Trabzon'da Psikolojik tedavi gören hastalardan sergi

Trabzon Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin "uğraşı odası"nda hastaların çalışmaları sergileniyor

Trabzon'da Psikolojik tedavi gören hastalardan sergi
 Trabzon Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin "uğraşı odası"nda hastaların çalışmaları sergileniyor
 20 kursta 300'ü aşkın hastaya ahşap boyama, mefruşat, ebru ve takı yapımı gibi çeşitli uğraşılar öğretildi
Trabzon'da psikolojik tedavi gören hastaların yaptığı el sanatları eserleri sergileniyor.
 
Çaykara ilçesinde Trabzon Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı olarak hizmet veren Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesindeki "uğraşı odası"nda çeşitli aktiviteler gerçekleştiriliyor. Hastanede tedavi gören ve arzu eden kişiler, yaklaşık 7 yıldır devam eden eğitimlere katılabiliyor.
 
Çaykara Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde görevli usta öğreticiler, organize edilen 20 kursta 300'ü aşkın hastaya ahşap boyama, mefruşat, ebru ve takı yapımı gibi çeşitli uğraşıları öğretti.
 
Hastaların yıl içinde hazırladıkları ürünlerin yer aldığı sergi, Çaykara Halk Eğitimi Merkezi Salonu'nda düzenlenen törenle açıldı.
 
Törene yetkililer, hastalar ve yakınları katıldı. Çok sayıda çalışmanın yer aldığı sergi, iki gün süreyle ziyaret edilebilecek.
 
Çalışmalar, 29 Mayıs-2 Haziran'da ise uğraşı odasında sergilenecek ve burada satışa sunulacak.
 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler