banner556

Trabzon'da iki caminin borç karşılığı devrine Ahmet Kaya'dan tepki

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya: Bunu biz yapsaydık "CHP camileri satıyor" diye ortalığı ayağa kaldırırdınız

Trabzon 11.12.2020, 13:30 11.12.2020, 13:40
Trabzon'da iki caminin borç karşılığı devrine Ahmet Kaya'dan tepki

Trabzon'un Düzköy ilçesinde iki caminin ve öğretmen lojmanının borç karşılığında Maliye'ye verilmesine CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya'dan tepki geldi.

Konuyu gündeme getiren ve Düzköylülerin el birliği ile yaptırdığı lojman ve Camilerin Maliye Bakanlığı'na devredilmesine tepki gösteren CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, "lojmanın arsasını tuğlasını, çimentosunu köylü vermiş,  binayı Şahinkayalı vatandaşlarımız yapmış. Camileri Düzköylü vatandaşlarımız fedakârlıklarıyla yapmış. Süt satmışlar, tereyağı satmışlar, peynir satmışlar, ilçelerine bu hizmetleri yapmışlar. Şimdi belediye hangi hakla bu arsa ve binaları Maliye'ye devrediyor. Bunu biz yapsaydık "CHP camileri satıyor" diye ortalığı ayağa kaldırırdınız! Bu yaptığınız vicdana sığar mı" dedi.

cami

Kaya, "Düzköy Şahinkaya mahallesindeki vefalı vatandaşlarımız köylerine hizmet eden öğretmenlerini düşünerek orada bir arsa bağışlamış ve üzerine öğretmenlerin kalması için bir lojman yapmıştır. Yine satışı yapılmak istenen iki mahalledeki cami de yine köylünün parasıyla ve emekleriyle yapılmıştır. Şimdi AK Partili Belediye ve meclis üyeleri bir kararla bu taşınmazları borçları karşılığında Maliye Bakanlığı'na devrediyor. Bu yapılan İbadethanelerimize, maneviyatınıza ve vatandaşlarımızın hakkına ve emeğine yapılmış büyük bir saygısızlık ve haksızlıktır. Belediye hangi hakla bunu yapıyor, bir tuğlaları mı, bir çivileri mi var orada? Vatandaş fedakârlık yapmış, bağış yapmış emek vermiş. Sen bu hakkı bu emeği yok sayamazsın" dedi.

Trabzon'da iki caminin borç karşılığı devrine Ahmet Kaya'dan tepki

Düzköy'ün bir önceki dönem CHP'de olduğunu hatırlatan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, "Merkezi hükümet, bizim dönemimizde Düzköy Belediyesi'ne üvey evlat muamelesi yapmıştı. Belediyeyi AKP alırsa Düzköy ihya olacak, hizmet alacaktı. Camileri, lojmanları satarak mı hizmet alacak? Yazık, AKP hükümetinin ne ülkeye ne de kendi belediyelerine de hayrı kalmamış " ifadelerine yer verdi.

Haber61 Haber Servisi

İlgili haber için tıklayın;

Yorumlar (26)
yorumcu 2 ay önce
Benim anlamadigim bir ibadethane nasil borca karsilik verilebiliyor.İbadethanenin mali degeri varmidir ki?İbadethane satilabilir mi? Hadi satildi diyelim alan neden alsin? Kâr getiren bir sey mi? Kiraya versen verilir mi? Elektrigi , suyu ,personel ucretleri ,temizligi ,cevre duzenlemesi gibi giderleri de cabasi ama tabi onlar hep benim vergilerimle yapiliyor.Ben musluman olsamda olmasamda o cami icin vergi veriyorum o apayri bir mesele tabi ona girmeyeyim.Arsasi icin belki diyecegim ama onu da Turkiyede yeni bir cami yapmadan yikmak bir firin yurek ister.Bu islerde bizim bilmedigimiz baska seyler mi donuyor ? Yoksa camiyi para eden bisey olarak gosterip bir firildak mi donduruluyor.Off hersey karisik..
Mantıklı 2 ay önce
Hangi Camiler ahır yapıldı? Kulaktan dolma yalan haberlerle cahil yorumlar yazmayın, cahil olsanızda. Bir şerefsiz yalan dıydunuz kulaktan kulağa söylüyorsunuz !! yorumlar yazmayın. Cami dediğiniz yerler Vakıf binalarıydı !! Tutturudunuz
Ertem 2 ay önce
Ey chp sizin cami din düşmanı damgası yemenizden dolayı halk CHP karşısında hangi parti olursa ona oy veriyor. Sayın Kaya birak çambazlık yapmayıda sicili düzeltmek için çalışın. Ekonomi vaatleri çooooook sonra gelir.
vatan sevdalısı çıkarsızca ölümüne seven 2 ay önce
dinime söven müslüman olsa bari dermiş atalarımız camileri ahıra çeviren partinin üyesimi söylüyor bunları aaaaaaa
Trabzonlu 2 ay önce
Eğer bir ülkede başbakan olmak istiyorsan kuranı kerimi eline al camiye git tüm TV çağır okumaya başka abdest ve namaz kıl. Daha sonra garip gurebabın parasını iç et çevren köşeyi dönsün bu ülkede din ile siyaset birbirinden ayrılmadığı sürece koyun sürüleri kendini idare edecek çok çoban ararlar..
hasan 2 ay önce
Ak parti camileri satıyor demek günahtır... caiz değildir...
hayretttin 2 ay önce
ak barti satarsa duvru zatar... hayır için zatarrr
murat c. 2 ay önce
Devredilen maliye bakanlığı Yunanistanın maliye bakanlığı mı?
SALİH 2 ay önce
SENİN Mİ HAY RIN OLACAK. KENDİNİZE HAYRINIZ OLMAMAIŞ.
borabay 2 ay önce
LA BIRAKIN ŞU AKP YE LAF YETİŞTİRMEYİ İŞİNİ. kendi kendilerine gelin güvey olsunlar. siz onlara cevap verdikçe kendilerini nimet sanıyorlar. Yapacaklarınızı anlatın.
salih topal 2 ay önce
doğru siz satmadınuz ahıra çevirdiniz hakkınızı yemeyelim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@