Trabzon Günleri'ne iki günde rekor ziyaret

Trabzon Günleri'ne iki günde 150 binin üzerinde kişi ziyaret etti

Trabzon Günleri'ne iki günde rekor ziyaret
Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Trabzon Günleri’ne 2 günde 150 binin üzerinde kişi ziyaret etti. 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun himayesinde 25-28 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Trabzon Günleri Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde devam ediyor. İlk günden itibaren standlar tıklım tıklım dolarken ikinci günde de yoğunluk katlanarak devam etti.

Trabzon Günleri’nin yapılması aşamasında organizasyon görevini üstlenen Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Ayvazoğlu, yaptığı açıklamada, “Uzun bir hazırlık dönemi oldu. Trabzon Valiliği adına tabi ki bakanımızın tensipleri doğrultusunda açılışı gerçekleştirdik. 1.5 aydır yaptığımız hazırlıklarla bugün kurdeleyi protokolümüzle açtık. Bize her türlü desteği esirgemeyen sayın Bakanımıza, Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız, STK’lar ve tüm bileşenlerimize teşekkür ediyorum'' dedi.

“DAHA FARKLI BİR TANITIM METODU İLE YOLA ÇIKTIK”

Daha farklı bir tanıtım metodu ile yola çıktıkları belirten Ayvazoğlu, “Ankara’da şehrimizin görselleri ile yapalım dedik ve Ankara’da bir çok noktaya girdik. Güzel bir görsel ortaya çıktı. Daha önce kurmuş olduğumuz Turizm Koordinasyon kurulumuzu çalıştırdık. Alanda nasıl organize olacağımızı not aldık.
 
 Meclis Başkanımız, İçişleri Bakanımız, Maliye Bakanımız, Gençlik Spor Bakanımız, Valimiz, Akif Hamzaçebi ve diğer Trabzon vekillerimize eski vekillerimizin desteği ile açılışı gerçekleştirdik. Trabzon’a karşı bir arzu istek var. Yıllardan beri bu işi yapan bir şehir olması Trabzon yapınca farklı bir duyguya kapıldığını biliyorum. Ramazan öncesi bizim için avantaj, Ramazan’a girerken yöresel ürünleri de ulaştırma imkanı bulduk.
 
 Trabzon kültürü ile bilinen bir şehir, marka bir şehir insanları cezbeden bir şehir olması nedeni ile bir cazibe noktası. İlçelerimiz belediyelerimiz kaymakamlarımız çok iyi hazırlanmışlar. Bunlarda bir başka etken içeriye ilk gün 70 bin seviyelerinde ziyaretçi girdi'' diye konuştu. 

“PAZAR GÜNÜ AKŞAMINA KADAR BURADA BEKLİYOR OLACAĞIZ”

Terör operasyonlarında şehit olan vatan evlatlarına Allah'tan rahmet dileyen Ayvazoğlu, “Bunun anısına programlarımızı yavaşlattık. Dikkate alarak programlarımız devam edecek. Pazar günü akşamına kadar burada bekliyor olacağız. Ankara bir memur şehri, tüm Türkiye burada. Trabzon hemşehrileri ile Ramazan öncesi bir araya geliyor.
 
 İnsanların gidemedikleri ulaşamadıkları şehri ayaklarına getirerek ulaşma fırsatı buluyor. Bu açıdan bakarsak doğru bir mantık. Turizm açısından bakacak olursak Katar, Dubai ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde de bu tür organizasyonlar yapılmalı. Bunun için de çalışıyoruz. 10 noktadan şehrimize direk seferler var. Cezayir’den Kuveyt’e kadar direk seferler başlıyor. Körfez ülkeleri bizim için önemli ama daha uzağa gitmeliyiz. İnşallah önümüzdeki günlerde bunları yaparak hedeflerimizi gerçekleştirmiş olacağız'' şeklinde konuştu.
 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler