4. Trabzon Kitap Fuarı 28 Nisan’da açılıyor

Trabzon'da bu yıl 4.'sü düzenlenecek olan kitap fuarına 90 yazar ile 90 yayınevi katılacak.

4. Trabzon Kitap Fuarı 28 Nisan’da açılıyor

Trabzon 28 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında önemli bir kültürel etkinliğe daha ev sahipliği yapacak. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde 4.’sü yapılacak kitap fuarına 90 yazar ile 90 yayınevi katılıyor.

  
Yerel ve ulusal bazda tanınmış pek çok yazarın söyleşi ve imza programı yapacağı fuar 28 Nisan Cuma günü saat 14.00’te düzenlenecek törenle açılacak. Tarih, uygarlık, kültür ve sanat kenti Trabzon’da bu yıl 4.’sünü düzenleyecekleri kitap fuarına geçen yıllarda olduğu gibi büyük ilgi olacağını beklediklerini kaydeden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ”Kitap fuarı ile büyük bir kültür şöleni yaşayacağız” dedi.

Başkan Gümrükçüoğlu fuarda yazarların okuyucuları ile buluşacağını da belirterek, etkinliklerin her gününe Trabzonluları davet etti. Gümrükçüoğlu fuara okullardan öğrencileri otobüslerle ücretsiz olarak taşıyacaklarını ifade ederek, “Kitap fuarında indimler olacak. Biz yayınevlerini ve yazarları halk ile buluşturmayı çok önemsedik. Bu noktada imkânları kendilerine tahsis etmeye gayret ettik. Her hangi bir ücret talep etmedik. Bu, kültüre sanata edebiyata kitap okuma alışkanlığımızı daha da arttırmak içindir” diye konuştu.

Fuarın ilk gününde saat 13.30’da Trabzonspor’un unutulmaz golcülerinden Şota Arveladze, Hamamizade İhsan bey Kültür Merkezi’nde düzenlenecek söyleşi programı ile Trabzonlularla bir araya gelecek. Yine aynı gün saat 15.00’da Prof. Dr. Yaşar Özbay, ‘Pozitif Genç ve Yaşam’ konulu konferans, saat 18.00’da ise tarihçi yazar İbrahim Hakkı Gündoğdu, ‘Tarih Boyunca Milletlerin Ağırlığı’ konulu konferans ve imza günü ile kitapseverlerle birlikte olacak.

Kitap fuarının açılışı ile birlikte Esma Ala Türkmen, Garip Ayata, Esin Üçüncüoğlu ve Abdullah Gülay, düzenlenecek imza günü okuyucuları ile buluşacak.  

 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler