Yazıcı: Trabzonspor denince akla...

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, CAS davasında UEFA avukatlarının Bursaspor'un ceza alması için yırtındığını ifade ederek, "Bundan sonra Avrupa kupalarına gidecek takımları büyük sorunlar bekliyor. Bir kuruş borcun varsa silip atıyor" dedi. Bursas

Spor 28.06.2012, 09:18
Yazıcı: Trabzonspor denince akla...

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, CAS davasında UEFA avukatlarının Bursaspor'un ceza alması için yırtındığını ifade ederek, "Bundan sonra Avrupa kupalarına gidecek takımları büyük sorunlar bekliyor. Bir kuruş borcun varsa silip atıyor" dedi.

 

Bursaspor Olağan Divan Kurulu Toplantısı Almira Otel'de gerçekleştirildi. Divan kurulu toplantısına Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ve İşadamı Cavit Çağlar da katıldı. Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, bütün Bursa'nın Yeşil-beyazlı kulüple gurur duyduğunu söyledi.

 

Şampiyonluktan evvel malum kulüplerin şampiyonluklarında caddelerde konvoylar olduğunu, apartmanlarda bayrakların asıldığını söyleyen Yazıcı, "Bunu hepimiz biliyoruz. Şampiyonluk sonrası bunu gördüm. Şampiyon sadece Bursaspor olmadı. Bu sene şampiyon olmadık. İyi dereceyle bitirmedik. Şehrin hiçbir yerinde bir başka şampiyon olan kulübün bayrağı asılmadı.

 TRABZON EN İYİ ÖRNEKTİR

Kulüpler artık şehrin isminin önüne geçiyor. Bunun en iyi örneği  Trabzonspor dur.

Trabzon denince herkesin aklına Trabzonspor  gelir. Tabi ki şampiyonluklar bir şehre çok büyük destek sağlıyor. Özellikle manevi yönden getirisi var. Gururu var" diye konuştu.

 

"UEFA'NIN AVUKATLARI CEZA ALMAMIZ İÇİN ÇALIŞTI"

Bursaspor'un Collins Mbesuma'nın şikayeti üzerine UEFA tarafından verilen Bursaspor'a bir ceza verildiğini, CAS'ta kararın döndüğünü hatırlatan Yazıcı, "Mahkemeye ben gittim. Mahkemeyi bizzat izledim. Konuşma da yaptım. Yani görmenizi isterdim. Orada karşımızda UEFA'nın 4 tane avukatı var. Ceza almamız için yırtınıyorlar. Yaşamanız lazım. Bu büyük bir olay hak etmediğimiz bir olaydı. Parayı faiziyle ödemişim. Onu bile kabul etmiyorlar. Bundan sonra Avrupa kupalarına gidecek takımları büyük sorunlar bekliyor. Bir kuruş borcun varsa silip atıyor" diye konuştu.

 

BENİM BAŞIMA GELENLER PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEDİ"

Bursaspor için bu senenin iyi geçtiğini dile getiren Yazıcı, "Benim başıma gelenler pismiş tavuğun başına gelmedi. Ben bu kulübe hizmetten başka ne yaptım. Nelerle suçlandım. Ben bunları hak ettim mi? Adamın biri çıkıyor şikayet ediyor. Beni şikayet eden kişi 3-5 gün evvel dolandırıcılıktan ve sahtekarlıktan hapis cezası aldı.

Böyle bir kişi başka kulüplerin başında olsa ne olur bilmem. Bunlar böyle devam ederse Bursapor sıkıntı görür. Bu kadar hassas idaremiz var. Onun için bize güvendiniz. Bundan sonra da güvenmenizi rica ediyorum" ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
OFLULARDAN 9 yıl önce
bursa başkanı haberin başlığındaki gibi acaba ne söyledi durumunda haberi okuyunca trabzonspora karşı kötü söz yok bilakis trabzon denilince akla trabzonspor geliyor yani şampiyonluğun şehre katkısı büyük dedi de hani gecen yıl ki şampiyonluğumuz nerede neden herkes sus pus oldu demekki hırsız belli hırsızı koruyan belli e beki o zaman baklava caldı diye habis yatanlar neden ceza evinde onların arkalarında siyasi güç yokmu bir siyasi güçden nefret etmenin başka sebebi varmı
marfat 9 yıl önce
otırduğum sokakda bursada en az 6 gs bayrağı var bırsı kocaman ustelık ne sacmalıyor bu bursanın heryerınde boyle sızın ts olabılmenız ıcın daha cok ekmek yemenız lazım cok..
murat toygar 9 yıl önce
TS lu olmak yakında düzenbozucu olmakla eş anlamlı olacak. Başbakan,İktidar,Muhalefet,TFF,Medya mazlum un değil güçlü olan zalim in yanında yeraldılar.Şenes Erzik UEFA ya fax çekilmesinden rahatsız olmuş.Sadri Şener TFF toplantısında,kulupler birliği toplantısında yanlız kalmış. Bu topluluğu günahlarından biz temizleyemeyiz. Bu günahlara biz de ortak olmayalım. Tavrımızı koyalım. Sine i Trabzon a dönelim. Aksi halde bu düzeni kabullenme anlamına gelir ki, hiç bir TRabzonlu fener çadır tiyarosunun figüranı olmayı kabullenmez. Trabzonspor o gün biter. Şerefiyle bayrağını bu kirli ortamdan kurtaracak Trabzonspor küllerinden tekrar doğacaktır.
daruga 9 yıl önce
Bursasporu sevmem amam FEDERASYONA ' karşı gösterdikleri onurlu duruşlarından dolayı kutluyorum yöneticilik budur işte
Ofli Adem 9 yıl önce
UEFA avukatları Bursasporun ceza alması için çalışırken aynı avukatlar her türlü pisliğe bulaşanları aklamaya çalışıyor. Nasıl bir dünyada yaşıyoruz...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@