alexa metrics

banner536

banner572

Trabzon Havalimanı yine kapatılıyor!

Trabzon Havalimanı 1 gün boyunca uçuşlara kapatılacak.

Trabzon 06.10.2021, 11:31 06.10.2021, 11:36
Trabzon Havalimanı yine kapatılıyor!

Sorunların eksik olmadığı Trabzon Havalimanı tekrar kapatılarak 1 gün boyunca onarıma alınacak.

Trabzon’da havalimanı çilesi bitmiyor. Sürekli eksik bırakılan, sorunlarla boğuşan Trabzon Havalimanı bu kez 8 Ekim Cuma günü tam gün kapatılarak bakıma alınacak.

8 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek uçuşlar Ordu Giresun Havalimanı’na yönlendirilecek.

HER ANLAMDA EKSİK

Konuyla ilgili olarak ise Trabzon’da ise bir bilgilendirme yapılmaması dikkat çekti. Trabzon Havalimanı Müdürlüğü hiçbir bilgilendirme, açıklama yapmazken konu Ordu basınında haber olmasıyla ortaya çıktı.

Haber61’in duyumlar üzerine konuyla ilgili günler öncesinden ulaştığı Trabzon Havalimanı ve Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri net bir cevap vermekten kaçınırken, havalimanının kapatılacağı 1 gün öncesinden Ordu üzerinden resmi açıklama olmaksızın haberleştirildi.

TRABZON SÜREKLİ MAĞDUR

Trabzon, yeni havalimanı veya mevcut havalimanına 2. Pist için verilen sözlerin tutulmasını beklerken, sürekli aksaklıkların meydana gelmesi vatandaşları mağdur ediyor.

Yakın sürece bakıldığında pandemi sürecinin başında 23 Nisan 2020’de bakıma alınarak asfalt yenileme işlemi yapılmıştı. Ardından 2020’nin Ekim ayında başlatılan elektrik hattı çalışmaları nedeniyle 3 ay boyunca uçuşlar sınırlandırılmıştı. 24 ekim ve 12 Aralık da ise elektrik krizi sebebiyle sınırlandırma olmayan saatlerde de uçuşlar yine Ordu Giresun Havalimanına yönlendirilmek zorunda kalınmıştı.

Son olarak 20 Ağustos 2020’de henüz 1 yıl önce yapılan asfalt çalışmalarına rağmen pistte çökme meydana gelmiş uçuşlar yine aksamıştı.

Haber61 - Haber Servisi - 


Yorumlar (5)
Cahil Toplum 4 ay önce
Mevcut iktidarın Trabzon hava alanı ve Trabzon kendini kafasından sildiğini hala anlamadık' mı.. Rize hava alanı açılsın bunu daha iyi anlayacaksınız ey şakşakçı ve troller..
EMRE 4 ay önce
Mecliste bu kadar Trabzonlu milletvekili olup da sahipsiz başka bir şehir yok.
özkan 4 ay önce
Ekrem İmamoğlu nun o tarihte bu havaalanına yapacağı uçuş öncesi yapılan bu kapatma tesadüfmü ?
mb 4 ay önce
bu trabzonu yöneten belediye başkanı nerde şehrin hava alanı kaptılır mı
fatih 4 ay önce
bu yorumumun ekran görüntüsünü alacağım ilerde sosyal medyaya atacağım. göründe bakın Rize havaalanı açılmaya yakın tarabzon havalimanı elverişsiz diye kapatılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@