Günnar: "Cevabı millet verecek"

Adnan Günnar Referandum çalışmalarını Ortahisar ilçesinde sürdürdü.

Günnar: "Cevabı millet verecek"

AK Parti Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çalışmalarını Ortahisar İlçesinde sürdürdü.


Pazarkapı ve Fatih Mahallerini ziyaret eden Günnar, vatandaşlara Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'ni anlattı.
 
Günnar, “Trabzon’un bütün ilçelerinde köy köy mahalle mahalle dolaşıyoruz. Vatandaşımızın referandumla ilgili yakın alakasından dolayı çok memnun oluyoruz. Biz milletvekilleri olarak mecliste vatandaş menfaatine bu yasaya ‘Evet’ vermiş kişiler olarak niçin ‘Evet’ verdiğimizi Türkiye’nin geleceği için vatandaşımızın bu meseleyi net olarak algılamasını istiyoruz" diye konuştu. Vatandaşların sisteme bakış açısını değerlendiren Günnar, "Büyük bir oranda ‘Evet’ konusunda vatandaşımızın yönlenmesi var. Allah’a şükürler olsun, Türkiye, AK Parti’den önce ki dönemlerde ki gibi koalisyon sürecini yaşamayacaktır. Bizim tek hedefimiz güçlü siyasi istikrarı olan ve hesap verebilen Cumhurbaşkanlığı sistemi ile birlikte aynı şekilde daha güçlü kanun çıkarma yetkisi tamamen kendisine ait ve bir birinden bağımsız olarak çalışabilen bağımsız bir yasama organı TBMM’yi oluşturmak. Bunun yanında yargının da bağımsız olmasının yanında tarafsızlık ilkesi ile hareket etmesini sağlamak.  Engel olmak isteyenlere gereken cevabı milletimiz büyük oranda ‘Evet’ oyu vererek verecektir. Bir gerçeği söylemekte gereği vardır. ‘Hayır’ çıkmasını PKK’da istiyor, FETÖ, IŞID, Almanya, Hollanda’da istiyor Avrupa’da istiyor. Bizim Türkiye’nin bu bölgede güçlü bir devlet olmasını istemeyen bütün devletler ‘Hayır’ çıkmasını istiyor. Sebep, siyasi istikrarın ilerde de olsa bir ümit de olsa bozulması meselesidir. Siyasi istikrarın bozulmamasının yolu belediye başkanlığında yapmış olduğumuz seçimler gibi vatandaş iki sandıktan birinde başkanını yanı Cumhurbaşkanını seçecek. Diğerinde de yasamı organını TBMM’yi seçecek. Meclise hesap verebilen, yürütmesi hızlı bir şekilde devam eden bir hükümetle beraber inşallah Türkiye bizim koyduğumuz 2023 hedefine ulaşacaktır” dedi.
 

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler