Süleyman Soylu Afet bölgesinde

Bakan Süleyman Soylu selin vurduğu Beşikdüzü'nde...

Süleyman Soylu Afet bölgesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beşikdüzü'nde dün yaşanan sele ilişkin, "İlk andan itibaren belediyelerimiz, bütün kurumlarımız zararın daha az olması, tedbirlerin alınması için yoğun bir çaba ortaya koydular." dedi.

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde dün yaşanan sel nedeniyle kente gelen Bakan Soylu, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK PartiTrabzon Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Muhammet Balta ve Salih Cora ile Beşikdüzü ilçe merkezinde incelemelerde bulundu.

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu'ndan ilçedeki durum hakkında bilgi alan Soylu, vatandaşlara "geçmiş olsun" diledi.

Soylu, gazetecilere yaptığı açıklamada, büyük bir afet yaşandığını söyledi.

İlk andan itibaren belediyelerin, bütün kurumların zararın daha az olması, tedbirlerin alınması için yoğun bir çaba ortaya koyduğuna dikkati çeken Soylu, "2 vatandaşımız vefat etti, bir vatandaşımız kayıp şu anda. Vatandaşımızın bulunması çalışmaları devam ediyor." diye konuştu.

Soylu, gerekli bütün desteklerin buraya aktarılacağını vurgulayarak, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ile Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla bölgeye geldiklerini, tespitleri gerçekleştireceklerini söyledi.

Bakan Soylu, bir gazetecinin Karadeniz için yapılan yağış uyarısına yönelik sorusuna, "Bizim bu bölgede genellikle ilçelerde hemen hemen her yıl bu tür olaylarla karşılaşılıyor. Bir taraftan DSİ taşkın önleme projeleri gerçekleştiriliyor bir taraftan dere ıslah çalışmaları gerçekleştiriliyor. Buna yönelik çok önemli çalışmalar yaptık. Anlaşılıyor ki bu çalışmalara aynı hızla devam etmeliyiz. Vatandaşlarımıza Meteorolojinin uyarıları sürekli aktarılıyor. Herkes kendi tedbirlerini almaya çalışıyor." yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 13:11


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
trabzonlu
trabzonlu - 2 yıl Önce

besikdüzüne gediya trabzonun bütün sorunlari bitti hahahahahahaahaa

ali duran
ali duran - 2 yıl Önce

Hepsi Sarı çizmeli Mehmet Ağa olmuş

banner426

banner421