alexa metrics

banner560

banner572

Yusuf Reha Alp'ten '58' dersi

Trabzonspor ve Galatasaraya başta olmak üzere yanında yer alan kulüpler Yıldırım Demirören TFF'si tarafından değiştirilen 58. maddenin iptali için Tahkim Kurulu'na müracaat ederken 58. madde ve 105. maddeye en büyük tepkiyi Trabzonlu PFDK üyesi Yusuf Reha

Spor 04.05.2012, 18:07
Yusuf Reha Alp'ten '58' dersi

Trabzonspor ve Galatasaraya başta olmak üzere yanında yer alan kulüpler Yıldırım Demirören TFF'si tarafından değiştirilen 58. maddenin iptali için Tahkim Kurulu'na müracaat ederken 58. madde ve 105. maddeye en büyük tepkiyi Trabzonlu PFDK üyesi Yusuf Reha Alp gösterdi.

 

58. maddeye eklenen 105. maddeyle cezalara erteleme getirilirken buna en büyük örnek bugün PFDK'nın almış olduğu kararda Trabzonlu avukat Alp'in verdiği dalga geçercesine  karar oldu.

 

Yusuf Reha Alp "öyle başa böyle tarak" diyerek Terim’in cezasının 105. maddeye göre 1 yıl ertelenmesi yönünde oy kullandı.

 

İşte PFDK’nın aldığı karar: “Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 04.05.2012 tarih ve 109 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir. 

 

GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM'in 02.05.2012 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş. - TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 3 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI CEZASI ile cezalandırılmasına,

 

Cezanın infazının idari tedbir tarihi olan 03.05.2012 tarihinden itibaren başlatılmasına, (oyçokluğu)

 

GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM'in aldığı cezanın FDT'nin 105. Maddesi uyarınca "Bir yıl" süreyle ertelenmesi gerektiği yönünde karşı oy: Av. Yusuf Reha Alp

Karar verilmiştir.

Halit Fahri GÜLTEKİN

PFDK Başkanı” denildi.


Yorumlar (14)
kutbay 10 yıl önce
Bu fenerasyon artık gün sayıyor. Aldıkları kararları da umarım uygulamadan gidecekler. Herkes ayağa kalkar ve direnirse 10 güne kalmaz tüpçüden gaz kokusu gelir.
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
halit fahri gültekin!!!
OnAir_TS 10 yıl önce
tebrik ederim, anlamis olsalar aslinda cok büyük bir protesto bicimidir takindiginiz tavir.
kurtkurt 10 yıl önce
Yusuf kerdeşimi tüm içtenliğimle tebrik ediyorum.
selimcan 10 yıl önce
kimdir bu reha alp..

pfdk nın başka işi yok, habire Trabzonspora ceza yağdırıyor.. ve hala o kurulda görev yapmağa devam ediyor reha alp isimli trabzon temsilcisi...

madem Trabzonspora verilen cezaları önleyemiyorsun istifa etsene, ne işin var orada daha bundan sonra...
sertan 10 yıl önce
yusuf reha alp TS nin efsane yöneticisi TURAN ALP in oğludur.alayına inat mücadeleye devam sayın ALP ...............
sinaa 10 yıl önce
Trabzonlu bir gs li,helal olsun bizim Başkana kurullara seçtiği adamlara bak hiçbiri Trabzonsporlu diyıl.
DÜZCELİ 10 yıl önce
Arkadaşlar trabzonsporlu üyenin istifa etmesini istiyorlar ya,istifa edince ne olacak acaba? Trabzonsporun haklarını iademi edecekler? bir tek oy hakı var ne yapabilirki? herkes fb yalakası olmuş görmüyormusunuz,mutfak tüpü kafalı adam bile neler yapıyor fb için.zaten bu kurullar tamamen fb lehine karar çıkacak şekilde dizayn edilmiş.bunu bilmiyormusunuz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@