Belediye başkanından akıl almaz sözler: Trabzon'u biz müslüman yaptık!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'den Trabzonlu kadına akılalmaz sözler!

Trabzon 13.11.2019, 19:58 14.11.2019, 18:55

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör bugün akılalmaz sözler sarfetti. 

Bugün esnaf ziyaretleri yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile Trabzonlu bir kadın arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Sosyal medya da hızla yayılan videoda Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş'ın kardeş şehri olan Trabzonlu bir kadın ile sohbet ederken "Sizi biz Müslüman yaptık" dedi.

Bu sözler karşısında şaşıran kadın "Nasıl yani?" sorusunu sordu ve Belediye başkanı boş muhabbetini sürdürerek aklınca açıklamalar yaptı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (62)
Mami 2 yıl önce
E şimdi buna söveceksin hem günaha gireceksin hemde küfüre yazık olacak. İşte Türkiye'nin hali.
yavuz 2 yıl önce
nedir bu trabzonluların cektigi rum olduk pontus olduk şimdide müslüman akp zamanında olduk.
Trabzon 2 yıl önce
Biz sizi bir turklestimedik
Muhammet Topaloğlu 2 yıl önce
Of, Fatih Sultan Mehmet tarafından Müslüman Türklerin eline geçtikten sonra uzun süre Müslüman Türk yerleşŸmesine sahip olmamışŸtır. Ancak uzun bir süre Of ve çevresine ilk yerleşŸen Müslüman Türkler asker kökenli olduklarından Of’un ilk Türk isimleri yeniçeri askeri ocaklarından olan Baltacı ve Solaklı olmuşŸtur.

1461 yılından 1515 senesine kadar geçen sürede Of’ta MüslümanlaşŸma oranı yüzde 2 civarlarında olacak, 1554 yılında yüzde 12 ve 1583 yılında yüzde 24 olacaktır. Of’a İslamiyet’in yayılmasına etkili olan MaraşŸlı hocalar ise 1583 yılından önce geldiğŸi düşŸünülürse onların yaptığŸı irşŸat faaliyetleri ile Of’un MüslümanlaşŸma süreci başŸlamışŸ olacaktır.
Zaranbula 2 yıl önce
Çok doğru söylemiş belediye başkanı. Haşim Albayrak ın “ saçaklızadeler” kitabını okursanız belediye başkanının ne demek istediğini anlarsınız.
Gökhan 2 yıl önce
Biz bu topraklara yaklaşık 600 sene önce ayak bastık. Arkadaşın dediği doğru olabilir kizilacak bişe yok benim gurur duyduğum şey Türklüğümdür. Türklüğü kimseden almadık. Bugün Müslümanım yarın başka bişe ama hep Türküm. O yüzden gomuşum o havalara

Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Beyninde ki inancında değil o yüzden takmayın
Selcuk Senturk 2 yıl önce
Gereksiz konu yersiz açıklama
Kerem b 2 yıl önce
Adam doğru söylüyor. Şimdiyi mi anlatıyor adam trabzonun fethi sonrası bölgenin muslumanlastirilmasi sürecinden bahsediyor maraştan gelen hocalar evliyalar bu sureci gerçekleştirdi. Ak partiye nerden bağladınız
Lokman Meral 2 yıl önce
Tek müslüman kendinizi zannediyorsunuz da bütün millet yahudi sizi kim müslüman yapti
Bilirkişi 2 yıl önce
Of,un sembolleri saçaklızadeler araştırıp okuyunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@