Trabzon'da ‘Türkü Pınarı’ konseri yapıldı

‘Türkü Pınarı’ konserinde davetliler unutamayacakları bir gece yaşadı.

Trabzon'da ‘Türkü Pınarı’ konseri yapıldı

Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor kulübü Derneği Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Türkü Pınarı’ konseri, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da yapıldı. Şef Gürsel Tahmaz yönetimindeki koro seslendirdiği türkülerle davetlilere unutamayacakları bir gece yaşattı.


Şebnem Tahmaz’ın sunduğu programın birinci bölümü koronun seslendirdiği Eskişehir türküsüyle başladı. Ardından sırasıyla Balıkesir, Antalya, Erzincan ve Adıyaman dolaylarından doyumsuz eserler seslendiren koroya bu bölümde sololarda Hasan Soytaş, Aydın Demir, Ahmet Özdemir, Salih Gömleksiz, Zeynep Yücesan ve İbrahim Uzun eşlik ettiler. Bu bölümde ayrıca geleneklerimiz arasında bulunan atma türkü atışmasında Mahmut Uzun ve Hasan Ayyıldız kapışması büyük çekişmeye sahne oldu.

İkinci bölüm bir Yozgat türküsüyle start alırken bu bölümde de sahneye Hadiye Ölmez, Eylem Uzun, Mahmut Uzun, Kadir Demir, Erdoğan Başar ve Şebnem Tahmaz solist olarak çıktı.

Gecenin sonunda koro şefi Gürsel Tahmaz’a Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Kurt ve Onursal Başkan Arif Özaytekin tarafından çiçek takdim edildi. 

Trabzon'da ‘Türkü Pınarı’ konseri yapıldı

Trabzon'da ‘Türkü Pınarı’ konseri yapıldı
 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler