“Trabzon'u biz Müslüman yaptık!” diyen Başkan’dan Özür açıklaması

Başkan Güngör o sözleri için özür diledi.

Trabzon 14.11.2019, 09:08 14.11.2019, 09:29
“Trabzon'u biz Müslüman yaptık!” diyen Başkan’dan Özür açıklaması

Haber61 – Haber Servisi – Kahramanmaraş Büyükşehir Başkanı Hayrettin Göngör, Trabzonlu bir kadınla çarşı ziyareti sırasında yaşadığı diyalog sonrası özür diledi.

Göngör açıklamasında “Çarşı ziyaretimiz sırasında karşılaşmış olduğumuz şehrimizde mukim Trabzonlu bir hanım kardeşimizle “şaka ve espri” mahiyetli ifademiz çarpıtılarak amacı dışında aktarılmıştır. Tarihten ve Saçaklızadelerden bu yana Trabzon ve Kahramanmaraş kardeşliğini espriyle ifade etme amacıyla sarf edilen sözlerimin maksadı dışında bir anlam yüklenerek medyada paylaşılmasından dolayı son derece üzgün olduğumu belirtmek isterim. Hiçbir art niyet ve ima taşımayan, kastı aştığı anlaşılan bu diyalogdan dolayı başta hanım kardeşimiz olmak üzere bütün Trabzonlu kardeşlerimden özür ve helallik diliyorum” dedi.

“Trabzon'u biz Müslüman yaptık!” diyen Başkan’dan Özür açıklaması


 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (27)
murat 2 yıl önce
ağzından çıkanı kulağın duysun diye müthiş bi ata sözü var...
Soner Özdemir 2 yıl önce
Bahsi geçen güruhun kafa yapısının özetidir bu. Ne müslümanlığı, ne Atatürkçülüğü, ne milliyetçiliği siz ve sizin gibilerden öğrenecek degiliz. Hadlerini iyice aştılar.
Lazo 2 yıl önce
Bir lafa bakarım laf mı diye bir söyleyene bakarım...
Oktay 2 yıl önce
Özür dilemek bir Erdemdir.konuyu da uzatmsya gerek yok.Bu Ssçaklızadeleri de
bu arada öğrenmìş olduk.Trabzonlu olupta, Esmer ve Siyah saçlı,kahverengi gözlü olanların Kökü bu Saçaklızadelere mi uzaniyor acaba?
Oktay 2 yıl önce
Nihat Bey.Hangi insan veya Fani yanlış yapmıyor?En azından hatasını anlayıp direkt özür diledi.Müslümana ve Peygamberine alenen hakaret edene kimse tepki göstermez oldu.Ben Esmer bir insanım,görenler Trabzonlu olduğuma inanmaz.Bunda hemen ard niyet aramaya gerek yok.Köken olarak acaba bu Saçaklızadelere mi dayanıyor diye sorguladım.Içimizde,Kökeninde Ninesi Ermeni veya Rum olan da olabilir.Bu insanlar da bizim yörede yaşadı.Yani her söylenen cümlede bir ard niyet aramanın ne manası var?
Nihat 2 yıl önce
Oktay bey kardeşim,o zat haddini aşmış doğrudur,sen lafını ölçüp biçtinmi peki,ne demek siyah saçlı kaverengi gözlü Trabzonlular.
Kargo 2 yıl önce
Taa Akcaabatlardan, kaç evli olduğunu bile bilmedigin bir Maraşlının pesine, takılirsan, densiz bir Başkana çatıp, tüm Trabzonu rezil ettirirsin böyle. Maraşa kuma gittin, hiç degilse, evden, pardon haremden çıkma bari.
ahmet 2 yıl önce
o makamın insanı olmadığını belli ettin
kamil hasanoglu 2 yıl önce
boyle allamalar milleti ayrıştırıyo
Musa 2 yıl önce
belli zaten. biz en iyisi kendimiz Müslümanlığı araştırıp öğrenelim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@