Uzungöl'de yıkımlar başladı

Trabzon'un Turizm merkezi uzungöl'de yıkımlar başladı.

Trabzon 23.12.2019, 08:36 23.12.2019, 10:01

Trabzon’un Çaykara ilçesindeki turizm merkezi Uzungöl'de imar barışına uygun olmayan kaçak yapıların yıkım işlemi gerginliğin son bulması ile bugün sabahın ilk ışıkları ile başladı.

Tükiye'nin ve Trabzon'un gözde turizm merkezlerinden Uzungöl’de imara aykırı olduğu tespit edilen 112 yapıdan 95’i için geçtiğimiz aylarda yıkım kararı alınırken, 17’si için ise traşlanması yönünde karar alınmıştı. Yıkım ekipleri bu gece kararı uygulamak için Jandarma ekipleri eşliğinde harekete geçti. Yıkım için iş makinelerinin TOMA'lar eşliğinde Uzungöl'e geldiğini öğrenen yöre sakinleri araçlarıyla yolu trafiğe kapatınca TOMA ile su sıkarak yolu kapatan vatandaşlara müdahale edildi. Yıkımı ertelemek isteyen vatandaşlar ve güvenlik güçleri arasında gerginlik büyürken, çok sayıda vatandaş çıkan olaylarda gözaltına alındı. Sabahın ilk saatlerinde ise olayların bitmesinin ardından yıkım işlemlerine başlandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (17)
61 2 yıl önce
Tamamen kamulaştırılıp uzungöl de sadece cami, göl, yeşil alan dışında hiç bir şey kalmasın etrafını da botanik bahçesi gibi çicek dikilip görsel bir görüntü yapılabilir
Bayram Karaahmet 2 yıl önce
Uzunkazık Göl! En büyük kirlilik rantçı kirliliğidir. Temizlensin, dezenfekte edilsin!
tın li 2 yıl önce
sana mı kaldı
okuyan 2 yıl önce
Bu binalar yapılırken yetkililer nerede idi. Nasıl yapıldı, kim müsaade etti. kimler göz yumdu bunlar hakkında da bir şeyler yapılacak mı?
murat başkan 2 yıl önce
gölün kenarı dışında her yer yıkılıyoır :))) anladınız siz onu..
admin 2 yıl önce
düşünen,ayırt etme gücüne sahip aklı başında herkes sizin gibi düşünmeli,aksisi diğer yorumlarda var zaten...
asi 2 yıl önce
ohhh ne güzel olmuş %70 liklere! günün en güzel haberi !!
onur061 2 yıl önce
Mılletı susturmak için yapılan gosterı yıkımı :))
Tscan 2 yıl önce
Göstermelik okadar yer varki
cc 2 yıl önce
HARAM PARA KAZANANLARI HEPSİ YIKILSIN 1KG ET 250 TL FİYAT CEKİYORLAR FATURA İSTEDİM VERMEDİLER DAHA FATURAMIZ YOK DİYORLAR BU İŞLETMEYE İZİN VERİP ACANLAR ACTIRANLAR HEPSİ BU HRAMA ORTAKDIR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@