Trabzon'daki davada flaş gelişme! Son sözleri davanın seyrini değiştirdi!

Trabzon'da vurulan gencin ölmeden önce söylediği son sözler katiline yaradı.

Trabzon 23.10.2019, 11:30
Trabzon'daki davada flaş gelişme! Son sözleri davanın seyrini değiştirdi!

Trabzon’da karnından vurulan ve ameliyat sonrası el svapları alınırken uyanan Mecnun Ç.’nn “Boğuşma sırasında vuruldum” şeklinde sarf ettiği sözler, olayın şüphelisine yaradı. Şüpheli hakkında adam öldürme suçundan dava açan savcı, hazırladığı iddianamede Sefa S.’nn TCK 25/1 maddesine göre meşru savunma hakkını kullandığın belirtti.

Trabzon'un Akçaabat İlçesi'ndeki balıkçı barınaklarının arka kısmında yakın arkadaş olan Sefa S.,O.T. ve Ş.K. birlikte alkol aldıkları sırada yanlarına Mecnun Ç. ve Y.C.B. geldi. 5 genç bir süre birlikte alkol aldılar. Gecenin ilerleyen saatlerinde üç ay önce kavga ettiği belirlenen 21 yaşındaki Sefa.S. ile Mecnun Ç. arasında tartışma çıktı. Tartışma büyüyünce iddaya göre Mecnun Ç., silahını çekerek Sefa S.’nn kafasına dayadı. Ayağa kalkan Sefa S. silahı almak isterken ikili arasında boğuşma çıktı ve silah patladı.

YARAYA TAMPON YAPMIŞLAR

Patlayan silahtan çıkan kurşun Mecnun Ç.’nin karnına isabet etti. Olay yerinde bulunanlar üzerinden çıkardıkları atlette Mecnun Ç.’nn yaralandığı bölgeye tampon yapmaya başladılar. Sefa S. Silahı barınaklarda bulunan ve olay yerine gelen A.B.’den saklaması istedi. Mecnun Ç. Olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis Sefa S. ve A.B.’y gözaltına aldı.

İNTİHAR SÜSÜ VERMEK İSTEDİLER

Olay sonrasın da görgü tanıkları Mecnun Ç.'nn kendisini vurduğunu ileri sürdü. Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekipler soruşturmayı derinleştrirken, Mecnun Ç.'y hastaneye getiren şahısların vermiş olduğu ifadede çelişkiler olduğunu tespit etti. Sefa S.’nn olay sonrasında cinayet itiraf ettiği öğrenildi.

SORGUDA CİNAYETİ ANLATTI

Polis sorgusunda Mecnun Ç.’nin slahını çekerek kafasına dayadığını belirten Sefa S., “Kendim korumak için ayağa kalktım ve silahı almaya çalıştı. Bu sırada silah patladı ve Mecnun sağ karın bölgesinden vuruldu.

Slahı A. adlı kişiye vererek saklamasını istedim” dedi. A.B. ise silahı kayıkların yanındaki malzemeler arasına sakladığını belirterek, “Olay yerine gelen polislere teslim ettim” dedi.

SVAP ALINIRKEN KONUŞMUŞ

Cinayetin ardından kasten öldürme iddasıyla yürütülen soruşturmayı tamamlayan savcı, ameliyat sonrasında görevli polisler tarafından el svapları alınırken uyanan Mecnun Ç.’nn çıkan boğuşma sırasında yaralandığını belrtmesi üzerine polisler tarafından tutulan tutanağı dosyaya kondu. Mecnun Ç. daha sonra hayatını kaybetti. Savcı hazırladığı iddanameye Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. Kasten öldürme suçundan Sefa S. hakkında iddaname hazırlayan savcı, iddanamede sanığın TCK 25/1 maddesine göre meşru savunma hakkını kullandığına yer verdi. Yargılama önümüzdeki günlerde başlayacak.

(Habertürk)Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@