Genç: “Güçsüz kalma lüksümüz yok”

Ortahisar Belediye Başkanı Genç ziyaretlerini sürdürüyor.

Genç: “Güçsüz kalma lüksümüz yok”

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, referandum çalışmalarına mahalle ve esnaf ziyaretleriyle devam ediyor.


En son Konaklar ve Toklu mahallelerini ziyaret eden Başkan Genç, vatandaşlara 16 Nisan referandumunda neden ‘Evet’ denmesi gerektiğini anlatıyor. Parlamenter sistemin millet iradesini koruyamadığını belirten Başkan Genç, bunun en son örneğinin 15 Temmuz’da görüldüğünü söyledi. Başkan Genç, “Bu sistemde cumhurbaşkanlığı ile başbakanlık makamlarını birleştiriyoruz. Ve yanına da TBMM’yi koyuyoruz. Bundan sonra, daha güçsüz kalma gibi bir lüksümüz yok, olamaz. Bu sistemle birlikte sürekli bir istikrar gelecek.” dedi. 

Başkan Genç, “Aynı ekolden gelmelerine rağmen rahmetli Ecevit ile Sezer arasında yaşanan krizleri, Demirel ile Çiller arasında yaşanan görüş ayrılıklarını biliyoruz. Bu durum da devlet işlerinin yürütülmesini aksatıyordu. Buna koalisyon hükümetlerini de eklerseniz sürekli istikrarsız dönemler ortaya çıkıyordu. Biz 1923’ten bu yana 94 yılda 65 hükümet kurduk. Yani her bir buçuk senede bir hükümet değiştirmişiz. Bu şu demek, her bir buçuk yılda bir arabayı durdurup tekrar çalıştırmak demek. Bu da büyük bir zaman israfına neden oluyordu. Yeni gelecek sistemde böyle duraksamalar olmayacak. Seçim yapıldığı gün hükümet belli olacak. Burada tek adam yok. Burada tek patron millettir. Seçilenler iyi idare etmezlerse halk tekrar onları bir daha seçmez. Bu sistemde cumhurbaşkanlığı ile başbakanlık makamlarını birleştiriyoruz. Ve yanına da TBMM’yi koyuyoruz. Bundan sonra daha güçsüz kalma gibi bir lüksümüz yok, olamaz. Bu sistemle birlikte sürekli bir istikrar gelecek. Bu konuda bir örnek daha vereyim…7 Haziran’dan sonra milletimiz %41 oy vermesine rağmen tek başına iktidar görevini bize vermedi. En oyu bize verdi ama biraz kendinize çeki düzen verin dedi. Bu zamanı hatırlayalım. Burada DEAŞ, PKK, DHKP-C bir haftada aynı zamanda saldırıya geçtiler. Çünkü hükümet boşluğu vardı. Tek başına iktidar olduğumuz için 15 Temmuz sürecini başarıyla atlattık. Bütün bunlar için güçlü olmamız lazım. Ve daha iyi büyüyeceğimiz bir sisteme geçiyoruz.” şeklinde konuştu.   

Genç: “Güçsüz kalma lüksümüz yok”

Genç: “Güçsüz kalma lüksümüz yok”

Genç: “Güçsüz kalma lüksümüz yok”

Genç: “Güçsüz kalma lüksümüz yok”

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler