KA-FEM’den Ramazan’a özel konser

Karadeniz Folklor ve Müzik Eğitimi Gençlik Spor Kulübü sezona muhteşem bir konserle nokta koydu.

KA-FEM’den Ramazan’a özel konser

Karadeniz Folklor ve Müzik Eğitimi Gençlik Spor Kulübü Derneği (KA-FEM), sezona muhteşem bir konserle nokta koydu.

Ramazan ayına denk gelen programda derneğin TSM topluluğu Tasavvuf Müziği konseriyle gönülleri okşarken, birbirinden güzel ilahiler seslendirildi. 


Sunuculuklarını Zülal Özçavdar ve Eyüp Köse’nin yaptığı, şef Recep Ragıp Demeli’nin muhteşem yönetimindeki program Segah tekbirle başladı. Segah Salat-ı Ümmiye ve peşrevin ardından segah ilahilerin seslendirildiği birinci bölümün sonunda Kemal Sağlam’ın okuduğu şiire Semazen gösterisi büyük renk kattı. Bu bölümün sonunda solist Aydın Demir Bülbül kasidesiyle gönül telini titretti. 

KA-FEM’den Ramazan’a özel konser

İkinci bölümde ise Hüseyni ve Uşşak ilahiler koro tarafından icra edildi. Bu bölümde de sırasıyla Zeki Kamber, Sevilay Özer Şahinler, Nalan Dumanoğlu ve Behiç Hasanbaşoğlu sahne aldılar. Programın sonunda gecenin mimarı koro şefi Recep Ragıp Demeli’ye dernek başkanı Ali Adanur tarafından çiçek ve plaket takdim edildi. 

Derneğin 17 yıldır başkanlığını yapan ve bu süre zarfından bir çok başarılı çalışmalara imza atan, KA-FEM ailesi tarafından da çok sevilen Ali Adanur Eylül ayında yapılacak seçimde aday olmayacağını ve gün itibariyle başkanlık görevinden ayrılacağını ifade ederek “Zor şartlar altında bu koltuğa oturdum. Arkadaşlarımla birlikte bu görevi uzun yıllar devam ettirdik. Çok başarılı çalışmalara imza attık. Çok kaliteli isimlerle yol arkadaşlığı yaptık. Ama artık bayrağı genç arkadaşlara devretme zamanı geldi. Yeni dönemde aday olmayacağım. İnşallah yeni gelecek arkadaşlar bayrağı daha da yukarıya taşıyacaklar. Ben onlara güveniyorum. Dernekle bağımızı koparmayacağız. Sonuçta burası bizim evimiz. Bu işler meşakkatli ve zor işlerdir. Sabır ister, zaman ister, fedakarlık ister. Bu zaman zarfında kırdığım kişiler olmuştur belki. Şimdiden hepinizden helallik istiyorum” dedi. 

Adanur’un bu duygusal veda konuşması birçok kişiyi duygulandırırken, gece KAFEM aile fotoğrafı ile son buldu. 

KA-FEM’den Ramazan’a özel konser

KA-FEM’den Ramazan’a özel konser

KA-FEM’den Ramazan’a özel konser

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler