KESK Trabzon Şubesi’nde olay..

Açlık grevi yapmak istediler, olay çıktı

Trabzon 21.05.2017, 09:47
KESK Trabzon Şubesi’nde olay..
Haber61 Haber Servisi

KESK Trabzon Şubesi’de olay.. Şube binasında açlık grevi yapmak isteyen öğrencilere KESK Yönetimi müsade etmedi. Üniversite öğrencileri kalkmak istemeyince yönetimle arbede yaşandı.

Trabzon KESK Şubesi’nde Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen eğitimci Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek vermek için açlık grevi yapmak isteyen üniversite öğrencileri ile şube yönetimi arasında arbede yaşandı.

1 günlük açlık grevi yapmak isteyen öğrencilere KESK Şube yönetimi, “Hayır 1 saat yaptınız şimdi evinize gidin. Burada bu eylemi yapamazsınız. Yasal değil ve burası yeri değil” cevabını verdi.

Öğrenciler eyleme devam etmek isteyince şube yönetimi oturdukları masaları kaldırmaya çalıştı. Bu sırada yaşanan arbede sonra öğrenciler sosyal medyada,  “1 günlük açlık grevi yapmak isteyenlere KESK bürokratları saldırdı!” yazdılar.

İşte yaşananlar;Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
Vatandaş 4 yıl önce
Bilerek arbede cikartiyorlarki haber değeri olsun yoksa binlerce ihraç varken 2 kişinin ihracini kim haber yapsin. Bide 1 gunluk aclik grevi nedir kandil orucu mu tutuyorsun 1 günlük. O da 7 ye kadar diyor bari akşam ezanina kadar bekleseydin üstüne iftar yapardin.
bursa 4 yıl önce
vatandaş denilen faşist sen 1 saat yapsana göreyim. oma onurunla .
şef 4 yıl önce
vay maşalar vay....
Sinan Dinçer 4 yıl önce
Bu nasıl bir olaydır. Kesk ilerici bir kurum değil mıydı? Nasıl böyle bir saldırı yapar gençlere. Video da görünen kişilerde ortamı resmen kıraathaneye çevirmiş gibi halleri tavırları var. Yani çocuklar dese ki abi okey oynuyacağız adamlar arkadan ıstakaları çıkarıp verecekler gibi duruyor. Birde merak ettiğim bu kişiler Kesk te yönetici olabilecek kapasitede duruyorlardı devlet dairesinde görev yapabiliyorlar mı?
Vatandaş- 4 yıl önce
Düşünmekten be vicdandan yoksun arkadaş. Binlerce kişi ihrac edildiler evet peki nerede bu insanlar? İşlerini geri alabilmek için ne yapıyorlar? Bu iki insan diye nitelendirdiğin iki DİRENİŞÇİ tüm dünya halklarına birer umut ışığı oldular. Dünya bu iki onurlu insanı haber yapmayacak da ne yapacak? Sen Onuru, Erdem'i bilmezsin. Açlık grevi eyleminin bi saatlik olanının bile ne kadar kadim bir eylem olduğunu bilmezsin ki düşünmekten aciz anlamadan yorum yapmışsın gençler açlık grevi eylemini 12 de başlatıp ertesi gün 12 de bitireceklerini söylüyorlar ve bugün bu kurumda 7 ye kadar olacaklarını belirtiyorlar ve ertesi gün sabah 10 da tekrar gelip 12 de bitireceklerini söylüyorlar. Yani 7 de bitirilmemiş ertesi gün 12 de. Gençlik 1 günlük kavramın ne olduğunu biliyor ki orada tüm saldırılara rağmen bunu yapmada ki ısrar ve kararlılıklarıyla orada kalmayı ve eylemlerini tüm zorluklar karşısında yılmadan devam ettirmişlerdir. Ve bugün de saat 12 de iradi olarak sonlandırmışlardır.
Vatan sever 4 yıl önce
Sizi ahmaklar gidin dersinize bakın adam olun belki ülkeye faydasız olur
Ömürhan 4 yıl önce
O atanların Allah belasını versin
Yaşar 2 yıl önce
Ömürhan beddua döner dolaşır sahibini bulur
Fadime 2 yıl önce
Bu çocukların çirkeflik yapmaktan başka işlevleri olduğunu düşünmüyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@