KTÜ'lü öğrenciler bitirme tezlerini sergiledi

Peyzaj Mimarlık öğrencilerinin bitirme tezleri sergilendi.

KTÜ'lü öğrenciler bitirme tezlerini sergiledi

KTÜ Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencilerinin bitirme projeleri Akçaabat Belediyesi’nde sergilendi. 


Akçaabat Belediyesi hizmet binasında, KTÜ Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri Akçaabat Yaylacık sahil dolgu alanı çevre tasarım bitirme projesi kapsamında hazırladıkları projeleri sergilediler.

Açılışı yapılan sergiye Akçaabat Belediye Başkan Vekili Abdullah Ertem, Belediye Başkan Yardımcıları Osman Parlayan ve Cevat Birinci, KTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz Acar, öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.
KTÜ Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı öğrencilerinin hazırladığı projeler katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Serginin açılış programında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Parlayan, “Akçaabat Belediyesi ilçeyi geliştirmeyi amaç edinen bir belediyedir. Bu nedenle belediye olarak yeni fikirlere her zaman açığız ve yeni fikirleri her zaman destekliyoruz. İş hayatına atılmadan önce projelerinizi sergilemeniz sizler için oldukça faydalı bir deneyim olacak. Geleceğin genç mimarlarına iş hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

KTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz Acar ise “Bölüm olarak yaşadığımız kente her zaman katkı sağlayacağız. Projenin hayata geçirilmesi konusunda Akçaabat Belediyesinin projeleri halkla paylaşmalarını ve her bir projenin farklı içeriklere sahip olduğunu” ifade ederek Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’e ve ekibine teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler