kebir

TBMM Başkanı Kahraman’a, KTÜ'de şok protesto

KTÜ'de kendisine verilecek 'Onur Doktorası' için Trabzon'a gelen TBMM Başkanı İsmail kahraman, tören çıkışında öğrenciler tarafından protesto edildi. Protestocu öğrenciler, güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

TBMM Başkanı Kahraman’a, KTÜ'de şok protesto

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Trabzon’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Senatosu tarafından kendisine verilen ‘Onur Doktorası’ takdim törenine katıldı. Tören çıkışında Kahraman’ı slogan atarak protesto eden 6 üniversite öğrenci gözaltına alındı.Sabah saatlerinde Ankara’dan uçakla Trabzon’a gelen TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı havalimanında Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,  KTÜ Rektörü Prof.Dr. Süleyman Baykal karşıladı. Askeri mangayı selamlayan Kahraman, KTÜ Prof.Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Onur Doktorası’ takdim törenine katıldı.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Osmanlı tarihine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 4 bin yıl önceye uzanan tarihi ile Trabzon’un önemli padişah, şehzade ve devlet adamları yetiştiren ilim ve irfan şehri olduğunu ifade eden Kahraman, bu isimler arasında yer alan Yavuz Sultan Selim’in Trabzon’la bütünleşen tarihi bir şahsiyet olduğunu belirtti. Osmanlı döneminde muhteşem bir anayasa olduğunu ifade eden Kahraman, adalet terazisinin sapasağlam ayakta olması halinde büyük olunabileceğini vurguladı, Tarihte 70 milyon kilometre karede 3 kıtaya hükmetmiş bir ceddin nesli, olduklarını ifade eden Kahraman, “Bakmayın şimdi Meriç nehri ile Ağrı dağı arasına sıkıştık. 15 Temmuz bu sıkıştırılan toprağı daha da sıkmak ve titretmek için yapılmış bir harekettir” dedi. 

KAHRAMAN'A TÖREN ÇIKIŞI PROTESTO

Kahraman’ın tören sonrası KTÜ’den ayrıldığı sırada 6 öğrenci ‘İsmail Kahraman’ı burada istemiyoruz’ sloganı atmaya başladı. Üniversite özel güvenlik görevlileri ve polisin müdahale ettiği 6 öğrenci gözaltına alındı.

TBMM Başkanı Kahraman’a, KTÜ'de şok protesto
TBMM Başkanı Kahraman’a, KTÜ'de şok protesto
TBMM Başkanı Kahraman’a, KTÜ'de şok protesto

 
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 14:09
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
mavi firtina
mavi firtina - 10 ay Önce

protosto etmek veya itiraz etmek demokratik ülkelerde gayet normal bir eylemdir.
buyüzden gözaltina alinmak sadece diktatörlükle yönetilen ülkelerde olur
bu habere bu veb sitesinde insanlara hakaret eden süleyman özlem gibi bazi dinci fasistler
sevinmislerdir,laiklik kalksin diyen bir meclis baskanini trabzonda.

eren
eren - 10 ay Önce

protesto en doğal hak değilmi

Trabzon
Trabzon - 10 ay Önce

Bu Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanına az bile.

Fatih sağlam
Fatih sağlam - 10 ay Önce

Tipe bak.Arap hayranı yobaz

Ugur yalçın
Ugur yalçın - 10 ay Önce

Atatürkün kurdugu cumhuriyetin demokrssinin vücut bulduğu meclisin başkanı bir atatürk ve laik cumhuriyetin düşmanı ne garip

Ugur şirin
Ugur şirin - 10 ay Önce

Ey ismail bey 16 şubat 1969 da emperyalist and 6.filosunu protesto eden gençlere saldırtan sendin milli talebe birligi başkanı şimdi o abd vize vermiyor size ne oldu milliligin şimdimi aklına geldi abd uşagı seni

Ugur şirin
Ugur şirin - 10 ay Önce

16 şubat 1969 şimdi salladıkları senin ileri garnizonun degiliz dedikleri abd nin 6.filosunun istanbula gelişini protesto eden solcu gençlere taş sopa kazma ile saldırıp 2 ölü 200 kişinin yaralanmasına sebep olan abd hizmetlkarı vatandaş Allah ıslah etsin.

Ersan
Ersan - 10 ay Önce

Sizi gönderirler, sorun çözülür.... :))


banner424