Engin Nur: "Öğretmenler haksızlığa maruz kalıyor"

Trabzon Eğitim Sen'den önemi açıklama.

Engin Nur: "Öğretmenler haksızlığa maruz kalıyor"

Haber61 - Haber Servisi - Eğitim Sen Trabzon Şubesi Başkanı Engin Nur Öğretmenlerin aldıkalrı ek ders ücretleri konusunda haksızlığa maruz kaldıklarını bildirdi.


Engin Nur yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Tüm Eğitim Çalışanları 28-30 Haziran Tarihleri Arasında İzinli Sayılmalı Veya Ek Ders Ücretleri Ödenmelidir "
 
Bilindiği üzere eğitim-öğretim yılının son bulmasının ardından, MEB tarafından öğretmenlerin katılımının zorunlu tutulduğu seminerler düzenlenmektedir.

Ancak daha önce, söz konusu seminerlere katılan öğretmenlere seminer süresince ek ders ödenirken, Bakanlar Kurulu kararıyla “iki haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir” hükmü getirilmiş ve öğretmenlere sadece iki hafta için ek ders ödemesi yapılmaya başlanmıştır.

Halbuki seminer dönemi iki haftayı aşmakta, bu nedenle de öğretmenler görev yapmalarına rağmen ek ders ücretinden mahrum bırakılmakta, haksızlığa maruz kalmaktadır.

Eğitim Sen olarak söz konusu haksızlık giderilerek 

• 28, 29 ve 30 Haziran tarihlerinde tüm eğitim çalışanlarının  izinli sayılmasını veya ek ders ücretlerinin ödenmesini,
• 1 Temmuz 2017 itibariyle resmi izin süresi başlaması nedeniyle, Bakanlar Kurulu kararındaki “iki haftayı geçmemek üzere” ifadesinin “seminer boyunca” şeklinde değiştirilmesini  talep ediyoruz.
Taleplerimizin karşılanması amacıyla MEB ivedilikle adım atmalı, sendika olarak konunun takipçisi olacağımız unutulmamalıdır."

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler