Trabzon Mardin’e gidiyor

Mardin-Trabzon kardeşlik köprüsü projesi kapsamında bu kez de Trabzon’dan Mardin’e ziyaret gerçekleşecek.

Trabzon Mardin’e gidiyor

Derik’te şehit edilen kaymakam Muhammet Fatif Safitürk’ün hayalini gerçekleştirme projesi kapsamında Mardin’den Trabzon’a gerçekleşen ziyaret sonrası bu kez de Trabzon’dan Mardin’e ziyaret yapılacak.22-26 Mayıs tarihleri arasında aralarında öğrenci-öğretmen ve Halk Oyunları ekibinin de olacağı 80 kişilik Trabzon kafilesi  Mardin merkez ve ilçelerine bir dizi ziyaret programı gerçekleştirecekler.


EN GÜZEL ŞEKİLDE AĞIRLAYACAĞIZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun himayesinde gerçekleşen projenin Trabzon ve Mardin arasındaki dostluk ve kardeşlik köprüsüne büyük katkı sağladığını belirten Mardin Kızıltepe Trabzonspor Taraftar Derneği Başkanı İbrahim Aydın “28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Trabzon’a yaptığımız ziyaret de en güzel şekilde ağırlandık, orada büyük bir sevgi seli ile karşılandık. Bizlerde Trabzon’dan gelen misafirlerimizi kadim şehrimiz Mardin’de en güzel şekilde ağırlayacağız” dedi.

KARDEŞLİĞİMİZ DAHA DA GÜÇLENECEK

10 Kasım 2016 tarihinde Mardin’in Derik ilçesinde görevi başında Şehit düşen kaymakam Muhammet Fatif Safitürk’ün en büyük hayalinin iki şehir arasında sportif ve kültürel etkinliklerin artması öğrencilerin buluşması olduğuna dikkat çeken Trabzon Büyükşehir Belediyesi personeli aynı zamanda projenin sorumlusu Ahmet Külekçi ise yaptığı açıklama da “Ne pahasına olursa olsun bu tür projelerin devamını getirecek bu ülkenin huzuru ve bölünmezliği için canını ortaya koyan şehitlerimizim emanetine sahip çıkacağız” dedi.

Trabzon Mardin’e gidiyor

Trabzon Mardin’e gidiyor

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler