7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

TBMM Başkanı Kahraman’a, KTÜ'de şok protesto

KTÜ'de kendisine verilecek 'Onur Doktorası' için Trabzon'a gelen TBMM Başkanı İsmail kahraman, tören çıkışında öğrenciler tarafından protesto edildi. Protestocu öğrenciler, güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Trabzon 12.10.2017, 12:41 12.10.2017, 14:09
TBMM Başkanı Kahraman’a, KTÜ'de şok protesto

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Trabzon’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Senatosu tarafından kendisine verilen ‘Onur Doktorası’ takdim törenine katıldı. Tören çıkışında Kahraman’ı slogan atarak protesto eden 6 üniversite öğrenci gözaltına alındı.Sabah saatlerinde Ankara’dan uçakla Trabzon’a gelen TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı havalimanında Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,  KTÜ Rektörü Prof.Dr. Süleyman Baykal karşıladı. Askeri mangayı selamlayan Kahraman, KTÜ Prof.Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Onur Doktorası’ takdim törenine katıldı.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Osmanlı tarihine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 4 bin yıl önceye uzanan tarihi ile Trabzon’un önemli padişah, şehzade ve devlet adamları yetiştiren ilim ve irfan şehri olduğunu ifade eden Kahraman, bu isimler arasında yer alan Yavuz Sultan Selim’in Trabzon’la bütünleşen tarihi bir şahsiyet olduğunu belirtti. Osmanlı döneminde muhteşem bir anayasa olduğunu ifade eden Kahraman, adalet terazisinin sapasağlam ayakta olması halinde büyük olunabileceğini vurguladı, Tarihte 70 milyon kilometre karede 3 kıtaya hükmetmiş bir ceddin nesli, olduklarını ifade eden Kahraman, “Bakmayın şimdi Meriç nehri ile Ağrı dağı arasına sıkıştık. 15 Temmuz bu sıkıştırılan toprağı daha da sıkmak ve titretmek için yapılmış bir harekettir” dedi. 

KAHRAMAN'A TÖREN ÇIKIŞI PROTESTO

Kahraman’ın tören sonrası KTÜ’den ayrıldığı sırada 6 öğrenci ‘İsmail Kahraman’ı burada istemiyoruz’ sloganı atmaya başladı. Üniversite özel güvenlik görevlileri ve polisin müdahale ettiği 6 öğrenci gözaltına alındı.

TBMM Başkanı Kahraman’a, KTÜ'de şok protesto
TBMM Başkanı Kahraman’a, KTÜ'de şok protesto
TBMM Başkanı Kahraman’a, KTÜ'de şok protesto

 

Yorumlar (17)
mavi firtina 5 yıl önce
protosto etmek veya itiraz etmek demokratik ülkelerde gayet normal bir eylemdir.
buyüzden gözaltina alinmak sadece diktatörlükle yönetilen ülkelerde olur
bu habere bu veb sitesinde insanlara hakaret eden süleyman özlem gibi bazi dinci fasistler
sevinmislerdir,laiklik kalksin diyen bir meclis baskanini trabzonda.
eren 5 yıl önce
protesto en doğal hak değilmi
Trabzon 5 yıl önce
Bu Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanına az bile.
Fatih sağlam 5 yıl önce
Tipe bak.Arap hayranı yobaz
Ugur yalçın 5 yıl önce
Atatürkün kurdugu cumhuriyetin demokrssinin vücut bulduğu meclisin başkanı bir atatürk ve laik cumhuriyetin düşmanı ne garip
Ugur şirin 5 yıl önce
Ey ismail bey 16 şubat 1969 da emperyalist and 6.filosunu protesto eden gençlere saldırtan sendin milli talebe birligi başkanı şimdi o abd vize vermiyor size ne oldu milliligin şimdimi aklına geldi abd uşagı seni
Ugur şirin 5 yıl önce
16 şubat 1969 şimdi salladıkları senin ileri garnizonun degiliz dedikleri abd nin 6.filosunun istanbula gelişini protesto eden solcu gençlere taş sopa kazma ile saldırıp 2 ölü 200 kişinin yaralanmasına sebep olan abd hizmetlkarı vatandaş Allah ıslah etsin.
Ersan 5 yıl önce
Sizi gönderirler, sorun çözülür.... :))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@