Akçaabat'ta Engelli Araç Şarj İstasyonu Hazır

Akçaabat'ta engelliler için şarj istasyonu kuruldu.

Akçaabat 28.02.2017, 15:23 13.03.2017, 14:51
Akçaabat'ta Engelli Araç Şarj İstasyonu Hazır

Akçaabat Belediyesi engel tanımayan vatandaşlara yönelik bir proje hayata geçirdi. İlçede bulunan engelli vatandaşlar için “Engelli Araç Şarj İstasyonu” kurarak ilçede bir ilke imza attı. 

Akçaabat Belediyesi, örnek bir uygulama başlattı. İlk etapta Atatürk Parkı’nda kurulan istasyon vatandaşlara hizmet verecek. Oluşabilecek olumsuz durumlara karşı da her türlü önlemler alınarak istasyon güvenli hale getirildi.


Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, bu uygulamanın engelli vatandaşlar için hayati bir öneme sahip olduğunu vurguladı. İlçede kurulan “Engelli Araç Şarj İstasyonu” ile akülü araç kullanan vatandaşların hayatlarında büyük bir kolaylık olacak. Yapmış olduğumuz bu uygulama sayesinde engelli arkadaşlarımızın yollarda kalma sıkıntısı ortadan kalkmış olacak. Engelli vatandaşlarımız artık çarşıya daha rahat ve özgürce gelip dolaşabilecek.” dedi.

Sürekli akülü araç kullanan engelliler için en büyük sıkıntının aracın aküsünün bitmesi olduğunu belirten araç kullanıcıları, akü şarj istasyonu sayesinde bu sorunun kısa sürede çözüleceğini belirtirken kendilerine destek olan Belediye Başkanı Şefik Türkmen’e teşekkür etti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@