Zokora'dan Aybaba'ya dava

Trabzonsporlu Didier Zokora, Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba'nın kardeşi olan TV yorumcusu Adnan Aybaba'ya dava açtı.Özel bir televizyon kanalında yayımlanan ''Ve Gol'' programına yorumcu olarak katılan Adnan Menderes Aybaba hakkında, Trabzonsporlu

Spor 11.10.2012, 21:14
Zokora'dan Aybaba'ya dava

Trabzonsporlu Didier Zokora, Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba'nın kardeşi olan TV yorumcusu Adnan Aybaba'ya dava açtı.

Özel bir televizyon kanalında yayımlanan ''Ve Gol'' programına yorumcu olarak katılan Adnan Menderes Aybaba hakkında, Trabzonsporlu futbolcu Didier Zokora'ya hakaret ettiği gerekçesiyle 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.
 
Trabzon Cumhuriyet Savcısı Birol Çelik'in hazırladığı iddianamede, Adnan Menderes Aybaba'nın 6 Mayıs 2012 tarihinde özel bir televizyon kanalında yayımlanan ''Ve Gol'' programına yorumcu olarak katıldığı belirtildi.
 
Aybaba'nın programdaki konuşmasında Trabzonspor'un Fildişi Sahilli oyuncusu Zokora hakkında çeşitli sözler söylediği anlatılan iddianamede, Aybaba'nın Zokora'ya ''sövmek suretiyle şeref ve saygınlığına saldırıda bulunarak hakaret suçunu işlediği'' ifade edildi.
 
İddianamede, olayın ardından Aybaba'nın uzlaşmak istemesine rağmen  Zokora'nın uzlaşmak istemediği bildirilerek, Aybaba'nın, Zokora'ya ''Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret ettiği'' iddiasıyla, 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapsi istendi.
 
Aybaba'nın yargılanmasına önümüzdeki günlerde Trabzon Sulh Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.
Yorumlar (2)
mehmet al 8 yıl önce
Bu adam zaten dengesiz biri ağzı bazen ne diyor kendisinin bile haberi olmuyor.
ARSLAN ŞEN 8 yıl önce
iyi yaptın bunlara hattını bıldırmek lazım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@