Kuru, “AB’nin Kıbrıs dosyası gerçekçi olamamıştır”

TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru açıklamalarda bulundu.

Kuru, “AB’nin Kıbrıs dosyası gerçekçi olamamıştır”

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Başkanı Kenan Kuru, AB'nin Kıbrıs tutumu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.


Başkan Kuru açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"AB, ülkelerinin kendi içinde bile, eşitliğinden söz etmesi mümkün değildir. Neden sadece Türkiye’ye farklı tavır takınılıyor sorusana da kendi içindeki durumu dikkate alındığında cevap olabilmektedir.  Hangi sebepler millet varlığının önüne geçer. Tecrübe ve beceri bakımından Avrupalı yöneticiler son derece net bir şekilde hedeflerinde duran kendi bakış açılarındaki konuları göz ardı etmemektedir ve etmeyecektir. AB’nin ekonomik kalkınmışlık ve ekonomik kaynakları kullanmasında, adil ve eşit anlayışlarının olduğu da söylenemez.  Ortadoğu’da, Orta Asya’da, Türk ve Müslüman dünyasında ki uygulamalarının adil, uygar ve insan haklarına saygının olmadığı görülmüştür. Kendi içinde bile, AB’nin adil olmamasından dolayıdır ki, hedef aldıkları ülkelere kıyaslamalarının ve paketlerinin gerçekçiliği olmamıştır. Kıbrıs dosyasında da gerçekçilikleri yoktur. Rafa kalkmalıdır. Türkiye’ye karşı AB’nin taleplerine ve paketlerine, aydın ve yazar olanlarca da yapılan değerlendirmelerin atla deve olmadığından bahsedilmesi de rafa kaldırılmıştır. Umarız, Kıbrıs ve Ege adaları gibi hassas konular da AB’ce rafa kaldırılmalıdır. Milletimize bu derece küstahça hareket etmekte hiçbir beis görmeyen, Rafa kaldırılan anlayışları olduğu görülenlerin işlerimize karışmakla kendilerini sosuz yetkili sanmaları ve Kıbrıs’la ilgili ortada olan saçma düşüncelerine hangi sıfat uygun düşmektedir. AB‘nin ülkemizin bir bölgesinde Ankara’ya rağmen dün çalışmaya yeltendikleri bilindiğinden, Kıbrıs dosyasına çalışan AB üyelerine hangi sıfat kullanılırsa kullanılsın Kıbrıs’ta İki devlet olan Kıbrıs Rum kesimi ile KKTC’ de hayatlarını sürdüren insanlarının düşüncelerinin önüne geçemez."
               
 

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler