Vicdansızlıkta son nokta! Fenerbahçe'den skandal Trabzonspor açıklaması

Deprem nedeniyle ertelenen maçlardan biri olan Yeni Malatyaspor Trabzonspor maçı için Fenerbahçe'den açıklama geldi. Sarı lacivertliler skandal sözlerle bu kararın Trabzonspor'a avantaj sağlamak için verildiğini iddia etti.

Vicdansızlıkta son nokta! Fenerbahçe'den skandal Trabzonspor açıklaması

Tüm Türkiye Elazığ'daki depreme kilitlenmişken spor dünyasından ise vicdanları yaralayan açıklamalar gelmeye devam ediyor.  Türkiye  Futbol Federasyonu'nun depremin gerçekleştiği Elazığ ve Malatya'da oynanacak maçları erteleme kararı sonrası Trabzonspor adeta linç edilmeye başlandı. Fenerbahçe, Yeni Malatyaspor Trabzonspor maçının ileri bir tarihe ertelenmesini Trabzonspor'a avantaj sağlamak için olduğunu iddia etti. Resmi sitesinden skandal bir açıklamaya imza atan Fenerbahçe kulübü Trabzonspor'u hedef göstererek yine ortamı germeyi başardı.

Açıklama şu şekilde:

Ülke olarak Elazığ ve Malatya bölgelerimizde yaşanan deprem dolayısıyla, tüm halkımızın seferber olduğu, dayanışmanın öne çıktığı, spor ailesi olarak da depremden zarar gören vatandaşlarımız için hep birlikte örnek adımlar atılan bir süreçten geçiyoruz. Umuyoruz ve inanıyoruz ki bu süreci de ilk andan itibaren devrede olan devletimizin önderliğinde kısa sürede atlatacağız.

Tüm bu yaşananların ışığında, dün itibariyle spor kamuoyunun gündemini meşgul eden; BtcTürk Yeni Malatyaspor ve Trabzonspor arasındaki karşılaşmanın ertelenmesi ilgili görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle belirtmek istiyoruz ki; Verilen bu karar lig yarışını etkileyecektir. Dolayısıyla tüm Süper Lig takımlarını ilgilendirmektedir.

Bu noktada Malatya’mızın takımı olarak ligde mücadele eden BtcTürk Yeni Malatyaspor’un resmi mecralarından yaptığı “Elazığ ve Malatya'yı etkileyen depremin yaraları sarılırken, bölgemizin yaşadığı travmadan bir an önce kurtulması ve hayatın olağan akışıyla devam etmesi adına Trabzonspor müsabakamızın aynı gün ve saatte oynanmasını camiamızın da yüksek anlayışıyla uygun olacağını düşünüyoruz.” açıklamasına ve Malatyaspor başkanı Sayın Adil Gevrek’in bugün kamuoyuna yansıyan açıklamalarına bakıldığında, erteleme kararının ev sahibi takımın talebinin tamamen aksi yönünde, şehirde maçın oynanmasına engel bir durum olmamasına rağmen, sadece Trabzonspor’un talebi üzerine, gerçekleştiği çok açıktır.

En az bunun kadar açık olan bir diğer konu ise; Türkiye Futbol Federasyonu’nun, “ev sahibi takıma rağmen”, “Trabzonspor gelmek istemiyor” diyerek tek taraflı verdiği düşünülen ve soru işaretleri taşıyan bu kararın, talepten de öte şekilde, isteğe bağlı olarak, adeta sahipliği andıran bir yapı altında gerçekleşmiş olmasının vicdanlardaki karşılığıdır.

Türk futbolu adına sorgulamak durumunda olduğumuz, şampiyonluk yarışında bir takıma açıkça avantaj sağlayacak bu maç iptal kararının gerçek sebebinin;

Trabzonspor takımının Malatya gibi zorlu bir deplasmana, 120 dakika oynadığı Türkiye Kupası son 16 turu rövanş maçının hemen ardından çıkarılmak istenmemesi mi,

Bu hafta Fenerbahçemiz ile karşılaşacak Trabzonspor takımının defansif mevkiideki 4 oyuncusunun sarı kart sınırında olmasından ötürü mü,

Bu hafta Fenerbahçe ile karşılacak Trabzonspor takımının, 10 gün dinlenerek ve Malatya gibi zor bir deplasmandan olası bir puan kaybının yaratacağı psikolojik baskıyı yaşamadan çıkmasını sağlamak mı olduğunu, Türkiye Futbol Federasyonu’na soruyoruz.

Her zaman ve her şartta belirttiğimiz gibi, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan tek beklentimiz, hiçbir takımın tekeli ve lobi baskısı altına girmeden, tüm kulüplere eşit mesafede, her takımı eşit görerek, adil ve adaletli bir düzen tesis edebilmeleridir.

Ancak, son dönemlerde bir çok farklı konuda kamuouyu önünde paylaştığımız endişe veren gelişmelere eklenen bu son olay, adil rekabet ortamının tesis edilmesi hususundaki kaygılarımızı giderek arttırmaktadır.

Sadece şampiyonluğa oynayan takımlarımızı değil, başta BtcTurk Yeni Malatyaspor olmak üzere ligimizdeki birçok takımı etkileyebilecek bu karardaki soru işaretlerine dair Türkiye Futbol Federasyonu'ndan ivedilikle bir açıklama beklediğimizi kamuoyu ile paylaşıyor;

bir kez daha ülkemizin yaşadığı son deprem felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Saygılarımızla,

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan Saruhan
Sinan Saruhan - 1 ay Önce

Yuh sana be alçak insanlar. Depremden bile nemalanıyorsunız karakter yoksun pislik fenerliler

Graham61
Graham61 - 1 ay Önce

İşinize geldimi fenerin büyüklüğünü sorgulatmazsınız işinize geldimi nelerden medet umarsınız.

Ali KAYA
Ali KAYA @Graham61 - 1 ay Önce

yürütmü dedin.

Hasan
Hasan - 1 ay Önce

Aynıdını şikebshçe yapsaydı kahraman olurdu. FFF'ya göre 100 milyon aşmış. Talimatlara göre küme düşürülmesi gereken kulübe 16 milyon daha harcama limiti verildi. Feryadın nedeni Trabzonpordan korkmaktır.

Abdullah 46&61
Abdullah 46&61 - 1 ay Önce

Hadi Fener yönetiminin bu ayıp açıklamaýı yapması normal! onlara kazanmak için herşey mübah. Ya şu Malatya başkanının yaptığına ne demeli...Gerçek Malatyalı olamaz bu başkan...oynayıp kazansaydık bu seferde Trabzon fırsatçılık yaptı denirdi...neyse kendinizi germeyin
rahat olun...böyle çirkin düşünen kitle az...bakmayın böyle 3-5 ciğeri 5 para etmeze.

utku
utku - 1 ay Önce

aynısını fener yapsaydı ülke kalkardı ayağa doğru söylüyorlar malatya oynamak istiyorsa gerisi kaçmaktır

DeliDalga
DeliDalga @utku - 1 ay Önce

Bıkmadınız fenevbahçe finoluğu yapmaya. Bi bitmediniz be

61@61
61@61 @utku - 1 ay Önce

Yazık sana o depremde sende olsaydın aynısını düşünürmüydün

derman
derman @utku - 1 ay Önce

beynin mi yok arkadaşım. bölgedeki tüm maçlar ertelendi. cenaze evinde düğün mü olur? verin 0 puan trabzona 3 puan malatyaya çok mu önemli? Futbolu bu kadar büyütmeyn

Türkday
Türkday - 1 ay Önce

Cik yönetim aciklama yap biz oynamak istiyoruz de sali günpne aynisaate oynariz de ertelenme talebimiz yok de

Mahmut
Mahmut - 1 ay Önce

Kayrilip kollanan kendileri bunlar yavuz hırsız bunlar herseylerini çalarak ezerek başkalarının sırtından kazanan yavuz hırsızlar ama federasyon sizin elinizde bunları gidin başkanımıza sorun

ORHAN KİBAR
ORHAN KİBAR - 1 ay Önce

İnsan hayatı futboldan önemsiz bunlar için marmara depreminde antalyada eğlenenler diskoları dolduranlarla aynï kafa


SIRADAKİ HABER

banner513