alexa metrics

banner536

Trabzon şehit polis Yusuf Ceylan'a ağladı

Trabzon'da dur ihtarına uymayan aracın çarpmasıyla şehit olan Yusuf Ceylan için tören düzenlendi.

Trabzon 21.11.2021, 12:13 21.11.2021, 13:39

Haber61 Haber Servisi

Trabzon’un Akçaabat İlçesi’nde trafik uygulaması yapıldığı esnada dur ihtarına uymayan bir aracın çarpması sonucu şehit olan polis memuru Yusuf Ceylan için Trabzon Valiliği önünde cenaze töreni düzenlendi.

Geniş bir katılımla gerçekleşen törende 39 yaşında şehit olan 13,8 ve 1 yaşlarındaki üç kız çocuğu babası Samsunlu şehit polis Yusuf Ceylan için gözyaşları sel oldu.

Cenaze töreninde açıklamalarda bulunan Trabzon Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan şöyle konuştu;

Teşkilatımız vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini, huzur ve sükununu temin etmek için görevlendirilmiş bir teşkilattır. Varlık sebebimiz devletimizin bekası vatandaşlarımızın huzur ve sükun içinde yaşaması olduğunun bilincindeyiz. Zaman zaman sıkıntı içinde kalsakta yürümekte olduğumuz görevin farkındayız. Üzerimizdeki üniformayı kefen bildik. Bazen yürütmekte olduğumuz görev sebebiyle kim zaman kahpe bir pusuda, bir operasyonda şehadete ermiş kardeşlerimiz olduğu gibi, bazen de böle hukuku tanımayan kendini bilmez, hukuka uygun yaşamasını bilmeyen birisini sebebiyet verdiği bir olay nedeniyle de maalesef şahadete erebiliyoruz. Kırgın mıyız evet. Kırgınlığımızın sebebi şu, önlenebilir bir sebepten dolayı çok sevdiğimiz saydığımız meslektaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailelerden bir istediğimiz var. Lütfen hukuka yasaya uymak amacıyla bilinçle yetiştireceğimiz çocuklarla geleceği güven altına almalıyız. Bizim özgürlüğümüz sınırımızın başkasının özgürlük sınırlarının başladığı yerde bittiğini bilirsek buna göre yetiştirirsek çok daha medeni seviyelere ulaşacağız.

AİLELERİN ÇOCUKLARINI TAKİP ETMESİ GEREK
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu da cenaze töreninde açıklamalarda bulunurken özellikle ailelere seslendi. Ustaoğlu şöyle konuştu;
Acımız gerçekten çok büyük. O kutsallaşmış olan devletin üniformasıyla, bu toplumun huzuru için, bizlerin gece rahat uyuması için, gecenin o saatinde görevi başındayken, yaşı 16 ve alkollü sürücü belgesi olmayan bir gencin üzerine araç sürmesi sonucu şeadete yürüdü. Bu devletin üniformasını taşıyan bu kıymetli teşkilat çok şehitler gaziler verdi bu ülke için. Ama böyle hepimizi derinden üzen bir hadiseden dolayı şehadete yürümesi de bizim için ayrı bir hüzün oldu. Buradan ailelere seslenmek istiyorum. Gecenin o saatinde 16 yaşındaki çocuğun nerede olduğunu ne yaptığını ailelerimizin takip etmesi bilmesi lazım. O bizim şehadete yürüyen polisimiz kendi canını feda ederek o uygulama noktasında belki daha fazla onun o haliyle başka ailelerin de canının yanmasının önüne geçti. Başka acıların yaşanmaması adına ailelerimizin artık çocuklarına gecenin o saatlerinde ne yaptığını bilmesi çok önemli. Bizler 24 saat bu vatan için gece gündüz demeden görevin başındayız. Ne yazık ki hepimizi üzen böyle hadiselerle de karşılaşıyoruz. Yusuf kardeşimiz devletin üniformasını taşırken şehadete yürüdü, biz inanıyoruz ki Hz. Peygamberin sancağı altında o yerini alacak. Başta şehidimiz olmak üzere tüm Emniyet teşkilatımıza başsağlığı diliyorum.

Şehit Ceylan'ın cenazesi önce Akçaabat'taki evine gönderilecek ardından da memleketi Samsun'a uğurlanacak.

Trabzon şehit polis Yusuf Ceylan'a ağladı

Trabzon şehit polis Yusuf Ceylan'a ağladı

Trabzon şehit polis Yusuf Ceylan'a ağladı

Trabzon şehit polis Yusuf Ceylan'a ağladı

Trabzon şehit polis Yusuf Ceylan'a ağladı

Trabzon şehit polis Yusuf Ceylan'a ağladı


Yorumlar (4)
Davut 2 ay önce
Allah rahmet eylesin. Gencecik bir kardeşimizmiş. Kalanlara sabırlar dilerim. Bunu yapan kişi umarım ceza alır.
İskender 2 ay önce
Katil ve sebep olanlar, inşAllah o " gitme baba" sesi kulaklarınızdan hiç gitmez;
Soner çolak 2 ay önce
Allah rahmet etsin
Şehit Yusuf Ceylan'ın Dostu, Arkadaşı Hasan Hüseyin. 2 ay önce
Ne zaman caydırıcı ceza verilecek suçluya, bu acıya sebebiyet verenlere bu Cennet vatanımızda. Bugüne kadar belki de kaç polis böyle buna benzer şekilde şehit oldu. Öyle böyle ilk haftalar, ilk aylar geçip acı olay unutulduktan sonra sonra suçlu dışarıya çıkıyor. Bu mudur caydırıcılık? 16 ve 17 yaşındaki iki çocuğun sebep olduğu bu olaya sadece kader deyip geçecek miyiz? (Alkol 18 yaş altına satımı yasak değil miydi?) Kader deyip, ecel deyip susacak mıyız? Şehidin babasının gözyaşları, annesinin acılı sözleri, ailesinin durumu, geride kalan 3 çocuk insanın yüreğini dağlıyor. Sorumluluk sahipleri, bu toplumun, halkın, vekilleri. Emniyet mensuplarının üst yetkileri, İçişleri Bakanlığının sorumluluk sahipleri. Adalet Bakanlığı'nın mesuliyet konumunda yer alan yetkililer. Kanun koyucu durumundaki sorumlulular. Bu konularda etkili kararlar, dişe dokunur işlemler yapma zamanı gelmedi mi? Lütfen bu acı sesleri duyunuz. Allah aşkına, Hak namına, bu milletin selametine bu acıları azaltacak, durduracak kararlar alınız. Ve ne olur hızla işleme alınız ve uygulayınız. Ne olur Allah aşkına.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@