Engelsiz Yaşam Derneği'nden Başsavcı Kutanoğlu'na ziyaret

Avrasya Engelsiz Yaşam Derneği'nden Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu'na ziyaret.

Engelsiz Yaşam Derneği'nden Başsavcı Kutanoğlu'na ziyaret

Avrasya Engelsiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu'nu ziyaret etti.


Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu'nu ziyaret eden Avrasya Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Savaş Yol, Başkan Yardımcısı Aygül Toksoy, Genel Sekreter Murat Toksoy, kurucu üye ve aynı zamanda adliye personeli Göktuğ Bayrak Başsavcı Kutanoğlu'na engellilere verdiği destekten ötürü teşekkür ettiler.

Dernek Başkanı Savaş Yol Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu tarafından uzlaştırmacılar vasıtasıyla gerçekleştirilen uzlaştırma çalışmalarında dosyanın taraflarınca Avrasya Engelsiz Yaşam Derneği'ne yapılan maddi yardımlardan ötürü mutluluk duyduklarını ifade ederek, toplumun uzlaşı kültürüne verdikleri desteklerden ötürü Başsavcı Kutanoğlu'na teşekkür ettiler.

Başkan Yol, Trabzon Adalet Sarayı'nın engellilerin kamu dairelerine erişilebilirlik noktasında Trabzon ilinde erişilebilir ve eksiksiz bir kurum olduğunu ve bunda Başsavcı Kutanoğlu'nun payının son derece önemli olduğuna dikkat çekti.

Başsavcı Kutanoğlu ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Trabzon Adalet Sarayı'nda hissedilebilir yürüme yüzeyi (sarı yol), kabartma yazılar, kabartmalı yönlendirme tablosu, erişilebilir asansör, ortopedik engelli rampaları, erişilebilir merdiven ve engelli araç parkı olduğuna dikkat çekerek gelişen imkanlar doğrultusunda engelli vatandaşlarımızın adalete olan erişilebilirliklerini daha da arttıracaklarını beyan etti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler