıkları bir kenara bırakıp bir araya geldikleri için tebrik ederiz.

Ortahisar ilçesindeki bu görüntü sonrası CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman da “Bu sabah Ortahisar Belediye Başkanı Sn. Ahmet Metin Genç’in başkanlığında Ortahisar Belediyesi Siyasi Parti İlçe Başkanları İstişare Toplantısına katıldık. Seçildiğimiz günden bu yana çok kez dile getirmiştik; ilçemizde, şehrimizde ve ülkemizde bu görüntüyü görmek istiyoruz. İstişare toplantısı için Sayın Başkana teşekkürlerimizi sunuyoruz, detaylarını yarın paylaşacağız.” Diyerek teşekkür mesajı yayınladı.

Anahtar Deliği 18.06.2021

**
Ayvazoğlu’ndan 4 günde 3 bakan ziyareti

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu yoğun mesaisini sürdürüyor.

Ayvazoğlu son 3 günde 4 bakan ziyareti mesaisini sürdürdü.

İlk olarak 15 Haziran’da AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar ile beraber Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u ziyaret eden Ayvazoğlu, 16 Haziran’da Salih Cora ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a ziyaret gerçekleştirdiler.

Dün de Adalet Bakanımız Sn. Abdülhamit Gül’ü ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık ‘ı ziyaret etti.

Yapılan bu ziyaretlerde Trabzon’un sorunları ve yapılacak yatırımlar konuşulduğu bilgisine ulaşıldı.

**
Hamzaçebi’ye Beşikdüzü’nde fotoğraf hediyesi
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Trabzon il Başkanı Ömer Hacısalihoğlu’nun babasının cenazesi için geldiği Trabzon’da ziyaretlerini sürdürüyor.

Hamzaçebi bugün CHP’li belediye olan Beşikdüzü’nü ziyaret etti.

Beşikdüzü Belediye başkanı Ramis Uzun da kendisine, yıllar önce çekilmiş oldukları Kemal Kılıçdaroğlu, Hamzaçebi ve Uzun’un bulunduğu fotoğrafı hediye etti.

Hamzaçbi de fotoğrafla kameralara poz verdi.

Hamzaçebi’ye Beşikdüzü’nde fotoğraf hediyesi