Trabzonsporlular provokasyona dikkat!

Yine Fenerbahçe, yine şampiyonluk yarışı ve yine aynı taktik...

Trabzonspor 26.01.2020, 19:35 26.01.2020, 20:15
Trabzonsporlular provokasyona dikkat!

Haber61 Spor Servisi

Spor kamuoyu son günlerde Fenerbahçe Kulübünün başta Başkan Ali Koç olmak üzere Trabzonspor'un üzerine gelerek akıl dışı iddialarla ortamı germesine şahitlik ediyor.

Futbol adına hiçbir şey ortaya koymayan, eleştirilerin odağındayken ve kulübü batışın eşiğindeyken yönetmekten aciz olan Ali Koç, gündemi değiştirmek adına ilk olarak TFF disiplin talimatları üzerinden Trabzonspor'a saldırmıştı.

Koç, Trabzonspor'un talimatlara harfiyen uymasını ve ekonomik olarak iyileşme göstermesini farklı yansıtarak bordo mavilileri hedef göstermiş hatta devletin Trabzonspor'u desteklediğini söylemiş ve günlerce medya ile taraftarların bunu konuşmasını sağlamıştı. Başkan Koç arka plandan yaptığı gizli görüşmelerle de TFF'den 16 Milyon TL'lik limiti kasasına aktardı.

Bu gelişmelerin üzerinden kısa süre geçmişken Fenerbahçe yönetimi yeniden harekete geçerek Trabzonspor'u hedef gösterdi. Deprem nedeniyle Elazığ ve Malatya bölgesinde oynanacak Yeni Malatyaspor Trabzonspor maçı dahil tüm maçlar ertelenirken sarı lacivertliler bu kararın Trabzonspor'a avantaj sağlamak için verildiğini iddia etti. Bu skandal iddia sosyal medyada kısa sürede gündem oldu ve troller sayesinde Trabzonspor bir kez daha hedef tahtasına oturtuldu.

YİNE AYNI TAKTİK

Yaşananların zamanlaması ise oldukça dikkat çekici. Formda ve güçlü durumdaki Trabzonspor'un futbol adına yokları oynayan ama bir şekilde şampiyonluk yarışına sokulan Fenerbahçe karşısında favori olduğu dönemde bu maça sadece günler kala ortam bilİnçli şekilde gerilmeye başlandı.

Tıpkı 1995-96 ve 2010-11 döneminde olduğu gibi Trabzonspor şampiyonluğun en önemli adaylarından biriyken aynı o sezonlardaki gibi yarışa ortak olan Fenerbahçe cephesi oyunu saha dışına çıkarma gayreti göstermeye başladı.

95-96 döneminde yaşananlar ve dönemin başkanı Ali Şen'in "Maç öncesinde Trabzon'u masada yendik" itirafı ve 2010-11'de Trabzonspor 9 puan farkla liderken Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman'ın "Trabzonspor'un penaltıları irdelenmeli" sözleriyle bordo mavilileri baskı altına alma operasyonu yeniden gözler önüne geldi.

Sezon 2019-20 ve yine Trabzonspor şampiyonluğa oynarken Fenerbahçe camiası bu kez Ali Koç başta olmak üzere bordo mavilileri medya ve sosyal medya aracılığıyla baskı altına almak için düğmeye bastı.

PROVOKASYONA GELME TRABZONSPORLU

Trabzonspor'un her başarılı döneminde ortaya çıkan bu operasyonlar bordo mavililerce artık çok tanıdık olurken en önemli görev taraftara düşecek.. Yıllarca Trabzonspor taraftarını ve takımı gererek maçları futbol oynamadan kazanmaya çalışan Fenerbahçe yönetimlerinin taktiği karşısında gelecek hafta oynanacak maçta tribünlerin sağduyulu olması, provokasyona gelmemesi bekleniyor.

fener

Yorumlar (47)
mulla balaban 13 ay önce
Şampiyon olmazsakta şu asalakları yenelim bütün sezona bedel olsun Sturidge çık şu maçta oyna şu şikecilere haddini bildirelim sonra bütün sezon yat
Tursun 13 ay önce
Köpekler istedi diye atlar ölmez
ercan 13 ay önce
bu yorumu beğenmeyen 5 tane D..A necisiniz siz? Gidin başka yerde otlayın..
Mehmet Ali 13 ay önce
2004-05 sezonu da unutulmamalı.
Lazz 13 ay önce
Şeytanın siyaseti ayrıntılardadır bunların bizans oyunları bitmez biz güçlü olalim yeter
M. FATİH 13 ay önce
Bu defa yemezler. Her halükarda FB yenilecek, başka yolu yok.
Deniz 13 ay önce
Bakalim 13 yadindan beri Trabzonda forma gitmek Fener macini aldirabilecek mi ?
Huseyim Cimsir, tam bir fiyaskodur, yillar sonra kurulan sampiyonluk oynayanilecek bir takim, vasifsiz hoca tarafindan ziysn edilecektir, yonetim bu yanlistsn donup, Abldullah Avci ile anlasmalidir... 5 hafta sonra Isiyin istifa eder caresi yok....
TSalih 13 ay önce
Fenevbahce salyasıni akıta akıta saldırmaya çalışıyor deprem üzerinden bile prim yapmaya çalışıyor KOÇ VE SAZ EKIBI bu koç grubu hileyi hurdayi iyi bildikleri için futboluda kirletleye devam edecek
Musa 13 ay önce
Söylenecek bir şey yok haftaya tokatlı göndereceksin
AYTEKİN 13 ay önce
Bu açıklamalara bir cevap olması gerekiyor. Yoksa daha önce yaptıkları gibi hakemleri baskı altına alıp şampiyon olmak istiyorlar. Yaptıklarının meyvelerini almayada başladılar. Denizli'deki kırmızı kart bunun ilk meyvesi. Lütfen başkan çıkıp depremde yaşanan acıları görmezden gelenlere hakettiği cevabı vermelidir. Bu hafta sonu maçın bitmemesi için her türlü girişimde bulunacaklardır.
Tshane 13 ay önce
Böyle bi ortamda bu aciklama yakismadi.hangi kulup olursa olsun bizde dahil onlarca insan canının derdindeyken kim gider mac izler.yer3 batsin şampiyonluk insaniz degerlerimiz var adamların düşüncelerine bak yok sakatlarimiz yok sari kartlilarimiz.fenerbahceli taraftarlar bile buna tepki gosterir.boyle bi düşmanlık yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@