Trabzon'da İstiklal Marşı'nın Kabulu ve Mehmet Akif Ersoy anıldı

Trabzon'da İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Etkinliği Düzenlendi

Trabzon'da İstiklal Marşı'nın Kabulu ve Mehmet Akif Ersoy anıldı

Trabzon'da İstiklal Marşı'nın kabulünün 98. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan etkinlik konuşma yapan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu; İstiklal Marşının vatan ve bayrak sevgisini, Türk Milletinin onurlu mücadelesini ve bağımsızlık sevdasını vurgulayan destansı bir eser olduğunu söyledi.

İstiklal Marşı'nın aynı zamanda tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan tarihi bir belge niteliğinde olduğunu söyleyen Vali Ustaoğlu; "Topyekûn vatan mücadelesinin verildiği bir dönemde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı'mızın, kadın-erkek, genç-yaşlı tüm milletimize yaşattığı ortak duygu ve coşkuyla zorluklara karşı dayanma gücümüzü artırmış, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmiş, güçlü bir motivasyon kaynağı olmuştur." dedi

Trabzon'da İstiklal Marşı'nın Kabulu ve Mehmet Akif Ersoy anıldı

Konuşmaların ardından Vali Ustaoğlu, İstiklal Marşı'nın kabulünün 98. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'un anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verip tebrik etti.

Daha sonra Mehmet Akif Ersoy'un hayatından kesitlerin yer aldığı sergiyi gezen Vali Ustaoğlu, eserleri ve fotoğrafları yakından inceledi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber veya diğer kategorilerdeki haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Trabzon haberleri içerisinde yada diğer tüm haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler