TTSO Denetimi geçti

TTSO Kalite Yönetim Sistemi başarılı bulundu.

TTSO Denetimi geçti

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TTSO) hizmet kalitesini arttırarak sürekliliğini sağlamak için uyguladığı Kalite Yönetim Sistemi’nin gözetim tetkiki, oda hizmet binasında gerçekleştirildi. İnceleme sonrasında konuyla ilgili çalışmaları başarılı bulunan TTSO’nun Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’nin geçerliliğinin devamına karar verildi.
 

Tetkik işlemleri, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Başkan Yardımcısı Coşkun Kahraman, yönetim kurulu üyeleri Selahattin Bektaş, Emanullah Tüfekçioğlu, Özcan İlarslan, Genel Sekreter Hakan Gürhan, Genel Sekreter Yardımcısı Miraç Dural, Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Emre Bozalioğlu, TSE Ankara Bölge Müdürlüğü Baş Tetkik görevlisi Halil Ulukaya ve TSE Planlama Müdürlüğü Personeli Venhar Bahar ile TTSO birim sorumlularının katıldığı açılış toplantısıyla başladı.

Toplantının ardından Genel Sekreterlik, Sanayi Şube Müdürlüğü, Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Ticaret Sicil Müdürlüğü, Ticaret Müdürlüğü, Başkanlık Sekreteryası, Proje Ofisi, Muhasebe, AB Bilgi Bürosu, Bilgi İşlem, Muamelat, Daire Bakım, Oda Sicil ve Kalite birimlerinde dokümanların ve kayıtların örnekleme metoduyla incelenmesi, ilgili alanlardaki çalışmaların ve şartların gözlemlenmesi suretiyle gerçekleşen tetkikler kapsamında, TTSO’da yürütülen faaliyetlerin standartlara ve oluşturulan Türk Standartları Enstitüsü dokümantasyonuna uygunluğu denetlendi.

Kapanış toplantısında konuşan TSE Baş Tetkik Görevlisi Halil Ulukaya ve TSE Planlama Müdürlüğü Personeli Venhar Bahar, TTSO’nun, ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Standartları kapsamında yürütmekte olduğu faaliyetlerle, süreç iyileştirme ve geliştirme yönündeki başarılı çalışmalarından dolayı TTSO yönetimini ve personelini kutladı ve bazı iyileştirme önerilerinde bulundu.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2005 yılından bu yana sahibi olduğu ve iki yıl önce yapılan “Belge Yenileme Tetkiki” ile 3 yıllık kullanım hakkı yenilenen Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’nin geçerliliğinin devamına karar verildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler