banner491

Trabzon'da maganda dehşeti! Aracın tavanını deldi...

Trabzon'da bir haftada ikinci maganda kurşunu olayı yaşandı. Bu kez maganda kurşunu trafikteki aracın tavanını delerek içeri girdi

Trabzon'da maganda dehşeti! Aracın tavanını deldi...
banner455
banner432

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde nereden atıldığı belirlenemeyen maganda kurşunu, trafikte seyir halinde ilerleyen bir sürücüye dehşet dolu anlar yaşattı. 

Ülke genelinde daha çok düğün ve şenliklerde ortaya çıkan, sevinç ve kutlamalarını havaya ateş açarak gösteren magandalar vatandaşların canını tehlikeye düşürmeye devam ediyor. Akçaabat’ta dün akşam 19.30 sıralarında meydana gelen olayda, kimliği henüz belirlenemeyen bir magandanın silahından çıkan kurşun, Yeni Mahalle’de Hal Kavşağı’ndaki trafik ışıklarında bekleyen bir aracın tavanını delerek içeri girdi. 

Mermi aracın tavanını deldi 
Çıkan gürültüyle birlikte neye uğradığını şaşıran araç sürücüsü O.Y. (30), can havliyle kendini aracın dışına attı. Aracının tavanını kontrol eden sürücü, tavana isabet eden bir tabanca mermisi olduğunu fark etti. 

Akçaabat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne durumu bildirdikten sonra buradaki ifadesinde olayı anlatan sürücü, aracıyla Akçaabat merkeze seyir halinde iken tabanca mermisinin aracın tavanını delip iç kısmına kadar geldiğini ve tavanda görünür vaziyette olduğunu söyledi. Olayda şans eseri yara almayan sürücü, “Aracıma zarar veren ve bu şekilde genel güvenliği kasten tehlikeye sokan kişiden davacı ve şikayetçiyim” diyerek suçlunun yakalanıp cezalandırılmasını istedi. 

Araçta inceleme yapan polis ekipleri, aracın tavanına isabet eden mermi çekirdeğine Samsun Kriminal Polis Laboratuvarı’na gönderilerek incelenmesi için el koydu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Yamaç’ı gözünden ettiler 
Öte yandan, Trabzon’un Şalpazarı ilçesi Eskala Yaylası’nda önceki gün meydana gelen olayda, 15 yaşındaki lise 2. sınıf öğrencisi Burak Yamaç maganda kurşunun hedefi olmuştu. Tatil için geldiği yaylada arkadaşları ile oyun oynarken nereden geldiği belli olmayan maganda kurşunun sağ gözüne isabet etmesiyle bir anda kanlar içerisinde yere yığılan Yamaç, hastanede yapılan müdahalelere rağmen sağ gözünün görme yetisini kaybetmişti. Çocuğun ailesi ise üzüntülerini dile getirerek sorumluların bir an evvel yakalanmalarını talep etmişti. 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2019, 11:57

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuğrul SAFiTÜRK
Tuğrul SAFiTÜRK - 4 ay Önce

Yeter artık kardeşim. Bu katliama kim dur diyecek? Fütursuzca, izansızca ve hatta insafsızca havaya mermi yağdıran ama nereye düşeceğini hesap edemeyen aklı kıt adamlar yüzünden kaç kişi daha yaşama elveda diyecek? Cehaletin bu perdedenine de ancak çüş denir. Acilen kaymakamlıklar, emniyet müdürlükleri ve belediyeler anonslarla havaya ateş açılmaması gerektiğini günde 3 defa duyurarak farkındalık oluştursunlar. Denetim mekanizmaları kurulsun, şikayet hatları oluşturulsun. Masum insanların hayatı magandaların keyfiyetine bağlı olamaz. Özellikle bayram ve düğün günlerinde neredeyse gökten başımıza mermi çekirdeği yağıyor. Yetkililer bu durumu acil ele almalı gerekirse hutbelerde dahi işlenmelidir. Aksi halde beyinsiz barbarlar yüzünden onlarca masum insanımız daha mağdur olacak.

Azaks
Azaks - 4 ay Önce

Havaya sıkılan mermiler konusunda Trabzon emniyetinin çok gevşek tutumu var

Kenan
Kenan - 4 ay Önce

Bunu yapan magandanın alnına açacaksın o deliği

giden gelmedikten sonra...
giden gelmedikten sonra... @Kenan - 4 ay Önce

Olay olduktan sonra çaksan ne yazar? Giden geri gelir mi? Mesele olay olmadan önlemek. Ama insanımız en hafif tabirle maalesef çok düşüncesiz ve nobran. Bazen merak ediyorum bazı insanlar beyin niye taşıyor? Şu silahtan mermi çıktıysa biyere düşecek di mi? Bu kadar mı rastgele yaşıyor bu insanlar? Denetim ve cezalar da demekki yetersiz kalıyor. Yörenin sorunlarına parmak basan eğitim olmayınca böyle oluyor işte. Çocuklar nesilden nesile babasından gördüğünü marifet gibi sürdürüyor.

Can
Can - 4 ay Önce

Ben geçen gün bir düğün konvoyu gördüm korna kıyamet gidiyor.önündede 1 motosikletli polis 1 de münibüs polis hiç ikazbile etmedi hani kabahatler kanunu .karakolun önünde kıyamet korna oluyor hiç ceza yazan yok.tapamuyorsanız bana fahri polislik verin bak devlete para masıl yopluyorum

Albatros
Albatros - 4 ay Önce

Bunları yapan şahısları bulup ömür boyu hapis cezası vereceksin

Alp TÜRK
Alp TÜRK - 4 ay Önce

20 yaşında gencecik çocuklar vatan için çatışarak can verir bizim artistler bedelli yapar bellerinde tabanca ile havaya sıkar magandalık yapar ... Heriflik yapacaksanız meydan belli beyler...

ismail
ismail @Alp TÜRK - 4 ay Önce

Bir gurubu hedef alan bu bakış açısı bence yanlış. 12 ay uzun dönem yapmış bir kardeşiniz olarak olayın failinin galip ihtimalle "en az 15 ay askerlik yapmış" olduğu kanaatindeyim.

Sempeer
Sempeer - 4 ay Önce

Medeniyet biz çok uzak

Ayla
Ayla - 4 ay Önce

One ki 84 yasindaki esime ruhsatli 14 lu tabancasi verdiler ruh ve sinir hastasi ustelik elleride tir tir titriyor


banner441

banner472